Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > ŁKS straci dwie podstawowe zawodniczki? Co dalej?

ŁKS straci dwie podstawowe zawodniczki? Co dalej?

fot. Sylwia Lis-Dubiel

ŁKS Commercecon po sezonie traci dwie podstawowe siatkarki – Katarzynę Sielicką i Izabelę Kowalińską. Przyszłość kilku innych stoi pod znakiem zapytania. Na temat nowej atakującej spekuluje Gazeta Wyborcza, informując, że miałaby to być Monika Bociek.

Po ogromnym sukcesie, jakim jest wicemistrzostwo Polski, szefowie klubu muszą zmierzyć się z problemem, jakim jest stworzenie przynajmniej tak samo silnego zespołu na kolejny sezon. Przypomnijmy, że dwie polskie drużyny uzyskały prawo gry w Lidze Mistrzyń, co jest dużym wyzwaniem, także finansowym, bo kosztuje to ok. 300 tys. zł. – Nie podjęliśmy jeszcze decyzji, czy wystąpimy w Lidze Mistrzyń – twierdzi Hubert Hoffman, prezes ŁKS-u Commercecon.Przede wszystkim jednak trzeba praktycznie od nowa zbudować zespół, bo z gry zrezygnowały Katarzyna Sielicka i Izabela Kowalińska. Obie były kluczowymi zawodniczkami, a srebro to przede wszystkim ich zasługa. 36-letnia Sielicka zdecydowała się zakończyć karierę sportową, zaś o trzy lata młodsza Kowalińska robi sobie roczną przerwę. W drużynie nie ma ich kto zastąpić, mało tego, w lidze jest niewiele zawodniczek prezentujących podobny poziom. Atakująca drużyny z al. Unii sześciokrotnie była wybierana na najlepszą zawodniczkę meczu. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że zamiast Kowalińskiej atakującą ŁKS-u Commercecon będzie Monika Bociek, która ostatni sezon spędziła w Muszyniance. 22-letnia zawodniczka jest aktualną reprezentantką Polski, podobnie jak jej brat Grzegorz, grający w Aluronie Zawiercie. Oboje pochodzą spod Tomaszowa.

Prezes Hoffman twierdzi, że chciałby podpisać nowe kontrakty z dwiema przyjmującymi: Regiane Bidias i Deją McClendon, jednak negocjacje wciąż trwają i nie wiadomo jeszcze, jak się zakończą. Dużym osłabieniem byłoby zwłaszcza odejście Brazylijki, która przez większość sezonu była liderką drużyny. Znalezienie tej klasy siatkarki jest bardzo trudne. – Mamy oferty z Brazylii i Europy – dodaje Hoffman.

Cały artykuł Jarosława Bińczyka i Jerzego Walczyka w serwisie Gazety Wyborczej

Zobacz również:
Karuzela transferowa LSK

źródło: lodz.wyborcza.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-05-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved