Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Liga rosyjska kobiet: Sensacyjna porażka Dinama Kazań

Liga rosyjska kobiet: Sensacyjna porażka Dinama Kazań

W 16. kolejce serii gier doszło do sporej niespodzianki, liderki tabeli siatkarki Dinama Kazań przegrały z ekipą z Jużno-Sachalińska 0:3 i straciły pozycję lidera na rzecz swoich imienniczek z Moskwy. Cenną wygraną zanotowała też Leningradka Sankt Petersburg, drużyna ta pokonała Metar Czelabińsk i ma szanse gry w fazie play-off.

Przeżywające kłopoty finansowo-organizacyjne, Dinamo Krasnodar pokonało Zariecze Odincowo 3:0. Gospodynie były lepsze w niemal każdym elemencie siatkówki, o ich wygranej zadecydowała przede wszystkim lepsza gra w przyjęciu oraz skuteczny atak. Siatkarki Zariecza w żadnym z setów nie postawiły oporu swoim rywalkom, często też nadziewały się na szczelny blok swoich rywalek. Najlepiej punktującymi zawodniczkami były: w drużynie Dinama Małych, zdobywczyni 15 punktów, a w Zarieczu Lazarenko, która zapisała na swoim koncie 10 punktów.

Dinamo Krasnodar – Zariecze Odincowo 3:0
(25:17, 25:18, 25:19)

Do sporej niespodzianki doszło w meczu Sachalin – Dinamo Kazań, lider tabeli przegrał z kretesem ten mecz i porażka ta kosztowała go spadek na drugie miejsce. Dwie pierwsze partie toczyły się pod wyraźne dyktando drużyny Sachalina. Gospodynie punktowały w bloku oraz zagrywce i nie pozwoliły na zbyt wiele swoim rywalkom. W ostatniej trzeciej partii spotkania przyjezdne prowadziły 15:10, ale był to tylko chwilowy zryw zawodniczek z Kazania. Po raz kolejny gospodynie skutecznie zagrały w bloku i wygrały tego seta w stosunku 25:20. Dzięki zdobytym trzem punktom Sachalin ma w dalszym ciągu realne szanse na grę w fazie play-off. Najlepiej punktującymi siatkarkami w tym meczu były Gonczarowa i Szarawskaja po stronie Sachalina, obie te zawodniczki zdobyły po 12 punktów. W drużynie Dinama 12 punktów na swoje konto zapisała Kotikowa.

Sachalin Jużno-Sachalińsk – Dinamo Kazań 3:0
(25:7, 25:12, 25:20)

Pięciosetowy pojedynek rozegrała Urałoczka z Protonem, więcej szczęścia miały przyjezdne, które zainkasowały dwa punkty i są bliskie gry w fazie play-off. Pierwsza partia meczu była wyrównana i dopiero od stanu 13:13 zarysowała się przewaga ekipy gości. Przyjezdne lepiej zagrały w przyjęciu, skutecznie atakowały i dzięki tym elementom wygrały tego seta. Dwa kolejne sety to wyraźna dominacja zespołu gospodyń. Urałoczka odrzuciła swoje rywalki od siatki, punktowała w bloku, a siatkarki Protona popełniły wiele błędów własnych i przegrały te dwie partie. Z kolei czwarta odsłona meczu toczyła się pod dyktando siatkarek Protona, po raz kolejny skutecznie zagrały one w ataku oraz bloku i rozstrzygnęły tę część meczu na swoją korzyść. W decydującym secie meczu na początku prowadziły siatkarki Urałoczki 11:8, potem na skutek błędów własnych gospodynie przegrały tego seta oraz cały mecz. Najskuteczniejszą zawodniczką tego spotkania została Ilczenko z ekipy Urałoczki, zdobyła ona 32 punkty i atakowała z 55-procentową skutecznością. W drużynie Protona 24 punkty na swoje konto zapisała Uattara.

Urałoczka Swierdłowskaja Obłast – Proton Saratowskaja Obłast 2:3
(20:25, 25:14, 25:16, 17:25, 14:16)

Nowym liderem tabeli zostały siatkarki Dinama Moskwa. Ekipa ze stolicy Rosji pokonała Jenisej Krasnojarsk i o trzy punkty wyprzedza Dinamo Kazań. Siatkarki z Moskwy w całym spotkaniu zanotowały aż 21 punktowych bloków, podczas gdy ich rywalki zaledwie siedem razy zapunktowały w tym elemencie. Pierwsze dwie partie na swoją korzyść rozstrzygnęły zawodniczki z Moskwy i były bliskie wygrania także trzeciego seta. W nim prowadzenie przechodziło z jednej na drugą stroną i ostatecznie dzięki lepszej grze w ataku wygrały zawodniczki Jeniseja. Czwarty set był ostatnim w tym spotkaniu, siatkarki Dinama kontrolowały przebieg wydarzeń od samego początku i wygrały tego seta oraz cały mecz. Najwięcej punktów w drużynie Dinama zdobyła Gonczarowa – 18, a w drużynie Jeniseja Ajsina – 14.

Dinamo Moskwa – Jenisej Krasnojarsk 3:1
(25:21, 25:18, 23:25, 25:19)

Cenne zwycięstwo w meczu wyjazdowym odniosły siatkarki z Sankt Petersburga. Wygrana 3:0 z ostatnim Metarem sprawiła, że Leningradka w dalszym ciągu ma szanse gry w fazie play-off. Pierwszy set był w miarę wyrównany do stanu 10:10, potem swoją wyższość udowodniły siatkarki Leningradki, lepiej przyjmowały i były bardziej skuteczne w ataku i wygrały tego seta. Drugi set był popisem ekipy gości, przyjezdne narzuciły swój styl gry, kończyły ataki z pierwszego tempa i dosyć pewnie wygrały tę część meczu. W ostatniej partii spotkania Metar dzielnie stawiał czoła swoim rywalkom i w końcówce seta doprowadził do wyrównania (20:20). Ostatecznie zespół gości dzięki lepszej grze w bloku wygrał tego seta oraz cały mecz 3:0. Najlepiej punktującą zawodniczką tego meczu została Samojlowa z Leningradki, siatkarka ta zdobyła 15 punktów.

Metar Czelabińsk – Leningradka Sankt Petersburg 0:3
(23:25, 18:25, 22:25)