Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > ŁKS Łódź rozegra sparingi z Developresem Rzeszów

ŁKS Łódź rozegra sparingi z Developresem Rzeszów

fot. Biana Sawoniuk

W ramach przygotowań do nowego sezonu Ligi Siatkówki Kobiet ŁKS Commercecon Łódź rozegra kolejne mecze kontrolne. Tym razem przeciwnikiem drużyny z województwa łódzkiego będzie KS Developres Rzeszów. Wcześniej ŁKS dwukrotnie pokonał Wisłę Warszawa.

Start żeńskiej ekstraklasy zaplanowano na 14 października. Wówczas szósta drużyna minionego sezonu podejmować będzie zespół Trefla Proximy Kraków. Zanim to nastąpi, szkoleniowcy chcą sprawdzić dyspozycję swoich podopiecznych. 20 września drużyna ŁKS-u Commercecon Łódź wyjedzie do Rzeszowa, gdzie rozegra z miejscowym Developresem dwa mecze sparingowe. Dla podopiecznych trenera Michala Maska będzie to kolejny etap przygotowań do nowego sezonu Ligi Siatkówki Kobiet. Poza meczami towarzyskimi z trzecią drużyną poprzedniego sezonu ekipa ŁKS-u weźmie udział w turnieju w Dreźnie oraz Szamotułach.W zespole z Łodzi brakuje jedynie środkowej Zuzanny Efimienko-Młotkowskiej, która uczestniczy w przygotowaniach kadrą do mistrzostw Europy. Podopieczne Jacka Nawrockiego udział w zmaganiach Starego Kontynentu rozpoczną 22 września, a ich rywalkami będą Niemki.

Poza reprezentacyjną środkową drużynę zasiliły rozgrywająca Dominika Mras, środkowa Małgorzata Skorupa, brazylijska przyjmująca Regiane Bidias oraz amerykańska przyjmująca Deja McClendon. Do tej pory ŁKS Commercecon Łódź rozegrał dwa sparingi z mistrzem I ligi kobiet – Wisłą Warszawa. W obu spotkaniach zwyciężyły podopieczne Michala Maska – 4:1 i 2:0. – Jesteśmy dopiero po czterech tygodniach przygotowań do sezonu. Trener powiedział nam jednak, że wiemy już nad czym pracować. Wyszły nasze błędy, wiemy też, co jest naszą mocną stroną, a co wychodzi nam gorzej. To będzie dla nas wskazówka, nad czym jeszcze powinniśmy pracować przez pozostałe 6 tygodni –  mówiła po meczach ze stołeczną ekipą Dominika Mras. Zawodniczka w rozmowie ze Strefą Siatkówki przyznała, że ma nadzieję, iż w Łodzi będzie mogła rozwinąć swoje umiejętności. – Stwierdziłam, że jest to bardzo dobra propozycja, ponieważ klub zbudował bardzo fajny zespół. Pomyślałam, że jest to dla mnie duża szansa na rozwój. Chcę też sama zobaczyć, na jak wysoki poziom potrafię wejść, na co mnie stać. Mierzę jak najwyżej, zależy mi na tym, by uczyć się od doświadczonych zawodniczek – tak tłumaczyła decyzję o dołączeniu do ŁKS-u.

źródło: inf. prasowa, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-09-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved