Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Liga rosyjska kobiet: Dinamo Moskwa nowym liderem

Liga rosyjska kobiet: Dinamo Moskwa nowym liderem

Lider tabeli Dinamo Kazań doznał niespodziewanej z Urałoczką 1:3 i stracił fotel lidera na rzecz siatkarek Dinama Moskwa. Ekipa ze stolicy Rosji wygrała z Zarieczem Odincowo 3:1 i zaledwie jednym setem wyprzedza ekipę z Kazania. Cenną wygraną z Jenisejem Krasnojarsk zanotowała Leningradka, która zajmuje obecnie ósmą lokatę w tabeli.

W pierwszej partii spotkania przyjezdne lepiej spisały się w ataku i przez niemal cały czas kontrolowały przebieg boiskowych wydarzeń. Urałoczka dopiero w końcówce zdołała doprowadzić do wyrównania i o zwycięstwie musiała decydować gra na przewagi. Ostatecznie to Dinamo zdołało wygrać tego seta i prowadziło w meczu 1:0. Obraz nie uległ zmianie także w drugim secie, do stanu 8:4 siatkarki z Kazania prowadziły, ale potem do głosu doszły gospodynie. Skuteczna gra w bloku oraz ataku sprawiła, że Urałoczka wygrała i doprowadziła do remisu w całym meczu. Kolejne dwa sety na swoją korzyść rozstrzygnęła Urałoczka, odrzuciła ona swoje rywalki od siatki, zdobyła punkty w bloku i zdobyła cenne trzy punkty. Motorem napędowym miejscowej drużyny była Ilczenko, która zdobyła 32 punkty i atakowała z 56-procentową skutecznością. Natomiast w Dinamie 14 punktową zdobyczą mogła pochwalić się Woronkowa.

Urałoczka Swierdłowskaja Obłast – Dinamo Kazań 3:1
(24:26, 25:17, 25:20, 25:22)

Pięciosetowy pojedynek rozegrała Leningradka z Jenisejem Krasnojarsk i w meczu tym doszło do podziału punktów. Niespodziewanie wyżej notowany Jenisej musiał zadowolić się tylko jednym punktem. Pierwszy set padł łupem gospodyń, które lepiej spisały się w bloku i ataku i elementy te w głównej mierze sprawiły, że wygrały gospodynie. W drugiej partii spotkania lepsze były przyjezdne, popełniły mniej błędów i w meczu był remis. Trzeci set wygrała Leningradka, miejscowa ekipa dobrze spisała się w przyjęciu i ataku i elementy te w głównej mierze przyczyniły się do ich wygranej. W czwartym secie górą była ekipa gości i o końcowym zwycięstwie musiał decydować tie-break. W nim od samego początku trwała zacięta walka i żadnej z drużyn nie udało się zdobyć wyraźnej przewagi. Gospodynie w końcówce prowadziły 14:11 i na skutek błędów własnych doszło do remisu (14:14). Przyjezdne nie wykorzystały swojej szansy na zakończenie spotkania i ostatecznie dwa punkty na swoje konto zapisały miejscowe siatkarki. Najwięcej punktów w Leningradce zdobyła Kutiukowa – 27, a w Jeniseju 24-punktową zdobyczą mogła się pochwalić Garelik.

Leningradka Petersburg – Jenisej Krasnojarsk 3:2
(25:18, 21:25, 25:23, 16:25, 18:16)

Drużyna Dinama Krasnodar pomimo kłopotów finansowych wygrała w trzech setach z drużyną z Jużno-Sachalińska i pozostała na wysokim czwartym miejscu w tabeli. Tylko pierwszy set spotkania był w miarę wyrównany, przyjezdne dzielnie walczyły i postawiły opór swoim rywalkom. Potem zaznaczyła się przewaga Dinama, błędy własne oraz słabsza postawa w ataku dały wygraną drużynie z Krasnodaru. Kolejne dwa sety były jednostronnym popisem w wykonaniu miejscowej drużyny, zawodniczki Dinama były nie do zatrzymania w ataku. Kończyły swoje akacje w pierwszym tempie i dzięki temu elementowi wygrały cały mecz i zapisały na swoje konto trzy punkty. W szeregach Dinama 16 punktów zdobyła Małych, natomiast w drużynie z Jużno-Sachalińska 10 punktów zdobyła Bondar.

Dinamo Krasnodar – Sachalin Jużno-Sachalińsk 3:0
(25:23, 25:16, 25:17)

Nowym liderem tabeli zostało Dinamo Moskwa, które pokonało Zariecze Odincowo 3:1. W pierwszym secie przez dłuższy czas na prowadzeniu były przyjezdne, które nie wykorzystały swoich szans na wygraną. Drużyna ze stolicy Rosji swoją wyższość udowodniła szczególnie w ataku i ten element zadecydował o zwycięstwie Dinama. W drugim secie sytuacja na boisku zmieniła się i to przyjezdne dominowały na boisku. Ich grę napędziła Jurinskaja i Małygina (zawodniczki te odpowiednio zdobyły w całym meczu 18 i 20 punktów), które były nie do zatrzymania w ataku i to dzięki nim Zariecze doprowadziło do remisu w meczu. W trzecim secie wynik przez dłuższy czas oscylował wokół remisu i dopiero w końcówce tej partii Lubuszkina z Gonczarową (21 punktów w spotkaniu) dzięki punktowym akcjom w bloku sprawiły, że Dinamo wygrało seta i prowadziło w meczu 2:1. Ostatni set toczył się pod wyraźne dyktando nowego lidera tabeli, zwycięstwo w tej partii sprawiło, że siatkarki z Moskwy zrównały się punktami ze swoimi imienniczkami z Kazania i zostały nowymi liderkami tabeli.

Dinamo Moskwa – Zariecze Odincowo 3:1
(25:19, 18:25, 25:21, 25:17)

Ostatni w tabeli Metar Czelabińsk pomimo dzielnej postawy musiał uznać wyższość drużyny Protona. Dwa pierwsze sety były zacięte i wygraną po zaciętych końcówkach zanotowały przyjezdne. W premierowej odsłonie meczu przez dłuższy czas na prowadzeniu były gospodynie, ale przy stanie 23:20 przytrafiły się im błędy własne i przegrały tę część meczu. W drugiej partii spotkania o wygranej Protona zadecydowała gra na przewagi, a w roli głównej wystąpiła Uattara, która w całym spotkaniu zdobyła 19 punktów. Od samego początku trzeciej partii ton wydarzeniom na boisku nadawały siatkarki Protona, postawiły one szczelny blok, punktowały w ataku i elementy te zadecydowały o ich wygranej. W drużynie gospodyń po 12 punktów zdobyły Frołowa i Samojlowa.

Metar Czelabińsk – Proton Saratowskaja Obłast 0:3
(23:25, 25:27, 21:25)