Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: Asseco Resovia z kompletem zwycięstw w fazie grupowej

LM: Asseco Resovia z kompletem zwycięstw w fazie grupowej

Już po losowaniu grup było wiadomo, że Asseco Resovia Rzeszów jest zdecydowanym faworytem swojej grupy, mistrzowie Polski zanotowali w fazie grupowej komplet zwycięstw i pewnie wygrali rywalizację. W nic już nie znaczącym meczu ostatniej kolejki pokonali w trzech setach Dragons Lugano i teraz czekają na decyzję CEV, czy zorganizują turniej finałowy.

Ostatnie spotkanie fazy grupowej dla obu ekip otworzyła zagrywka Aleksandra Śliwki w siatkę. Początek meczu nie miał większego tempa, spokojny atak Leo Andricia sprowadził drużyny na pierwszy regulaminowy czas, podczas którego dwoma punktami prowadzili gospodarze. Siatkarze obu drużyn często popełniali błędy szczególnie w polu zagrywki. W drużynie z Lugano skutecznie punktował Andrei Radziuk. Rzeszowianie mieli problemy w przyjęciu, co rzutowało na skuteczność w ataku. Autowe zagranie Dominika Witczaka dało sygnał do drugiego regulaminowego czasu (13:16), po którym przyjezdni szybko odrobili straty (16:16). Gdy po asie Dawida Dryi rzeszowianie wyszli na prowadzenie, o czas poprosił trener Mario Motta (19:18). Od stanu 21:21 to siatkarze z Rzeszowa przejęli kontrolę. Skuteczny atak po prostej Dominika Witczaka zamknął wyrównanego seta.

Od początku drugiej odsłony spotkania przy zagrywce Dominika Witczaka przyjezdni wyszli na bardzo wyraźne prowadzenie (2:8). Po przerwie technicznej siatkarze z Rzeszowa stracili koncentrację, przez co ich przewaga zmalała do trzech punktów. Szybko jednak do głosu ponownie doszli podopieczni Andrzeja Kowala, głównie dzięki dobrym atakom Aleksandra Śliwki ponownie wyszli na bardzo wyraźne prowadzenie, a drugi czas wykorzystał trener Mario Motta (13:6). Atak po prostej w aut Mattiego Hietanena sprowadził drużyny na kolejną regulaminową przerwę, podczas której strata gospodarzy wynosiła osiem punktów. W dalszej części seta przyjezdni ponownie zaczęli popełniać błędy, by przerwać serię gospodarzy, czas wykorzystał Andrzej Kowal (18:13). Pojedyncze skuteczne ataki Andrei Radziuka i Ksawerego Tomsi oraz momenty zawahania przyjezdnych nie wystarczyły, by gospodarze zdołali nawiązać wyrównaną walkę z przeciwnikami. Atak z szóstej strefy rzeszowian zamknął jednostronnego seta.

Na trzecią partię Resovia wyszła w przegrupowanym składzie. Na ataku od początku grał Śliwka, natomiast na przyjęciu miejsce młodego siatkarza zajął Penczew. Otwarcie tej odsłony spotkania przypominało poprzedniego seta. Skuteczny atak z szóstej strefy Nikołaja Penczewa sprowadził drużyny na pierwszy regulaminowy czas w tej partii (8:4). Z akcji na akcję przewaga sytuacyjna przyjezdnych powiększała się, gra stawała się coraz bardziej jednostronna. Gospodarze nie radzili sobie z przyjęciem zagrywek Juliena Lyneela, as tego zawodnika sprowadził drużyny na drugi regulaminowy czas (16:7). Po przerwie przyjezdni się rozprężyli, natomiast gospodarze znacznie lepiej zaczęli grać blokiem. Dopiero skuteczny atak Penczewa pozwolił rzeszowianom wyjść z trudnego ustawienia (17:12). W dalszej części seta podopieczni Andrzeja Kowala utrzymywali przewagę, chociaż ich gra nie była pozbawiona błędów. Głównie dzięki dobrym atakom Teodora Todorowa gospodarze w końcówce walczyli punkt za punkt, jednak strata siatkarzy z Lugano była zbyt duża, by zdołali oni zagrozić przeciwnikom. Dwa skuteczne zagrania duetu Karakuła/Śliwka zakończyły jednostronny pojedynek.

Dragons Lugano – Asseco Resovia 0:3
(23:25, 17:25, 18:25)

Dragons Lugano: Radziuk (12), Elgarten, Todorow (10), Hietanen (8), Andrić (2), Valsecchi (4), Rosić (libero) oraz Gelasio, Tomsia (3) i Pokersnik (3)
Asseco Resovia: Dryja (7), Lyneel (11), Drzyzga (3), Śliwka (16), Holmes (11), Witczak (7), Wojtaszek (libero) oraz Ignaczak (libero), Penczew (7), Perłowski (1) i Karakuła