Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > ŁKS na czele tabeli, Wisła straciła punkt

ŁKS na czele tabeli, Wisła straciła punkt

Wygrana ŁKS-u Commercecon Łódź i Karpat Krosno oraz stracony punkt warszawskiej Wisły to najważniejsze wydarzenia 9. kolejki I ligi kobiet. Łodzianki awansowały na pierwsze miejsce w tabeli, z kolei „czerwoną latarnię” siatkarki Nike Węgrów przekazały zespołowi z Murowanej Gośliny.

ŁKS Commercecon Łódź wykorzystując przerwę Budowlanych Toruń, powrócił na fotel lidera. Łodzianki wygrały 3:1 w Murowanej Goślinie, chociaż w trzecim secie przy stanie 1:1 przegrywały już 16:20. Potrafiły jednak odwrócić losy tej partii, a w czwartym secie ich blok nie dał żadnych szans gośliniankom i trzy punkty wyjechały do Łodzi. Najlepszą zawodniczką meczu wybrano atakującą ŁKS-u, Agnieszkę Wołoszyn. Ełkaesianki mają na swoim koncie pięć wygranych, podobnie jak Budowlani, ale ŁKS ma jeden punkt więcej.

Na drugie miejsce w tabeli awansował zespół Karpat Krosno. Podopieczne trenera Dominika Stanisławczyka mają wprawdzie jeden mecz rozegrany więcej niż ich rywalki z Łodzi i Torunia, ale punktami już zrównały się z ŁKS-em. W sobotę krośnianki pokonały 3:1 SMS PZPS Szczyrk, ale to zwycięstwo nie przyszło im łatwo. Uczennice SMS-u w Krośnie pokazały się z dobrej strony i były blisko zdobycia przynajmniej jednego punktu.

Kolejny punkt w rozgrywkach straciły siatkarki warszawskiej Wisły. Uważane za głównego faworyta rozgrywek podopieczne trenera Mirosława Zawieracza wygrały wprawdzie 3:2 z AZS-em Politechniki Śląskiej Gliwice, ale mając jeden mecz rozegrany więcej niż łodzianki i torunianki, tracą do tych pierwszych jeden punkt. – Rywalki zaprezentowały się naprawdę dobrze, tak jak i my nie odpuściły do ostatnich akcji. Dlatego to spotkanie było tak wyrównane – mówiła po meczu atakująca Wisły, Monika Kutyła. Beniaminek z Gliwice gra coraz lepiej i po raz kolejny pokazał, że nie boi się nikogo. Do gry wróciła już po urazie Aleksandra Filip, a gliwiczanki zajmują obecnie 5. miejsce w tabeli I ligi.

Ostatnie miejsce w tabeli opuściły siatkarki Nike Węgrów. Podopieczne trenera Roberta Kupisza odniosły drugie zwycięstwo w sezonie, pokonując 3:1 Jokera Świecie. Węgrowianki mają na swoim koncie już 5 punktów, a to o dwa więcej niż zespół z Murowanej Gośliny, który spadł na ostatnie miejsce w tabeli. Najlepszą zawodniczką meczu wybrano Izabelę Panufnik, a Nike zapowiada marsz w górę tabeli.

W miniony weekend oprócz zespołu Budowlanych Toruń pauzowały również Silesia Volley Mysłowice oraz PSPS Chemik Police.