Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Liga rosyjska kobiet: W meczu na szczycie lepsze Dinamo Kazań

Liga rosyjska kobiet: W meczu na szczycie lepsze Dinamo Kazań

W szlagierowym spotkaniu ligi rosyjskiej spotkały się dwa Dinama: Moskwa i Kazań. Lepsze okazało się Dinamo Kazań, które zdołało odwrócić losy spotkania i wygrało cały mecz po zaciętej walce 3:2. Dzięki tej wygranej siatkarki z Kazania pozostały samodzielnym liderem i są jedyną drużyną, która nie poniosła jeszcze porażki w rozgrywkach.

Beniaminek z Jużno-Sachalińska doznał kolejnej, czwartej porażki na własnym boisku i obok Metara Czelabińsk pozostaje bez zwycięstwa. Od samego początku spotkania ton wydarzeniom na boisku nadawały siatkarki z Krasnojarska. Po zbiciu Garelik prowadziły one 5:2. Gospodynie miały problemy z przyjęciem i były blokowane przez swoje rywalki, w efekcie tego seta przegrały. Drugi set spotkania to jednostronny popis gry ekipy Jeniseja, ciężar gry wzięła na siebie najlepsza na boisku Frołowa i to ona w głównej mierze przyczyniła się do zwycięstwa swojej ekipy. Przyjezdne miały bardzo wysoki procent w ataku – 65% podczas gdy ekipa z Sachalina miała zaledwie 25% skuteczność. Ostatni set spotkania na początku toczył się pod dyktando gospodyń, które po ataku Jefimowej prowadziły 12:10. Przyjezdne były w odwrocie, popełniły wiele błędów własnych i przegrywały 13:17. Kilka chwil później to ekipa z Sachalina straciła kilka punktów z rzędu i na tablicy wyników widniał rezultat 18:18. Do końca seta dominowała drużyna z Krasnojarska i to ona zapisała na swoje konto cenne trzy punkty.

Sachalin Jużno-Sachalińsk – Jenisej Krasnojarsk 0:3
(20:25, 13:25, 21:25)

Drużyna z Syberii przegrała czwarty mecz w tegorocznych rozgrywkach i z zerowym dorobkiem punktowym zamyka ligową tabelę. W pierwszej partii meczu obie drużyny toczyły zacięty i wyrównany pojedynek, a o wygranej drużyny Zariecza zadecydowała minimalnie lepsza gra w ataku oraz trzy asy serwisowe. Pierwszoplanową postacią w drużynie Zariecza była Jaroszik, zdobywczyni 18 punktów w całym meczu. W drugim secie meczu przez dłuższy czas prowadziły siatkarki z Czelabińska, ale ekipa gości zdołała odwrócić losy seta i po ataku Małyginy Zariecze prowadziło w meczu 2:0. Trzecia odsłona meczu od samego początku ułożyła się po myśli Metara, skuteczna gra w bloku i ataku Kalininy i Szyszkiny zapewniła ekipie z Syberii wysoką wygraną. Czwarty set okazał się być ostatnim, drużyna gości szybko odskoczyła swoim rywalkom na dziesięć punktów (20:10) i wygrała tego seta oraz mecz.

Metar Czelabińsk – Zariecze Odincowo 1:3
(24:26, 21:25, 25:15, 19:25)

Od samego początku gospodynie musiały gonić swoje rywalki i po punktowym bloku Giendiel przegrywały 8:13. Potem do głosu doszły gospodynie, odrzuciły od siatki swoje przeciwniczki i po akcjach Kuriło prowadziły 17:15. Dinamo po takich ciosach nie nawiązało wyrównanej rywalizacji i przegrało tego seta w stosunku 20:25. W drugim secie gospodynie rozbiły swoje rywalki i wygrały różnicą dziesięciu punktów. Elementem, który przyczynił się do ich wygranej, był blok, gospodynie w tym elemencie zdobyły osiem punktów, a pierwszoplanowymi postaciami były Ilczenko (zdobyła 18 punktów w meczu) i Klimiec (zdobywczyni 11 punktów). Trzeci set okazał się być ostatnim, a ekipa z Syberii bardzo dobrze zagrała w przyjęciu oraz ataku. Drużyna Dinama przez dłuższy czas była równorzędnym rywalem dla Urałoczki, jednak to gospodynie zapisały na swoje konto trzy punkty i było to ich trzecie zwycięstwo w sezonie.

Urałoczka Swierdłowsk – Dinamo Krasnodar 3:0
(25:20, 25:15, 25:22)

Pierwszą wygraną na swoje konto po zaciętym i obfitującym w zwroty akcji zapisała na swoje konto Leningradka. Pietrowa, zdobywczyni 23 punktów, stanowiła o sile Leningradki, niewiele gorzej wypadła Biessonaja z Kutiukową, które zapisały na swoje konto po 19 punktów. W pierwszym secie Proton miał niewiele do powiedzenia i wysoko przegrał tę część meczu. W drugiej partii dominowały zawodniczki z Saratowa i dzięki bardzo dobrej grze w ataku (73%) wygrały tego seta. O sile Protona stanowiła Makarowa, zdobywczyni 24 punktów w całym meczu. W trzeciej i czwartej odsłonie meczu obie ekipy na przemian wygrały swoje sety i o końcowym zwycięstwie musiał zadecydować tie-break. W nim do stanu 13:13 obie drużyny grały punkt za punkt i dopiero dwie ostatnie akcje w ataku zadecydowały o wygranej Leningradki.

Leningradka Petersburg – Proton Saratowskaja Obłast 3:2
(25:16, 21:25, 25:16, 19:25, 15:13)

Szlagier kolejki, jakim było spotkanie dwóch ekip Dinama, nie zawiódł. Ekipa z Moskwy po pierwszym przegranym secie wygrała dwa kolejne i nic nie wskazywało, że przegra całe spotkanie. Trzeci set był rozgrywany na przewagi i szala zwycięstwa przechodziła z jednej strony na drugą, ostatecznie to ekipa ze stolicy Rosji wygrała tę część meczu i była bliska wygranej. W czwartym secie drużyna gości wygrała i o końcowym zwycięstwie jednej z ekip musiał zadecydować tie-break. W nim lepsze były siatkarki z Kazania i to one zapisały na swoje konto dwa punkty, dzięki tej wygranej Dinamo Kazań zostało samodzielnym liderem ligi rosyjskiej.

Dinamo Moskwa – Dinamo Kazań 2:3
(22:25, 25:20, 29:27, 22:25, 13:15)