Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Ligue A: Chaumont niespodziewanym liderem

Ligue A: Chaumont niespodziewanym liderem

Siatkarze z Paryża oraz Tours nie mogą zaliczyć drugiej kolejki do udanych. Obydwie te ekipy dość niespodziewanie przegrały swoje spotkania. Paryżanie ulegli w Chaumont miejscowemu Volley-Ball 52 Haute Marne 1:3, a kolejny świetny mecz zagrał dziewiętnastoletni siatkarz – Pierre Jean Boyer.

Niesieni ubiegłotygodniowym zwycięstwem siatkarze Chaumont pokonali Paris Volley 3:1. Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia gospodarzy, którzy wygrali 25:18. W kolejnym secie nie poszło im już tak łatwo. Trwała zacięta walka, która zakończyła się po 44 minutach wynikiem 39:37. To nie podłamało paryżan. Wygrali oni kolejną odsłonę meczu, również na przewagi – 26:24. W czwartym secie Chaumont przypieczętowało swoją wyższość, wygrywając 25:23 i całe spotkanie 3:1. Na pochwałę zasługuje dziewiętnastoletni  przyjmujący gospodarzy Pierre Jean Boyer, który zdobył aż 26 punktów dla swojej drużyny (przy 66% w ataku). Jeśli chodzi o ekipę gości, brylował Mitja Gasparini, zapisując 22 „oczka” na swoim koncie.

Chaumont Volley-Ball – Paris Volley 3:1
(25:18, 39:37, 24:26, 25:23)

Ekipa Montpellier wygrała swoje pierwsze spotkanie w tegorocznych rozgrywkach Ligue A. Podopieczni Loica Le Marreca we własnej hali pokonali 3:1 ASUL Lyon. Gospodarze pomimo przegranej drugiej partii 22:25 potrafili podnieść się z kolan i w dwóch kolejnych nie dali rywalom najmniejszych szans, bijąc ich 25:16 i 25:18. Liończykom nie pomogło nawet doświadczenie Władimira Nikołowa. Atakujący ASUL zdobył co prawda 18 punktów dla swojego zespołu, ale to okazało się zdecydowanie za mało na bardzo dobrze dysponowanych tego dnia gospodarzy.  W ekipie Montpellier pierwsze skrzypce zagrał Philip Schneider. Austriak zgromadził 22 punkty, co daje wynik aż o 11 punktów lepszy niż drugi punktujący drużyny Julien Lavagne (11 pkt.).

Montpellier Agglomération – ASUL Lyon Volley 3:1
(25:23, 22:25, 25:16, 25:17)

Swoją pierwszą porażkę zanotowała ekipa Stade Poitevin, która uległa po tie-breaku Arago de Sete 2:3. Goście wygrali premierową odsłonę meczu 25:23, ale w dwóch kolejnych musieli uznać wyższość rywala, przegrywając 20:25 i 17:25. W czwartym secie Stade Poitevin podniósł się z kolan i po zaciętym boju pokonał rywala 26:24. Ostatnia partia należała do gospodarzy, którzy wygrali 15:12. Najjaśniejszym punktem Arago był Marien Moreau, zdobywca 28 punktów. Natomiast atak w ekipie przyjezdnych, których grą kierował Nimir Abdel-Aziz, rozłożył się mniej więcej po równo na wszystkich graczy. Warto nadmienić, że ofensywny rozgrywający reprezentacji Holandii, którego poznaliśmy w tamtym roku w PlusLidze zapisał na swoim koncie 11 punktów (w tym 4 zagrywka i 5 atakiem).

