Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Liga rosyjska kobiet: Porażka lidera z Dinamem Moskwa

Liga rosyjska kobiet: Porażka lidera z Dinamem Moskwa

Ekipa Dinama Kazań przegrała w meczu na szczycie ze swoimi imienniczkami z Moskwy 2:3. Porażka ta sprawiła, że siatkarki z Kazania mają zaledwie trzy punkty przewagi nad drużyną ze stolicy Rosji. Na trzecim miejscu w tabeli znalazły się zawodniczki Urałoczki, które w bezpośrednim meczu pokonały Dinamo Krasnodar 3:1.

W pierwszej partii spotkania przez dłuższy czas prowadziły siatkarki z Jużno-Sachalińska, skutecznie zagrały w bloku oraz ataku i miały pięciopunktową przewagę (13:8). Potem do głosu doszły gospodynie, odrzuciły swoje rywalki od siatki, a pierwszoplanową siatkarką, która zadecydowała o ich wygranej, była Garelik – zdobywczyni 23 punktów w całym meczu. W drugiej partii meczu obie drużyny toczyły w miarę wyrównany pojedynek do stanu 11:9, następnie ton wydarzeniom na boisku nadawały miejscowe siatkarki, lepsza gra w ataku i przyjęciu zadecydowała o ich wygranej. W ostatnim secie meczu podbudowane gospodynie poszły za ciosem, ponownie dobrze zagrały w polu zagrywki i ataku i wygrały tego seta oraz cały mecz 3:0.

Jenisej Krasnojarsk – Sachalin Jużno-Sachalińsk 3:0
(25:23, 25:23, 25:19)

Pięciosetowy pojedynek rozegrały ekipy Protona i Leningradki, lepiej w tym meczu zaprezentowała się ekipa gości i to jej przypadły cenne dwa punkty. Najbardziej zaciętym setem tego meczu była partia otwarcia, prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Proton nie wykorzystał trzech piłek setowych i przegrał tego seta po grze na przewagi (28:30). W drugim secie wygraną zanotowały miejscowe siatkarki, które dzięki lepszemu przyjęciu mogły cieszyć się z wygranej. W secie numer trzy przez cały czas na prowadzeniu były gospodynie, lecz na skutek błędów własnych w końcówce seta przegrały tę część meczu i aby pozostać w grze, musiały wygrać seta numer cztery. W nim od samego początku prowadziły siatkarki Protona i dzięki skutecznej grze w bloku wygrały tę część meczu. W ostatnim secie górą były przyjezdne, zapunktowały one w zagrywce i ten element zadecydował o ich wygranej. Najlepiej punktującymi w drużynie Protona była: Makarowa, która zapisała na swoje konto 21 punktów, a w ekipie Leningradki Pietrowa, zdobywczyni 22 punktów.

Proton Saratowskaja Obłast – Leningradka Petersburg 2:3
(28:30, 25:23, 21:25, 25:20, 11:15)

W pierwszych dwóch setach spotkania przewaga gospodyń z Odincowa była bardzo wyraźna. Siatkarki Zariecza popełniły mniej błędów własnych, punktowały w zagrywce i ataku, te elementy zadecydowały o ich wygranej. Nie mające nic do stracenia zawodniczki z Czelabińska odrzuciły swoje rywalki od siatki, punktowały w bloku i dzięki temu elementowi wygrały tę część meczu. Ostatni set meczu był jednostronnym popisem gospodyń, które były nie do zatrzymania w ataku i dosyć pewnie wygrały tego seta oraz cały mecz. Najwięcej punktów w drużynie Zariecza zdobyły po 17 Jaroszik i Małygina, natomiast w drużynie Metara 14-punktową zdobyczą mogła pochwalić się Suchowierchowa.

Zariecze Odincowo – Metar Czelabińsk 3:1
(25:17, 25:15, 21:25, 25:17)

Mecz lidera i wicelidera tabeli nie zawiódł oczekiwań. W partii otwarcia o zwycięstwie musiała zadecydować gra na przewagi, żadnej z drużyn przez dłuższy czas nie udało się wypracować większej przewagi i dopiero autowe zbicie De la Cruz sprawiło, że gospodynie objęły prowadzenie w meczu. W drugim secie dominacja i przewaga zawodniczek ze stolicy Rosji nie podlegały żadnej dyskusji. Blok był tym elementem, który zadecydował o wygranej zespołu gości również w secie numer trzy. Drużyna z Moskwy lepiej spisywała się w ataku i przyjęciu, była bliska zgarnięcia pełnej puli w tym meczu. W secie czwartym role na boisku się odwróciły, drużyna z Kazania poprawiła swoją grę w ataku, odrzuciła swoje rywalki od siatki i rozstrzygnęła tę część meczu na swoją korzyść. Tie-break ułożył się po myśli zespołu gości, siatkarki z Moskwy dobrze zagrały w polu zagrywki, były minimalnie lepsze w ataku i po zbiciu Gonczarowej zapisały na swoje konto dwa punkty. W drużynie z Kazania 28 punktów zdobyła Isajewa, a w ekipie z Moskwy 27 punktów zdobyła Gonczarowa.

Dinamo Kazań – Dinamo Moskwa 2:3
(26:24, 13:25, 19:25, 25:18, 11:15)

Ekipa z Syberii zapisała na swoje konto cenne trzy punkty i znalazła się na trzecim miejscu w tabeli. W dwóch pierwszych setach tego meczu Urałoczka bardzo dobrze spisała się w ataku oraz bloku i te siatkarskie elementy w głównej mierze zadecydowały o ich wygranej. W secie numer trzy przez niemal cały czas trwania rywalizacji dominowały przyjezdne i dopiero przy stanie 23:21 gra drużyny gości uległa załamaniu. Błędy własne oraz słabsza postawa w ataku były przyczyną porażki drużyny z Krasnodaru i tym samym mecz toczył się dalej. W ostatnim secie meczu do stanu 11:11 gra toczyła się punkt za punkt, potem na boisku po raz kolejny dominowały siatkarki Urałoczki, które lepiej zagrały w ataku i wygrały cały mecz. Ilczenko w Urałoczce zdobyła 26 punktów, natomiast Małych w Dinamie – 18 punktów

Dinamo Krasnodar – Urałoczka Swierdłowskaja Obłast 1:3
(19:25, 17:25, 25:23, 23:25)