Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > LKPS Politechnika Lublin szykuje się do nowego sezonu

LKPS Politechnika Lublin szykuje się do nowego sezonu

fot. Tomasz Tadrała

Libero Tobiasz Kaniewski dołączył do ekipy LKPS-u Politechnika Lublin. 23-latek jest wychowankiem Tempa Chełm. – Tobiasz jest studentem Politechniki Lubelskiej, grał w lidze akademickiej – mówi trener LKPS-u Maciej Kołodziejczyk. – Chcemy dać mu szansę. Zobaczymy, jak z niej skorzysta – dodaje.

Do roli pierwszego libero przymierzany jest Michał Cymerman z Lechii Tomaszów Mazowiecki. – Przynajmniej z takim zamiarem został sprowadzony do drużyny. Jak już zaczniemy gry kontrolne, będziemy wiedzieli, który z tej dwójki będzie miał lepszy procent przyjęcia. Tymi sprawami zajmował się będzie nasz statystyk Jakub Dzirba. Zobaczymy, co nam pokażą cyferki – mówi lubelski szkoleniowiec.Niewiadomą są jeszcze dwie pozycje: rozegranie i środek bloku. Na pierwszej najpoważniejszym kandydatem jest Michał Antoszak. Dotychczasowy rozgrywający jest już po rozmowie z władzami klubu. Z kolei do roli czwartego środkowego lublinianie chcą pozyskać jednego ze studentów. – Na razie nie ma paniki. Na tej pozycji mamy już doświadczonego Bartosza Jesienia, Macieja Borrisa i Wojciecha Zięzio. Poczekamy do rozpoczęcia nowego roku akademickiego. Chcemy, aby pozyskany środkowy uczył się od bardziej ogranych kolegów – tłumaczy Kołodziejczyk.

Lublinianie przełożyli o tydzień rozpoczęcie przygotowań do nowego sezonu. – Liga wystartuje dopiero 7 października, kiedy to zmierzymy się na swoim parkiecie z zespołem Skórzani Skarżysko-Kamienna/SMS Kielce. Planujemy trenować raz dziennie, od poniedziałku do piątku. We wrześniu zamierzamy rozegrać Turniej o Puchar Rektora Politechniki Lubelskiej. Pierwsze spotkanie po wakacyjnej przerwie planujemy na 14 sierpnia – zapowiada trener LKPS-u.

*więcej w Dzienniku Wschodnim

źródło: dziennikwschodni.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2017-08-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved