Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > ŁKS prawdopodobnie wzmocni się przed końcem sezonu

ŁKS prawdopodobnie wzmocni się przed końcem sezonu

fot. Katarzyna Antczak

Po kontuzji Lucie Muhlsteinovej w półfinałowym meczu Pucharu Polski ŁKS Commercecon Łódź został z jedną rozgrywającą. Do końca sezonu łodzianki rozegrają jeszcze pięć spotkań rundy zasadniczej, a potem mecze play-off, w którym zagwarantowały już sobie udział. Niewykluczone, że klub skorzysta z możliwości transferu medycznego.

W trzecim secie półfinałowego pojedynku Pucharu Polski z PTPS-em Piła Lucie Muhlsteinova fatalnie upadła po akcji na siatce, łapiąc się za kolano. Czeska rozgrywająca ŁKS-u Commercecon Łódź została zniesiona z boiska na noszach i natychmiast przewieziona do szpitala. Lekarze stwierdzili, że kontuzja jest poważna i zawodniczki musi poddać się zabiegowi. Muhlsteinova dzięki staraniom klubu przeszła zabieg w Łodzi już następnego dnia, wiadomo jednak, że jej powrót na boisko w tym sezonie jest niemożliwy.W meczu z PTPS-em Piła Muhlsteinovą na boisku zastąpiła 21-letnia Dominika Mras, która zagrała bez kompleksów. W meczu finałowym ełkaesianki uległy jednak Budowlanym Łódź. Przed nimi jeszcze pięć meczów rundy zasadniczej oraz walka o medale mistrzostw Polski. Na pięć kolejek przed końcem siatkarki ŁKS-u mają już zagwarantowane miejsce w czołowej czwórce, jednak podopieczne trenera Michala Maska mają ochotę na sprawienie niespodzianki w tym sezonie jeszcze większej niż sam udział w play-off. Ciężko tego będzie jednak dokonać, dysponując w najważniejszych meczach jedynie jedną zawodniczką na pozycji rozgrywającej.

PLPS przewidując takie sytuacje, dopuścił możliwość tzw. transferu medycznego, w którym niezdolną do gry do końca sezonu zawodniczkę można zastąpić inną. – Rozpoczęliśmy poszukiwania rozgrywającej, która mogłaby zastąpić Lucie w naszej drużynie. Nie jest to łatwe, większość zawodniczek ma ważne kontrakty, wierzymy jednak, że znajdziemy zawodniczkę, która szybko wkomponuje się w zespół i pomoże nam w końcówce sezonu – mówi prezes Hubert Hoffman. Niewykluczone, że ŁKS sięgnie po jedną z polskich rozgrywających, która będzie mogła rozwiązać kontrakt ze swoim pracodawcą lub też znajdzie zawodniczkę poza granicami Polski. W niektórych ligach rozgrywki weszły w decydującą fazę i są zespoły, które odpadły już z rywalizacji. Niewykluczone, że nazwisko nowej rozgrywającej ŁKS-u poznamy już w tym tygodniu.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-03-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved