Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > ŁKS Łódź wygrał turniej w Niemodlinie

ŁKS Łódź wygrał turniej w Niemodlinie

Siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź po wygranej z Uni Opole w sobotę pokonały w Niemodlinie pierwszoligowego Energetyka Poznań 3:0, wygrywając również dodatkową, czwartą partię. Tym samym łodzianki wygrały cały turniej, który był dla nich pierwszym przedsezonowym sprawdzianem. W niedzielę o drugie miejsce poznanianki zagrają z Uni Opole.

ŁKS Commercecon Łódź nie miał problemu z pokonaniem pierwszoligowego Energetyka Poznań w drugim dniu rozgrywanego w Niemodlinie turnieju towarzyskiego. Łodzianki ponownie wystąpiły bez Klaudii Alagierskiej i Zuzanny Efimienko-Młotkowskiej w składzie, a trener Michal Masek desygnował do gry w pierwszej szóstce tym razem Aleksandrę Wójcik w przyjęciu, Martę Wójcik na rozegraniu oraz Annę Korabiec na pozycji libero.

Po wyrównanym początku pierwszego seta ełkaesianki szybko odskoczyły rywalkom (16:9) i nie oddały prowadzenia już do końca, wygrywając wysoko do 17. W drugim secie w ekipie Energetyka Karolinę Różycką zastąpiła Klaudia Świstek, wnosząc sporo ożywienia w grę poznanianek. To Energetyk prowadził, jednak w końcówce dało o sobie znać doświadczenie wicemistrzyń Polski. ŁKS odrobił straty i wygrał drugiego seta do 22.

W trzeciej partii w zespole z ekstraklasy pojawiły się na boisku Valerie Nichol i Krystyna Strasz, a potem również w miejsce Aleksandry Wójcik Daria Szczyrba, która ponownie pokazała się z dobrej strony. Dużym wsparciem w ataku dla najlepszej na boisku Regiane Bidias była Monika Bociek, która zdobyła w całym meczu 15 punktów. Zmiany nastąpiły również w ekipie Energetyka – na boisko weszły Katarzyna Urbanowicz i Izabella Rapacz. Poznanianki znów niemal przez całego seta miały niewielką przewagę, gdy doszło jednak do końcówki, musiały uznać wyższość rywalek. ŁKS wygrał 25:23 i całe spotkanie 3:0. W czwartej, dodatkowej partii w ekipie łódzkiej Agata Wawrzyńczyk zastąpiła na boisku Monikę Bociek, a Energetyk ambitnie rozpoczął tego seta od prowadzenia 8:2. Ełkaesianki szybko opanowały bałagan na boisku, odrobiły straty i wyszły na prowadzenie 16:13. Dekoncentracja w końcówce seta spowodowała, że poznanianki doprowadziły do walki na przewagi, w niej jednak również siatkarki ŁKS-u zwyciężyły (29:27).

Przed wicemistrzyniami Polski jeszcze turnieje w Radomiu, Pile i Dreźnie. ŁKS rozpocznie rozgrywki ligowe na początku listopada meczem z Pałacem Bydgoszcz we własnej hali.

ŁKS Commercecon Łódź – Enea Energetyk Poznań 3:0
(25:17, 25:22, 25:23) dodatkowy set 27:25

ŁKS: Kwiatkowska (12), Bidias (17), Wójcik A. (8), Gajewska (5), Bociek (15), Wójcik M. (3), Korabiec (libero) oraz Nichol (2), Szczyrba (10), Wawrzyńczyk (2) i Strasz (libero)
Energetyk: Różycka (1), Dreczka (7), Cembrzyńska (13), Pasznik (3), Muszyńska, Omelaniuk (6), Bogdanowicz (libero) oraz Urbanowicz (3), Zuzel (1), Bohdanowicz (libero), Świstek (14) i Rapacz (12)