Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > ŁKS pokonał pierwszoligowy Uni Opole

ŁKS pokonał pierwszoligowy Uni Opole

W Niemodlinie meczem ŁKS-u Commercecon Łódź z pierwszoligowym Uni Opole rozpoczął się w piątek turniej towarzyski siatkarek. Wicemistrzynie Polski, choć jeszcze w niepełnym składzie, pokonały 3:1 zespół z Opola. W sobotę łodzianki zagrają z Energetykiem Poznań, a w niedziele dojdzie do konfrontacji zespołów pierwszoligowych.

Uni Opole i Energetyk Poznań za dwa tygodnie rozpoczynają rozgrywki I ligi kobiet i są na końcowym etapie przygotowań do sezonu. Zespół ŁKS-u walkę o punkty rozpocznie dopiero na początku listopada, a trener Michal Masek dał jeszcze kilka dni wolnego Zuzannie Efimienko-Młotkowskiej i Klaudii Alagierskiej po sezonie reprezentacyjnym. W Niemodlinie ŁKS musiał więc sobie radzić tylko z dwoma środkowymi.

Słowacki szkoleniowiec postawił też od samego początku na młodą przyjmującą Darię Szczyrbę, która u boku Regiane Bidias i Krystyny Strasz pokazała się z dobrej strony. Łodzianki prosto po długiej podróży dość długo nie mogły złapać swojego rytmu gry i cały czas goniły wynik w pierwszym secie. To podopieczne trenera Nicoli Vettoriego miały niewielką przewagę, ale w końcówce wyszło doświadczenie wicemistrzyń Polski. Opolanki nie potrafiły zatrzymać Regiane Bidias i ŁKS wygrał 25:23. Drugiego seta ŁKS rozpoczął od prowadzenia 8:2 i cały czas miał sporą przewagę. W końcówce łodziankom przytrafił się moment dekoncentracji, co natychmiast wykorzystały rywalki i odrobiły część strat. Nie zdołały jednak przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę i przegrały do 22.

W trzecim secie trener Masek dokonał zmian. Krystynę Strasz na libero zastąpiła Anna Korabiec, na rozegraniu w miejsce Valerie Nichol pojawiła się Marta Wójcik. W trakcie seta, który wyraźnie nie układał się po myśli łodzianek, Agata Wawrzyńczyk pojawiła się w miejsce Moniki Bociek. Zamieszanie w zespole ŁKS-u wykorzystały opolanki. Świetnie spisywała się Weronika Sobiczewska, coraz pewniej na rozegraniu czuła się była siatkarka ŁKS-u, Dominika Mras i Uni przez większą część seta prowadziło, w końcówce odskakując rywalkom i wygrywając do 15. ŁKS w tym składzie zrewanżował się opolankom w kolejnej partii, wicemistrzynie Polski miały ogromną przewagę i w pewnym momencie prowadziły nawet 21:13. Ostatecznie wygrały do 17 i całe spotkanie 3:1.

Uni Opole – ŁKS Commercecon Łódź 1:3
(23:25, 22:25, 25:15, 17:25)

Uni: Woźniczka Magdalena (8), Pacak (10), Sobiczewska (19), Gierak (9), Mras (2), Witowska (3), Szczygłowska (libero) oraz Michalak, Gajer (1), Maternia (3) i Moczko (7)
ŁKS: Nichol (4), Kwiatowska (9), Bidias (20), Szczyrba (10), Gajewska (8), Bociek (9), Strasz (libero) oraz Wawrzyńczyk (5), Korabiec (libero) i Wójcik (3)