Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga Kobiet > ŁKS Szkoła Gortata Łódź w Młodej Lidze Kobiet

ŁKS Szkoła Gortata Łódź w Młodej Lidze Kobiet

fot. Adrianna Wojewódzka

W tegorocznych rozgrywkach Młodej Ligi Kobiet pojawi się nowy zespół – będzie nim ŁKS Szkoła Gortata Łódź. To efekt porozumienia pomiędzy ŁKS-em Commercecon Łódź SA, KS-em Developresem Rzeszów SA oraz Szkołą Gortata w Łodzi. Drużynę poprowadzi trener Wojciech Blomberg.

W rozgrywkach Młodej Ligi Kobiet w minionym sezonie występowało 12 zespołów wystawionych przez kluby grające w Orlen Lidze. Po poszerzeniu ekstraklasy o ŁKS Commercecon Łódź i Budowlanych Toruń w MLK… nadal będzie 12 zespołów, bowiem nowe kluby zostały na jeden sezon zwolnione z obowiązku posiadania drużyny w tych rozgrywkach.W Młodej Lidze Kobiet pojawi się jednak drugi zespół z Łodzi, a będzie nim ŁKS Szkoła Gortata. To efekt porozumienia pomiędzy klubem z Łodzi a KS-em Developresem Rzeszów, które postanowiły współpracować w zakresie szkolenia młodzieży. – Dla nas dotychczas alternatywą dla Młodej Ligi Kobiet były rozgrywki II ligi, w których zespół juniorek uczestniczył już od dwóch sezonów. Po rozmowach z klubem z Rzeszowa otworzyła się jednak możliwość udziału w rozgrywkach Młodej Ligi Kobiet i chętnie z niej skorzystamy – mówi wiceprezes ŁKS-u Siatkówka Żeńska, Bartosz Wencław.Chciałbym podziękować działaczom z Rzeszowa za chęć współpracy w tym zakresie, mam nadzieję, że przyniesie ona wszystkim korzyści – dodał.

Oficjalnym partnerem nowej drużyny będzie Szkoła Gortata w Łodzi, która z ŁKS-em współpracuje już od kilku lat. Zarówno dyrektor Michał Feter, jak i Jakub Urbanowicz, prezes zarządu MG13 sp. z o.o., chętnie przystali na propozycję współpracy. Młode siatkarki Łódzkiego Klubu Sportowego, a także innych łódzkich klubów dzięki Szkole Gortata łączą naukę z uprawianiem sportu już od kilku lat, zarówno w Łodzi, jak i w Krakowie.

Szkoleniowcem drużyny ŁKS-u Szkoły Gortata Łódź będzie Wojciech Blomberg, który do tej pory prowadził przez dwa lata zespół kadetek ŁKS-u. W zespole znajdzie się miejsce dla juniorek i najzdolniejszych kadetek ŁKS-u, a także dla zawodniczek z pierwszego składu, które nie ukończyły jeszcze 23 roku życia. Być może gościnnie w zespole wystąpią również siatkarki innych klubów z Łodzi lub województwa. W tym sezonie Młoda Liga Kobiet zostanie podzielona na dwie grupy. ŁKS Szkoła Gortata Łódź trafi do grupy południowej i rywalizować będzie z Impelem Wrocław, Tauronem MKS Dąbrowa Górnicza, BKS-em PROFI CREDIT Bielsko-Biała, KSZO Ostrowiec Św. oraz Muszyną Wisłą Kraków. W grupie północnej zagrają PGE Atom Trefl Sopot, Budowlani Łódź, Legionovia Legionowo, Chemik Police, KS Pałac Bydgoszcz i PTPS SAF-Holland Piła. Z każdej grupy cztery najlepsze drużyny awansują do fazy play-off, której zwycięzcy wraz z dwoma drużynami wyłonionymi w kwalifikacjach PZPS-u zagrają w finale mistrzostw Polski do lat 23.

źródło: siatkalks.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Młoda Liga Kobiet, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-08-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved