Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > LSK: Cenna wygrana Radomki Radom z Pałacem

LSK: Cenna wygrana Radomki Radom z Pałacem

Bardzo pewne zwycięstwo w poniedziałek odniosły siatkarki E.LECLERC Radomki Radom. Podopieczne Adama Grabowskiego na własnym terenie nie oddały nawet seta Pałacowi Bydgoszcz. Trzy punkty pozwalają radomiankom myśleć o opuszczeniu przedostatniego miejsca w tabeli. Bydgoszczanki z kolei tą porażką mocno skomplikowały sobie sprawę, jeżeli chodzi o awans do play-off. MVP meczu wybrano Renatę Białą,

Początek meczu był wyrównany, ale jako pierwsze do ataku ruszyły radomianki, które po błędach rywalek oraz udanej kontrze Marharyty Azizowej zbudowały sobie trzypunktowe prowadzenie. Jednak po kontrach Patrycji Balmas i Marty Ziółkowskiej bydgoszczanki doprowadziły do remisu. W kolejnych minutach walka toczyła się cios za cios, ale z biegiem czasu do głosu zaczął dochodzić Pałac. Mocne zbicia Moniki Fedusio oraz blok sprawiły, że to przyjezdne odskoczyły od przeciwniczek na cztery oczka. Nie potrafiły jednak utrzymać dobrego poziomu gry, a nieporozumienia w szeregach bydgoszczanek spowodowały, że wynik ponownie zaczął oscylować wokół remisu. Zanosiło się na walkę na przewagi, ale dwa asy serwisowe Soni Kubackiej oraz szczelny blok dały Radomce piłki setowe. W końcówce przyjezdne rzuciły się jeszcze do odrabiania strat, ale zbicie Veronicy Jones-Perry przypieczętowało zwycięstwo gospodyń w premierowej odsłonie (25:23).

Druga odsłona zaczęła się od walki cios za cios, ale dzięki blokowi inicjatywę na boisku zaczęły przejmować podopieczne Adama Grabowskiego. Po autowym zbiciu Terezy Vanzurovej obie drużyny dzieliły już cztery oczka. Jednak błędy radomianek oraz udana akcja Fedusio sprawiły, że Pałac szybko wrócił do gry. W środkowej fazie seta ponownie inicjatywę na boisku zaczęły przejmować gospodynie, które wykorzystały dobrą grę Renaty Białej oraz błędy rywalek i objęły prowadzenie 15:11. Swoje trzy grosze do wyniku dorzuciła Izabela Bałucka, a przyjezdne miały coraz większe problemy w ataku. Szczelny radomski blok spowodował, że powiększał się dystans punktowy między oboma zespołami. Pojedyncze udane zagrania Eweliny Żurowskiej i Vanzurovej nie odmieniły obrazu gry po stronie bydgoszczanek, a ich błąd zakończył nierówną walkę w tej części spotkania (25:16).

Pierwsze minuty trzeciego seta stały pod znakiem walki cios za cios, a prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Oba zespoły udane akcje przeplatały błędami. Vanzurova z Żurowską próbowały poderwać do walki Pałac, ale Radomka wciąż była w grze. Dopiero as serwisowy Jones-Perry oraz udana kontra Białej spowodowały, że to ona zaczęła wysuwać się na prowadzenie (13:11). Do walki Pałac poderwała Anna Stencel, ale po punktowej zagrywce Klaudii Laskowskiej gospodynie prowadziły już 16:13. Na dodatek zablokowana została Izabella Rapacz, a przyjezdnym coraz bardziej brakowało siatkarskich argumentów. Stać było je na jeden zryw, a po kiwce Magdaleny Mazurek zbliżyły się jeszcze do rywalek na 20:22, ale końcówka należała do gospodyń. Wykorzystały one błędy rywalek, a skuteczny blok Jones-Perry przypieczętował ich zwycięstwo (25:21).

MVP: Renata Biała

E.LECLERC Radomka Radom – Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 3:0
(25:23, 25:16, 25:21)

Radomka:  Laskowska (3), Bałucka (8), Azizova (11), Biała (14), Zaborowska, Jones-Perry (16), Witkowska (libero) oraz Bodasińska (libero), Lazcano, Kubacka (2), Bałuk, Olczyk (1) i Szczepańska-Pogoda
Pałac:  Balmas (6), Ziółkowska (3), Stencel (9), Mazurek (1), Żurowska (13), Fedusio (8), Jagła (libero) oraz Reszelewska (libero), Vanzurova (4), Biedziak i Rapacz (1)