Arago de Sete – Stade Poitevin Poitiers 3:2
(23:25, 25:20, 25:17, 24:26, 15:12)

Kto nie wygrywa 3:0, ten… wygrywa 3:2. Ekipa Nantes Rezé mogła rozstrzygnąć spotkanie na swoją korzyść i zgarnąć pulę trzech punktów za zwycięstwo, jednak nie potrafiła wykorzystać okazji i dobiła rywala dopiero w piątej partii. Dwa pierwsze sety dość zdecydowanie wygrali siatkarze Nantes (25:20, 25:22) i kiedy wszystko wskazywało na to, że mecz za chwilę się zakończy, przeciwnicy zerwali się do walki. Najpierw pokonali rywali 26:24, by w kolejnej partii zwyciężyć 25:20. Sił nie starczyło już na tie-breaka, w którym lepsi okazali się gospodarze (15:12). Bardzo dobre zawody rozegrał Jan Hadrava. Czeski atakujący zainkasował 22 punkty na swoim koncie. Słabszy mecz z kolei rozegrał Niemiec Dirk Westphal, który zdobył jedynie 9 „oczek” przy 27-procentowej skuteczności w ataku.  W drużynie Nancy zdecydowany prym wiódł David Feughouo. Kameruńczyk zdobył 26 punktów.

Nantes Reze Metropole – Grand Nancy Volley Ball 3:2
(25:20, 25:22, 24:26, 20:25, 15:12)

Gommans-Ragondet vs. Zagonel-Clevenot – tak można określić pojedynek AS Cannes ze Spacer’s Toulouse, bowiem to właśnie ci siatkarze stanowili o sile swojego zespołu. Drużyny wygrywały sety na przemian. Pierwszą partię na swoją korzyść rozstrzygnęli gospodarze 25:19. Potem jednak gra Cannes zupełnie się posypała, o czym świadczy wynik 25:11 w kolejnym secie na korzyść Tuluzy. Gospodarze zwyciężyli w trzeciej partii 25:23, by w kolejnej oddać zwycięstwo gościom (25:21). W tie-breaku lepsi okazali się goście, wygrywając nieznacznie 15:13. Ostatecznie triumfowała para Gommans-Ragondet, ale warta odnotowania jest dobra postawa kapitana Spacer’s – Diogenesa Zagonela – zdobywcy 21 punktów.

AS Cannes – Spacer’s Toulouse 3:2
(25:19, 11:25, 25:23, 21:25, 15:13)

Ekipa GFCA Volley-Ball bez większych problemów pokonała Beauvais 3:1. Korsykanów do zwycięstwa poprowadził Jovica Simovski, który zdobył 25 „oczek”. Gospodarze przeważali w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. To odbiło się również na wynikach poszczególnych partii. Pierwszą bez większych problemów wygrali gospodarze 25:21. Druga co prawda należała do gości (25:21), ale w kolejne to już dominacja Ajaccio. Korsykanie wygrali 25:16 i 25:21. W ekipie gości atak rozłożył się na dwóch zawodników: Gerta Van Walle oraz Rolanda Gergye’a  (odpowiednio 15 i 14 punktów). Dzięki temu zwycięstwu Ajaccio awansowało na trzecią pozycję w tabeli Ligue A.

GFCA Volley-Ball – Beauvais Oise Université Club 3:1
(25:21, 21:25, 25:16, 25:21)

Dość niespodziewanie swoją drugą porażkę ponieśli siatkarze Tours, przegrywając 2:3 w Narbonie. Goście prowadzili już 2:0 w setach, ale nie potrafili wykorzystać swojej okazji. Trzeci set waleczni gospodarze wygrali 30:28. Dzięki temu zwycięstwu zyskali dodatkowe siły na walkę w kolejnych partiach wygranych kolejno 25:22 i 15:10. Swoich partnerów do boju zagrzewał Athanasios Protopsaltis, który był niekwestionowanym liderem drużyny. Dwudziestodwuletni Grek zainkasował 24 punktów. Dla porównania najlepiej punktujący siatkarz Tours – Konstantin Cupković zdobył 17 „oczek”.

Narbonne Volley – Tours Volley-Ball 3:2
(19:25, 26:28, 30:28, 25:22, 15:10)