Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Liga turecka: Półfinały nie dla Kurka i Konarskiego

Liga turecka: Półfinały nie dla Kurka i Konarskiego

fot. tvf.org.tr

Ciężkie i długie spotkanie zakończyło ćwierćfinałową rywalizację Ziraatu Bankasi Ankara z BBSK Stambuł. Drużyna Dawida Konarskiego oraz Bartosza Kurka po pięciosetowej walce musiała pożegnać się z marzeniami o medalach w tym sezonie ligi tureckiej. O awansie do półfinałów trzecie spotkanie potrzebne było jeszcze w dwóch przypadkach.

Drużynie z Ankary nie pomogła świetna postawa Konarskiego oraz Olega Antonova. Ziraat był w tym meczu tak naprawę w wielu momentach drużyną zdecydowanie lepszą, jednak błędy własne, popełniane zwłaszcza w decydujących momentach, przekreśliły jego szanse na półfinał ligi tureckiej. W całym starciu ekipa polskich zawodników popełniła w sumie 34 błędy (w tym 25 w polu zagrywki) przy 26 pomyłkach rywali. Najczęściej w drużynie z Ankary atakował Dawid Konarski – 46 razy, kończąc 24 akcje. W sumie polski atakujący zdobył dla swojej ekipy 25 punktów – dokładając też oczko zagrywką. Bartosz Kurek rozpoczął mecz w wyjściowym składzie, ale nie zapisał na swoim koncie tak udanego występu, jak miało to miejsce w poprzednim starciu. Polak zdobył w tym meczu zaledwie jeden punkt, kończąc jeden z sześciu ataków. W czasie gdy przebywał na boisku, popełnił też pięć błędów. Najczęściej punktował Antonov – 26 razy. W ekipie ze Stambułu zdobycze punktowe nie były tak efektowne, jak te Konarskiego i Antonova, jednak cała drużyna solidnie zapracowała na ten wynik i wykorzystywała okazje, jakie podarowali jej sami rywale.Trzy mecze potrzebne były, by wyłonić półfinalistę w rywalizacji Arkasu Izmir z Maliye Piyango Ankara. Finalnie do walki o medale ligi tureckiej awansował zespół z Izmiru, wygrywając decydujące starcie 3:1. W dwóch pierwszych partiach obie drużyny stworzyły bardzo ciekawe widowisko, a następnie na boisku zaczęli brylować Fromm i spółka, a rywale nie mieli już za wiele do powiedzenia. Nikola Jovović umiejętnie rozłożył atak w swoim zespole, co było kluczowe dla tego zwycięstwa. Wykorzystywał bowiem największy potencjał swoich atakujących, którzy w danym momencie spisywali się na boisku najlepiej. Najczęściej punktował Joao Paulo Bravo, ale niewiele mu ustępowali Mert Matić, Christian Fromm czy Mustafa Koc.

W niedzielnym spotkaniu rywalizację ćwierćfinałową zakończyły ekipy Galatasaray i Fenerbahce. Awans uzyskali siatkarze tego pierwszego zespołu, wygrywając w decydującym starciu w czterech setach. Do zwycięstwa swoją drużynę poprowadził Daudi Okello, zdobywca 21 punktów. Ważną rolę w Galatasaray odegrał także Olieg Achrem, który punktował 12 razy – ośmiokrotnie atakiem i czterokrotnie blokiem.

Zobacz również:
Wyniki rundy play-off ligi tureckiej siatkarzy

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-03-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved