Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Liga rosyjska kobiet: Zwycięstwa faworytek

Liga rosyjska kobiet: Zwycięstwa faworytek

fot. archiwum

Czołowe drużyny ligi rosyjskiej odniosły zwycięstwa za trzy punkty i pozostały w tabeli na swoich miejscach. Najbardziej zacięty mecz rozegrały między sobą drużyny drużyny Protona Saratowsk i Zariecza Odincowo, dwa punkty na swoje konto zapisały zawodniczki z Odincowa, a Proton musiał zadowolić jednym punktem.

Dinamo Krasnodar dopisało do swojego dorobku kolejne trzy punkty i umocniło się na trzecim miejscu w ligowej tabeli. Leningradka tylko w pierwszym secie postawiła opór Dinamu i dzielnie walczyła. O wygranej drużyny z Krasnodaru zadecydowały siatkarskie detale. Ekipa gości była lepsza w zagrywce i w tym elemencie zdobyła cztery punkty, natomiast gospodynie dzięki lepszej grze w bloku zapisały na swoje konto pięć punktów. Drugi i trzeci set to jednostronny popis ekipy z Krasnodaru, miejscowe siatkarki odrzuciły swoje rywalki od siatki. Skutecznie zagrały w bloku oraz ataku i te elementy zadecydowały o ich wygranej. Najlepiej punktującą zawodniczką w drużynie Dinama była Małych – zdobywczyni 18 punktów, natomiast w drużynie Leningradki Biessonnaja, która zapisała na swoje konto 14 punktów.Dinamo Krasnodar – Leningradka Petersburg 3:0
(25:23, 25:17, 25:13)

Lider tabeli dopisał do swojego konta kolejne trzy punkty i umocnił się na pierwszym miejscu w ligowej tabeli. Gospodynie z Krasnojarska nie zdobyły w żadnym z setów więcej niż 20 punktów i były tłem dla liderek tabeli. Porażka Jeniseja sprawiła, że ekipa z Kranojarska ma zaledwie punkt przewagi nad Zarieczem Odincowo i traci do Urałoczki już 5 punktów. Z kolei pozostało na fotelu lidera i ma cztery punkty przewagi nad imienniczkami z Moskwy.

Jenisej Krasnojarsk – Dinamo Kazań 0:3
(19:25, 17:25, 17:25)

Urałoczka nie miała większych problemów z odniesieniem zwycięstwa z Metarem. Jedynie w drugim secie ekipa z Czelabińska dzielnie walczyła i przez dłuższy czas prowadziła. Pierwszy set był jednostronnym popisem ekipy gości, która wysoko wygrała tę część meczu w stosunku 25:13. Przy stanie 14:12 zarysowała się przewaga ekipy Urałoczki, która lepiej zagrała w bloku, popełniła mniej błędów i wygrała tę część meczu. Trzecia partia była powtórką pierwszej, przyjezdne nie pozostawiły złudzeń swoim rywalkom i wygrały tego seta w stosunku 25:19. Najwięcej punktów w ekipie Urałoczki zdobyła Jewdokimowa – 11, a w drużynie Metara Frołowa – 13 punktów.

Metar Czelabińsk – Urałoczka Saratowskaja Obłast 0:3
(13:25, 21:25, 19:25)

Wicelider tabeli ze stolicy Rosji nie pozostawił żadnych złudzeń beniaminkowi z Jużno-Sachalińska. W żadnym z setów przyjezdne nie zdołały przekroczyć bariery 20 punktów. W każdym elemencie siatkówki Dinamo przewyższało swoje rywalki, przyjezdne jedynie w pierwszym secie do stanu 10:10 toczyły w miarę wyrównaną grę. Potem przewaga i dominacja drużyny Dinama nie podlegała żadnej dyskusji. Najwięcej punktów w drużynie z Moskwy zdobyła Gonczarowa, która atakowała z 50-procentową skutecznością i zapisała na swoje konto 21 punktów. W drużynie przyjezdnej Bondar i Efimowa zdobyły po 7 punktów.

Dinamo Moskwa – Sachalin Jużno-Sachalińsk 3:0
(25:16, 25:15, 25:9)

Bardzo zacięty i wyrównany pojedynek rozegrały ze sobą drużyny Saratowa i Odincowa, o końcowej wygranej Zariecza zadecydował tie-break. W pierwszym secie prowadzenie każdej z ekip zmieniało się jak w kalejdoskopie, Zariecze na początku prowadziło 10:6, po czym na skutek błędów własnych przegrywało 10:11. Niemal do końca partii obie drużyny grały punkt za punkt. Przy stanie 24:22 miejscowe siatkarki nie wykorzystały swoich szans na zakończenie seta i srodze się to na nich zemściło. Drużyna Zariecza postawiła szczelny blok i dzięki temu elementowi wygrała premierową odsłonę meczu. Siatkarki Protona nie załamały się przegraną w pierwszym secie i lepiej radziły sobie w bloku oraz przyjęciu, tym samym wygrały tego seta i w meczu był remis. Zariecze szybko odpowiedziało w secie numer trzy, lepiej zagrało w polu zagrywki, zdobyło punkty w bloku i wygrało tę część spotkania. Czwarta odsłona meczu padła łupem gospodyń i o końcowym zwycięstwie jednej z ekip musiał zadecydować tie-break. W nim od samego początku ton wydarzeniom na boisku nadawały przyjezdne, które dzięki atakom Małyginy zapisały na swoje konto dwa punkty. Zawodniczka ta zdobyła 27 punktów, a w ekipie Protona najlepiej punktującą została Makarowa – 18 punktów.

Proton Saratowskaja Obłast – Zariecze Odincowo 2:3
(27:29, 25:20, 20:25, 25:23, 10:15)

Zobacz również:
Wyniki i tabela ligi rosyjskiej kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2016-12-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved