Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > ŁKS Łódź lepszy w sparingu od Radomki

ŁKS Łódź lepszy w sparingu od Radomki

fot. Michał Szymański

Wykorzystując przerwę na rozgrywki reprezentacyjne w łódzkiej hali mistrzynie Polski spotkały się w meczu towarzyskim z Radomką Radom. Trenerzy umówili się na rozegranie czterech setów i we wszystkich górą były podopieczne Marka Solarewicza. Oba zespoły wystąpiły osłabione brakiem kadrowiczek walczących o olimpijskie kwalifikacje.

W zespole ŁKS w piątkowym sparingu zabrakło reprezentantek Polski – Klaudii Alagierskiej i Aleksandry Wójcik, z boku boiska tylko rozgrzewała się Izabela Kowalińska. Nie było już rozgrywającej Nicole Edelman, która wyjechała z Łodzi, a nowa rozgrywająca mistrzyń Polski Valeria Caracuta ma dotrzeć do klubu w weekend. Radomka przyjechała bez Marharyty Azizowej, która dziś zakończyła niepowodzeniem walkę o olimpijski awans oraz Juliety Lazcano, która wywalczyła wczoraj wraz z reprezentacją Argentyny przepustkę do Tokio.Łodzianki rozpoczęły to spotkania z Katariną Lazović i Darią Szczyrbą na przyjęciu, na środku grały Joanna Pacak i Ewa Kwiatkowska. Mistrzynie Polski od samego początku miały sporą przewagę, głównie za sprawą dobrych ataków Lazović i Moniki Bociek. ŁKS prowadził 8:4, potem 16:10 i taką przewagę utrzymał już do końca seta. Radomianki popełniały sporo błędów (w całym secie aż 8) i ostatecznie przegrały do 19. W drugiej partii w składzie Radomki pojawiły się Paulina Zaborowska, Renata Biała oraz Klaudia Laskowska. Początek seta był o wiele bardziej wyrównany, przyjezdne miały nawet przez chwilę niewielką przewagę, ale potem na dwupunktowe prowadzenie wyszły mistrzynie Polski (16:14). Zespół prowadzony przez trenera Adama Grabowskiego nie dał rywalkom odskoczyć na więcej niż dwa punkty, ale nie zdołał też doprowadzić do gry na przewagi. ŁKS wygrał tego seta 25:23.

W secie trzecim w wyjściowy składzie łodzianek Natalia Skrzypkowska zastąpiła Katarinę Lazović, a trener Grabowski wrócił do ustawienia z Pauliną Szpak i Emilią Muchą, przy czym Laskowska i Biała pozostały na boisku. Od samego początku walka była wyrównana, a prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. W końcówce to łodzianki przyspieszyły i dzięki skutecznej grze Darii Szczyrby i Joanny Pacak wyszły na prowadzenie 21:19. Radomka nie dała rady już odrobić strat i uległa wyżej notowanemu rywalowi 22:25. W ostatnim secie w wyjściowej szóstce ŁKS-u w miejsce Pacak pojawiła się Klaudia Gajewska, a w Radomce znów mogliśmy oglądać Paulinę Zaborowską i Sonię Kubacką. ŁKS szybko wypracował sobie bezpieczną przewagę (8:3), jednak radomianki odrobiły część strat (16:14). W końcówce w łódzkim zespole pojawiła się na boisku 17-letnia Oliwia Laszczyk, która bez respektu dla rywala punktowała w ataku i starała się przyjmować zagrywki radomianek. ŁKS wygrał 25:22 i całe spotkanie 4:0.

W najbliższej kolejce łodzianki w sobotę zmierzą się w Pile z PTPS-em, z którym przegrały w I rundzie na własnym terenie. Radomkę czeka niezwykle ważny mecz z MKS-em Kalisz.

ŁKS Commercecon Łódź – E.Leclerc Radomka Radom 4:0
(25:19, 25:23, 25:22, 25:22)

Składy zespołów:
ŁKS: Mori (6), Kwiatkowska (9), Pacak (7), Szczyrba (14), Lazović (8), Bociek (16), Strasz (libero) oraz Skrzypkowska (4), Gajewska (2), Korabiec (libero) i Laszczyk (2)
Radomka: Szpak (2), Bałucka (6), Kubacka (10), Bałuk (12), Mucha (9), Szczepańska-Pogoda (10), Witkowska (libero) oraz Bodasińska (libero), Laskowska (4), Biała (8) i Zaborowska (3)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, rozgrywki towarzyskie, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-01-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved