Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: Bezradny Developres przegrał w Zurychu

LM: Bezradny Developres przegrał w Zurychu

Choć siatkarki KS-u Developres SkyRes Rzeszów dobrze rozpoczynały każdą z partii meczu 3. kolejki Ligi Mistrzyń w grupie A, jednak nie były w stanie utrzymać rytmu swojej gry. Podopieczne Lorenzo Micellego popełniły zbyt wiele błędów i oddawały rywalkom z Zurychu inicjatywę, czego konsekwencją była porażka 0:3.

Rzeszowianki świetnie wyszły w mecz, bardzo skutecznie atakowały i blokowały, dobrze w obronie spisywała się Agata Sawicka, co skutkowało zbudowaniem przez Polki trzypunktowego prowadzenia (7:4), które powiększyły za sprawą asa serwisowego Adeli Helić. Po pierwszej przerwie technicznej podopieczne Lorenzo Micellego miały duże kłopoty z przyjęciem zagrywek przeciwniczek, co przekładało się na problemy w ofensywie i gospodynie błyskawicznie odrobiły straty (10:10). Rzeszowianki nie mogły skończyć ataku nawet po poprawie przyjęcia, niemoc w tym elemencie wykorzystywały Szwajcarki, które po zatrzymaniu Helene Rousseaux miały dwa „oczka” przewagi (13:11), powiększyły ją dzięki zablokowaniu Adeli Helić (18:15). Polki próbowały odrobić straty, wyrównały stan seta za sprawą kąśliwych zagrywek Anny Kaczmar (21:21), a po ataku Jeleny Blagojević z lewego skrzydła było 24:24. Pierwszą odsłonę spotkania zakończyła autowym atakiem Adela Helić (26:24).

Polki ponownie lepiej otworzyły seta, błyskawicznie zbudowały trzypunktową zaliczkę, dzięki dobrej postawie w polu serwisowym (3:0). Rzeszowianki nie potrafiły jednak utrzymać przewagi, zaczęły popełniać błędy w ofensywie, które bezlitośnie wykorzystały siatkarki Volero, po ataku Miry Todorowej na tablicy wyników widniał remis (6:6). Powtórzyła się historia z pierwszego seta, Polki dopadła niemoc w ofensywie, której nie potrafiły przełamać. Rywalki rewelacyjnie spisywały się w obronie oraz w bloku, co przekładało się na większą liczbę kontr, które wykorzystywała Laura Unternahrer (16:9). Nadzieje w sercach kibiców rzeszowianek rozbudziły dwa rewelacyjne bloki Katarzyny Żabińskiej (12:16), Polki poprawiły swoją grę i stopniowo odrabiały straty za sprawą dobrej gry w tym elemencie (18:20). Ponownie jednak coś zacięło się w grze podopiecznych Lorenzo Micellego, brązowe medalistki mistrzostw Polski popełniały proste błędy i Szwajcarki miały piłkę setową (24:19), którą wykorzystała Laura Unternahrer, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie 2:0.

Początek ostatniej odsłony spotkania był bardzo wyrównany, zespoły grały punkt za punkt aż do stanu 6:6, kiedy to skutecznym blokiem popisała się Jelena Blagojević (8:6). Po pierwszej przerwie technicznej Polki dopadła, tradycyjna już w tym spotkaniu, niemoc w ofensywie, rywalki bezlitośnie ją wykorzystały i doprowadziły do remisu (8:8). Szwajcarki błyskawicznie zbudowały wysoką przewagę dzięki dobrym atakom Aleksandry Lazić (14:9). Skuteczna kiwka Klaudii Kaczorowskiej mogła dawać nadzieję na podjęcie walki przez polski zespół (12:15), lecz podopieczne Lorenzo Micellego ponownie nie mogły przełamać impasu w ofensywie, rywalki zdobyły osiem punktów z rzędu i miały piłki meczowe (24:13). Formalności dopełniła Gergana Dimitrowa i siatkarki Volero Zurych mogły cieszyć z się z pierwszej wygranej w Lidze Mistrzów w tym sezonie.

Volero Zurych – KS Developres SkyRes Rzeszów 3:0
(26:24, 25:19, 25:13)

Volero: Dimitrowa (12), Unternahrer (12), Lazić (12), Lazarenko (10), Todorowa (10), Popović (libero)
Developres: Rousseaux (17), Żabińska (8), Blagojević (6), Ptak (5), Helić (4), Kaczmar (1), Sawicka (libero) oraz Kaczorowska (3), Andruszka (2), Ganszczyk i Rabka