Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Liga rosyjska K: Urałoczka i Lokomotiw na zwycięskiej ścieżce, niespodzianka w Odińcowie

Liga rosyjska K: Urałoczka i Lokomotiw na zwycięskiej ścieżce, niespodzianka w Odińcowie

fot. LUMIKA Anna Klepaczko

Urałoczka Jekaterynburg wygrała z Dinamem Kazań, Lokomotiw Kaliningrad wywiózł z Moskwy trzy punkty w meczu z Dinamem Moskwa. Pierwszą wygraną zanotowała ekipa Dinama Metar Czelabińsk i opuściła ostatnie miejsce w tabeli na rzecz Dinama Krasnodar.

Urałoczka wygrała mecz z nieźle do tej pory spisującym się Dinamem Kazań 3:0. W każdej partii gospodynie z Syberii kontrolowały boiskowe wydarzenia, miały lepszą skuteczność w przyjęciu, lepiej atakowały i był to klucz do ich wygranej. Najwięcej punktów dla Urałoczki zdobyła Ksenia Parubiec – 23, siatkarka ta miała 53% skuteczność w ataku. W zespole z Kazania 18 punktów zdobyła Samanta Fabris, w pojedynkę nie mogła zbyt wiele zdziałać. Urałoczka zajmuje drugie miejsce w tabeli i ma na swoim koncie tyle samo punktów co Lokomotiw Kaliningrad. Dinamo z dziewięcioma punktami jest piąte.Lokomotiw Kaliningrad wywiózł z Moskwy trzy punkty i pokonanym polu zostawił tamtejsze Dinamo. Ekipa ze stolicy Rosji może żałować szczególnie przegranego drugiego seta w którym prowadziła 24:22 i miała w górze piłki setowe. Dinamo miało słabą skuteczność w ataku, Natalia Gonczarowa zdobyła 15 punktów w całym spotkaniu (na 55 ataków skończyła zaledwie 13, co dało 24% skuteczność). Z kolei jej koleżanka z zespołu Helena Havelkova zdobyła 14 punktów. Siatkarki z Kaliningradu ustrzegły się błędów własnych, czego nie można powiedzieć o ekipie z Moskwy, ich grę napędziła Ana Kleger (19 punktów), nieźle spisała się też Irina Woronkowa (12 punktów). Dzięki tej wygranej Lokomotiw pozostał na pierwszym miejscu, a Dinamo z pięcioma punktami zajmuje niską dziewiątą lokatę.

Do sporej niespodzianki doszło w meczu Zariecza Odińcowo z Diamem Metar Czelabińsk. Drużyna gości wygrała 3:0 i opuściła ostatnie miejsce w ligowej tabeli. Przyjezdne lepiej zagrały w polu zagrywki, w tym elemencie zdobyły sześć punktów, podczas gdy drużyna Zariecza zaledwie jeden. Ekipa z azjatyckiej części Rosji popełniła zaledwie siedem błędów własnych podczas gdy Zariecze 17, gospodynie były minimalnie lepsze w bloku, ale nie wystarczyło to do zdobycia choćby jednego punktu. Dla zespołu gości najwięcej punktów zdobyła Ksenia Smirnowa 18 oraz Tatiana Markiewicz 16. Najlepiej punktującą zawodniczką wśród gospodyń była Wiktora Russu zdobywczyni 23 punktów. Zariecze po tej porażce znalazło się na szóstym miejscu w tabeli, ma na swoim koncie osiem punktów i o trzy wyprzedza Leningradkę.

Najbardziej zacięty mecz w tej kolejce rozegrały Minczanka Mińsk z Jenisejem Krasnoojarsk. Po trzech setach bliżej wygranej była drużyna z Krasnojarska, która prowadziła 2:1. Ekipa z Białorusi zdołała odwrócić losy tego meczu na swoją korzyść i wygrała spotkanie 3:2. O wygranej Minczanki zadecydowało lepsze przyjęcie i skuteczniejsza gra w bloku (13 punktów, Jenisej zdobył w tym elemencie 7). Wysoką 50% skutecznością w ataku popisała się w Minczance zdobywczyni 23 punktów Natalia Dumczewa. Dla Jeniseja 20 punktów zdobyła Marta Drpa. Obie drużyny zajmują miejsca w dolnych rejonach tabeli, Minczanka ma pięć punktów i jest ósma, a Jenisej z czterema punktami jest dziesiąty.

Proton Saratowsk potrzebował dwóch godzin aby wygrać mecz z Dinamem Krasnodar. Mecz lepiej rozpoczęły zawodniczki zespołu gości, wygrały pierwszą partię, w kolejnych trzech górą były siatkarki Protona. Najbardziej zacięty był czwarty set tego starcia, szala zwycięstwa przechodziła z jednej strony na drugą, ostatecznie po grze na przewagi wygrały siatkarki z Saratowska. Ich motorem napędowym była Alena Martyniuk zdobywczyni 30 punktów, siatkarka ta zanotowała, wysoką skuteczność w ataku – 57%. Dla Dinama 21 punktów zdobyła Angelina Sperskajte. Proton z czterema zwycięstwami i dziesięcioma punktami zajmuje czwartą lokatę, a Dinamo jest ostatnie.

Trzy punkty do swojego dorobku dopisała drużyna z Jużno-Sachalińska. Mecz trwał blisko dwie godziny, dwa sety zakończyły się grą na przewagi. Przyjezdne były skuteczniejsze w bloku, miały lepsze przyjęcie i były skuteczniejsze w ataku. Te elementy zadecydowały o ich wygranej. Najwięcej punktów dla Sachalina zdobyła Olga Frołowa -17 oraz Daria Małygina – 15. Dla Leningradki 23 punkty zdobyła Anastazja Garelik. Sachalin zajmuje wysokie, trzecie miejsce i ma na swoim koncie 10 punktów, z kolei Leningradka jest siódma i ma pięć punktów.

Zobacz również:
Wyniki i tabela ligi rosyjskiej kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2019-11-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved