Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Liga słowacka M: Dwie wygrane Polaków

Liga słowacka M: Dwie wygrane Polaków

fot. svf.sk

Za nami 16. kolejka ligi słowackiej, w której występuje trzech polskich zawodników. Co prawda Bystrina SPU, której barw broni Stanisław Wawrzyńczyk, pauzowała w tej serii spotkań, ale zespół Polaka rozegrał zaległe spotkanie z ostatniej kolejki. Natomiast drużyna Łukasza Ciupy i Łukasza Pietrzaka rozgrywała planową rundę. Oba starcia zakończyły się trzysetowymi zwycięstwami „polskich” ekip.

W zaległym spotkaniu 15. kolejki ligi słowackiej siatkarzy drużyna Stanisława Wawrzyńczyka pokonała we własnej hali Spartaka Myjava. Bystrina SPU Nitra nie dała rywalom większych szans, triumfując w trzech setach. W pierwszej odsłonie ważne punkty gospodarze zdobywali blokiem, przy czym w ataku popełniali sporo błędów. Mylił się także Polak. Mimo to rywale nie wykorzystali wielu prezentów i nie zagrozili drużynie z Nitry. W drugiej odsłonie ponownie dużo skuteczniejsza była drużyna Bystriny, która punktowała atakiem i blokiem. Dużo mocniej w zdobywanie punktów atakiem włączył się też Wawrzyńczyk. Trzecia partia była już tylko podsumowaniem dominacji gospodarzy w całym meczu, który trwał niespełna 75 minut. Polski przyjmujący w całym spotkaniu punktował siedem razy (raz blokiem oraz sześć razy atakiem, przy 43% skuteczności w tym elemencie). Dodatkowo Wawrzyńczyk przyjął 16 zagrywek, notując 56% skutecznego i 44% perfekcyjnego przyjęcia.W 16. kolejce zespół Bystrina SPU Nitra pauzował. Grała natomiast drużyna Łukasza Ciupy i Łukasza Pietrzaka. Slavia Svidnik przed własną publicznością pokonała MVK Zvolen. Spotkanie nie należało do najłatwiejszych, ale zakończyło się w minimalnej liczbie setów. W pierwszej partii obaj Polacy często atakowali, natomiast Ciupa asem serwisowym podwyższył prowadzenie swojego zespołu do 13:7. Znaczna nadwyżka na korzyść gospodarzy utrzymywała się przez całą partię, którą zakończył atak Pietrzaka. W drugiej odsłonie dużo częściej polskim zawodnikom przydarzały się błędy, choć nie wpływało to za bardzo na wynik, a ich drużyna prowadziła przez cały czas. Mimo to rywale zdołali doprowadzić do wyrównanej końcówki i długiej gry na przewagi, w której kluczową postacią był Majcher, zamykając rywalizację blokiem. W pierwszych akcjach trzeciego seta dobrze radził sobie Pietrzak, po którego atakach i asie serwisowym Slavia prowadziła 5:3. W połowie seta seria błędów miejscowych pozwoliła rywalom objąć prowadzenie, ale w końcówce siatkarze ze Svidnika wrzucili wyższy bieg i w ciągu krótkiej chwili odmienili losy seta, a co za tym idzie całego meczu.

Łukasz Ciupa rozegrał mniej więcej półtora seta, a w tym czasie zdobył dla swojej drużyny 6 punktów – 1 asem serwisowym oraz 5 atakiem, kończąc 10 prób w tym elemencie. Przyjmujący dopisał także 70% skutecznego i 40% perfekcyjnego przyjęcia przy 10 akcjach w tym elemencie. Natomiast Łukasz Pietrzak był najlepiej punktującym w swojej ekipie, uzyskując 61% skuteczności w ataku i 16 punktów – dwa asy i 14 punktów zdobytych atakiem.

Zobacz również:
Wyniki oraz tabela ligi słowackiej siatkarzy

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-12-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved