Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Liga rosyjska kobiet: Zwycięstwa czołowych drużyn

Liga rosyjska kobiet: Zwycięstwa czołowych drużyn

Dinamo Kazań, Dinamo Moskwa oraz Jenisej Krasnojarsk solidarnie wygrały swoje mecze i powiększyły dystans nad grupą pościgową. Zawodniczki z Kazania jako jedyne nie przegrały jeszcze meczu w lidze i wyprzedzają Dinamo Moskwa oraz Jenisej o dwa punkty. Na przeciwległym biegunie tabeli jest Metar Czelabińsk, który nie zdobył żadnego punktu i pozostaje bez wygranej, oraz Sachalin Jużno-Sachalińsk, który także nie zaznał smaku zwycięstwa.

Na początku meczu prowadziły zawodniczki z Kazania, Dinamo dobrze zagrało w bloku, Isajewa skutecznie punktowała i było 7:1. Nic nie zapowiadało późniejszego przebiegu spotkania, Urałoczka lepiej zagrała w przyjęciu i ataku, odrobiła straty i wygrała pierwszą partię spotkania 25:21. Ekipa z Kazania szybko wyciągnęła wnioski z poprzedniego seta, lepsza gra w ataku oraz przyjęciu dała tej ekipie wygraną. Trzeci set spotkania był najbardziej emocjonujący i zakończył się wygraną na przewagi gospodyń. Irisowa z Klimiec starały się jak mogły, ale nie znalazły wsparcia wśród swoich koleżanek i tym samym Urałoczka przegrała 25:27. Czwarty set był ostatnim w tym meczu, Dinamo poszło za ciosem i wygrało seta oraz cały mecz 3:1. Pierwszoplanową postacią tego meczu była Wasiliewa, zdobyła 23 punkty i atakowała z 53-procentową skutecznością, po stronie Urałoczki po 16 punktów zdobyły Klimiec i Irisowa.

Dinamo Kazań – Urałoczka Swierdłowskaja Obłast 3:1
(21:25, 25:21, 27:25, 25:21)

W trzech setach zakończyło się spotkanie pomiędzy Jenisejem Krasnojarsk a Leningradką Petersburg. Gospodynie tylko na początku pierwszej partii odstawały od swoich rywalek, ale z biegiem czasu udowodniły swoją wyższość w każdym elemencie siatkówki. W żadnym z setów zwycięstwo gospodyń nie było zagrożone, siatkarki Leningradki tylko w drugiej partii zdołały zdobyć więcej niż 20 punktów. Garelik w ekipie Jeniseja zdobyła 16 punktów i miała na swoim koncie 58-procentową skuteczność w ataku. W drużynie Leningradki najskuteczniejszymi siatkarkami były: Kutiukowa – zdobywczyni 11 punktów, a Poliakowa zapisała na swoje konto 10-punktową zdobycz.

Jenisej Krasnojarsk – Leningradka Petersburg 3:0
(25:18, 25:21, 25:19)

W pierwszej partii spotkania siatkarki Dinama uzyskały sześciopunktową przewagę (12:6) dzięki dobrej grze w ataku oraz bloku. Niezrażone takim obrotem sprawy zawodniczki beniaminka nie dawały za wygraną, doprowadziły do remisu 13:13 i przejęły inicjatywę na boisku. Ekipa z Krasnoadru nie pozostała dłużna swoim rywalkom i dzięki skutecznemu przyjęciu wygrała tę partię. W drugim secie gra wyglądała podobnie i gospodynie dzięki zwycięstwu znacznie zbliżyły się do zgarnięcia pełnej puli. W trzeciej od samego początku dominowało Dinamo i prowadziło 7:3. Ekipa z Sachalina nie poddawała się i zdołała wygrać tego seta. W ostatnim wyrównana gra trwała niemal do końca partii, dopiero w końcówce drużyna z Krasnodaru wygrała i zapisała na swoje konto trzy punkty. Pierwszoplanowymi postaciami w ekipie z Sachalina były w tym meczu Kisiliewa, która zapisała na swoje konto 24 punkty, oraz Bondar, która zdobyła 20 punktów. Te dwie zawodniczki starały się jak mogły, ale na zespołowo grające Dinamo było to za mało. W Dinamie najlepiej punktującymi w tym meczu były: Małych, która zdobyła 18 punktów, oraz Czaplina – zdobywczyni 16 punktów. Beniaminek z Sachalina obok Metara pozostaje bez zwycięstwa.

Dinamo Krasnodar – Sachalin Jużno-Sachalińsk 3:1
(25:20, 25:20, 22:25, 25:22)

Premierowa odsłona meczu była niezwykle wyrównana, a o zwycięstwie Zariecza zadecydowała lepsza gra w polu zagrywki oraz w przyjęciu. Siatkarki z Moskwy były minimalnie lepsze w ataku, ale na niewiele im się to zdało i musiały uznać wyższość swoich rywalek. W drugiej partii na początku przyjezdne przegrywały 7:10, ale potem narzuciły rywalkom swój styl gry. Odrzucone od siatki gospodynie były w odwrocie i przegrały tego seta. Kolejne dwie partie to jednostronny popis zawodniczek Dinama, a wygrane w stosunku 25:16 mówią same za siebie. Klasą samą dla siebie w drużynie Dinama była Gonczarowa, która atakowała z 51-procentową skutecznością i zapisała na swoje konto 29 punktów.

Zariecze Odincowo – Dinamo Moskwa 1:3
(26:24, 23:25, 16:25, 16:25)

Mecz pomiędzy Protonem a Metarem był jednostronnym widowiskiem. Ekipa z Czelabińska w każdym z trzech setów odstawała od swoich rywalek i popełniła wiele błędów własnych, szczególnie widoczne to było w elemencie przyjęcia. Drużyna z Saratowska w przeciwieństwie do swoich rywalek dobrze spisała się w ataku oraz obronie i to w głównej mierze te elementy zadecydowały o drugiej wygranej Protona. Najskuteczniejszą zawodniczką spotkania była siatkarka Protona – Outarra, która zdobyła 22 punkty i miała 63-procentową skuteczność w ataku.

Proton Saratowsk – Metar Czelabińsk 3:0
(25:14, 25:19, 25:14)