Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Ligue A: Pierwsza porażka Bartmana we Francji

Ligue A: Pierwsza porażka Bartmana we Francji

Zbigniew Bartman niedługo musiał czekać na swoją pierwszą porażkę w lidze francuskiej. W 22. kolejce Stade Poitiers uległo 1:3 Spacer’s Toulouse na własnym boisku, jednak mimo tej porażki utrzymuje się na 8. pozycji w tabeli premiowanej awansem do rundy play-off.

Po ubiegłotygodniowym zwycięstwie 3:2 z Arago de Sete tym razem drużyna z Polakiem w składzie musiała przełknąć gorycz porażki w starciu ze Spacer’s Toulouse. Drużyna znad Garonny spisuje się w tym sezonie nadspodziewanie dobrze i zajmuje wysokie czwarte miejsce w lidze. Podopieczni Cédrica Enarda rozpoczęli spotkanie od mocnego uderzenia. Goście na drugiej przerwie technicznej osiągnęli bardzo wysokie, sześciopunktowe prowadzenie (16:10). Gracze Stade Poitiers wydawali się nieco przytłoczeni dobrą postawą rywali, w szczególności przyjmujących Diogonesa Zagonela oraz Trevora Clevenota. Ekipa z Tuluzy wygrała pierwszą partię pewnie 25:20. Kolejna odsłona meczu była już bardziej zacięta i zakończyła się wynikiem 31:29, ponownie na korzyść gości. Ekipa Bartmana zebrała się w sobie i to ona przejęła inicjatywę w kolejnym secie. Poitiers wyszło na prowadzenie 16:10, by po chwili zwiększyć je do 21:13. Taka duża różnica punktowa była już nie do odrobienia przez Spacer’s, a miejscowi wygrali 25:18. Niestety w trzecim secie gra gospodarzy całkowicie się załamała. Tym razem to przyjezdni osiągnęli bardzo wysoką przewagę (21:14), której nie oddali już do końca meczu. Spacer’s Toulouse wygrało 25:15 i cały mecz 3:1.

Wśród graczy drużyny przyjezdnej należy wyróżnić wcześniej wspomnianych Zagonela (18 punktów) oraz Clevenota (19 pkt.), którzy stanowili o sile ofensywnej gości. W ekipie Stade Poitiers najlepiej punktującym zawodnikiem był Raydel Poey, zdobywca 21 punktów (57% skuteczności w ataku). Zbigniew Bartman wyszedł w tym spotkaniu w podstawowym składzie i zapisał na swoim koncie 13 punktów, w tym 1 blokiem. Polak atakował ze skutecznością 46%, kończąc 12 na 26 piłek.

Drużyna Bartmana zajmuje obecnie 8. lokatę w Ligue A, a w następnej kolejce zmierzy się z drużyną Montpellier – Agglomération Volley, która sklasyfikowana jest na 9. pozycji, tuż za Stade Poitiers (4 punkty straty).

Stade Poitevin Poitiers – Spacer’s Toulouse 1:3
(20:25, 29:31, 25:18, 15:25)

Stade Poitiers: Janić (7), Abdel-Aziz (7), Aganits (3), Poey (21), Bjelica (6), Bartman (13), Barais (libero) oraz Nenchev i Audric
Spacer’s Toulouse: Burel (7), Louati (10), Radtke (6), Brizard (4), Clevenot (19), Zagonel (18), Santucci (libero) oraz Tuitoga (1), Perrot (1) i Devezze (1)