Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Liga włoska M: Zmienne szczęście „polskich” drużyn

fot. sirsafetyperugia.it

W szóstej kolejce gier w lidze włoskiej ze zmiennym szczęściem grały drużyny z polskimi zawodnikami w swoich składach. Azimut Modena z Bartoszem Bednorzem znajduje się w czubie ligowej tabeli tuż za Sir Safety Perugia z Wilfredo Leonem. Nie radzi sobie zupełnie ekipa BCC Wojciecha Włodarczyka, która jest na końcu tabeli i nie wygrała dotąd żadnego meczu. Tonno Valentina z Damianem Domagałą zajmuje niskie 11 miejsce w tabeli, polski zawodnik zanotował jedynie epizod w meczu przeciwko Sir Safety.

Azimut Modena z Bartoszem Bednorzem w składzie pokonał Kioene Padwa 3:0. Polski gracz pojawił się na boisku w pierwszym secie, a w drugim i trzecim grał regularnie. Zdobył on w całym meczu 9 punktów (miał 50% skuteczność w ataku) oraz jeden punkt w zagrywce. Bednorz dobrze spisał się w przyjęciu i zanotował w tym elemencie 89% przyjęcia pozytywnego i 64% perfekcyjnego. Najlepiej punktującym zawodnikiem Azimutu był Ivan Zaytsev, który zapisał na swoim koncie 17 punktów. Ekipa Bednorza zajmuje drugie miejsce w ligowej tabeli i ma jeden punkt mniej niż Sir Safety Perugia.Drużyna Wojciecha Włodarczyka BCC Castellana Grotte nie sprostała drużynie Consar Rawenna, przegrała piąty mecz z rzędu i zajmuje ostatnie miejsce w tabeli ligi włoskiej z jednym punktem. Wojciech Włodarczyk rozegrał całe spotkanie i zdobył 9 punktów, w tym jeden bezpośrednio z zagrywki. Na 20 ataków skończył 8 i miał 40% skuteczność w tym elemencie gry. W przyjęciu zanotował 47% pozytywnego i 26% perfekcyjnego. Najwięcej punktów dla BCC Renan Zanatta – 19.

Nie zwalnia tempa Sir Safety Perugia. Ekipa Wilfredo Leona wygrała w spotkaniu wyjazdowym z Tono Calippo Vibo Valentia 3:0 i umocniła się na pierwszym miejscu. Wilfredo Leon był najlepiej punktującym w ekipie gości zawodnikiem, zdobył 15 punktów, w tym: 11 w ataku (69% skuteczność), 2 w bloku oraz dwa z zagrywki. Od początku meczu przyjezdni dyktowali warunki gry i zasłużenie wygrali całe spotkanie. W drużynie z Vibo Valentii epizod gry zanotował Damian Domagała, pojawił się on w trzecim secie w polu zagrywki i nie zdobył w tym spotkaniu żadnego punktu. Tono zajmuje 11 miejsce i ma 5 punktów.

Nie mieli wiele do powiedzenie zawodnicy Globo Banca Popolare del Frusinate Sora z Reviere Axopower Milano. Gospodarze udanie otworzyli mecz i wygrali pierwszą partię spotkania. Na niewiele się to zdało, kolejne trzy sety wygrali zawodnicy z Mediolanu i to oni zapisali na swoje konto trzy punkty. Michał Kędzierski rozegrał cały mecz i zdobył jeden punkt. Jego drużyna ma zaledwie pięć punktów i zajmuje 10 miejsce w tabeli. Najlepiej punktującym zawodnikiem Globo był Dusan Petković – zdobywca 24 punktów.

W pozostałych meczach Itas Trentino wygrał z Top Volley Latina 3:0. Z kolei po zaciętym pięciosetowym pojedynku Cucine Lube Civitanova wygrało z Vro Volley Monza 3:2, choć po trzech partiach przegrywało 1:2.  W meczu zamykającym ligową kolejkę Calzedonia Werona po pięciosetowym boku wygrała z Emme Villas Siena 3:2 i ma na swoim koncie 8 punktów. Emme Villas obok BCC pozostaje bez zwycięstwa w tegorocznych rozgrywkach.

Zobacz również:
Wyniki i tabela ligi włoskiej mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved