Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Rosja K: Solidarne zwycięstwa Lokomotiwu i Urałoczki

Rosja K: Solidarne zwycięstwa Lokomotiwu i Urałoczki

W siódmej serii gier zwycięstwa odniosły liderki tabeli siatkarki Lokomotiwu oraz druga Urałoczka. Z meczu na mecz coraz lepiej spisuje się Dinamo Kazań, które wygrało z Jenisejem, niecałej godziny na zgarnięcie pełnej puli potrzebowało Dinamo Moskwa. Tabelę zamyka Jenisej Krasnojarsk, ekipa ta ma cztery punkty na swoim koncie.

Lokomotiw Kaliningrad pokonał Sachalin Jużno-Sachalińsk 3:1 i pozostał na pierwszym miejscu w tabeli. Drużyna Lokomotiwu była lepsza przede wszystkim w przyjęciu oraz ataku i te dwa elementy zadecydowały o wygranej liderek tabeli. Przyjezdne z wyspy popełniły co prawda mniej błędów własnych, były skuteczniejsze w bloku, ale to nie wystarczyło do odniesienia zwycięstwa. Grę gospodyń napędziły: Ana Klegar oraz Tatiana Jurinskaja, obie zdobyły po 16 punktów. Dla Sachalina po 13 punktów zdobyły Daria Małygina oraz Jewgenija Boczkariewa. Lokomotiw zajmuje pierwsze miejsce i ma tyle samo punktów co druga Urałoczka, Sachalin jest piąty i ma 13 punktów.

Dinamo Kazań szybkim i krótkim meczu pokonało Jenisej Krasnojarsk 3:0. Przewaga i dominacja drużyny ze stolicy Tatarstanu nie podlegała żadnej dyskusji. Gospodynie z Krasnojarska miały problemy z przyjęciem, dinamo bezpośrednio z zagrywki zdobyło 12 punktów podczas gdy Jenisej zaledwie pięć. Przyjezdne dominowały też w przyjęciu oraz ataku, ustrzegły się błędów własnych. Drużyna z Krasnojarska była tłem dla swoich rywalek, najwięcej punktów dla Dinama -22 zdobyła Samanta Fabris, a dla Jeniseja – 10 Natalia Frołowa. Dinamo zajmuje czwarte miejsce, traci do Protona zaledwie jeden, ma dwa więcej od Sachalina, Jenisej jest ostatni i ma cztery punkty.

Pięciosetowy pojedynek stoczyły ekipy Dinama Krasondar oraz Metara Czelabińsk. Dwa punkty na swoje konto zapisały zawodniczki z Czelabińska, dla których było to drugie zwycięstwo w obecnym sezonie. O przegranej gospodyń zadecydowała większa ilość popełnionych błędów własnych. W ataku oraz w przyjęciu obie drużyna grały niemal na takim samym poziomie. Najwięcej punktów po 19 dla gospodyń zdobyły Andżelina Lazarenko oraz Andżelina Sperskajte. Liderką zespołu gości była Tatiana Markiewicz zdobywczyni 23 punktów. Dinamo Krasnodar zajmuje przedostatnie miejsce i ma sześć punktów, ekipa z Czelabińska jest ósma z sześcioma punktami.

Zaledwie 54 minut potrzebowało Dinamo Moskwa aby wygrać mecz z Minczanką Mińsk. Spotkanie było jednostronnym widowiskiem i toczyło się pod dyktando drużyny ze stolicy Rosji. Odrzucone od siatki zawodniczki z Białorusi w żadnym z setów nie przekroczyły bariery piętnastu punktów. Dinamo zdobyło w bloku oraz w polu zagrywki po 9 punktów, Minczanka w bloku zdobyła 5 oczek. Najlepiej punktującymi zawodniczkami w zespole Dinama były: Natalia Gonczarowa, Daria Stoliarowa. Irina Fetisowa i Helena Havelkova – wszystkie one zdobyły po 9 punktów. W Minczance 7 punktów zdobyła Natalia Dumczewa – 7 punktów. Ekipa ze stolicy Rosji jest szósta z 11 punktami, a Minczanka zajmuje 10. lokatę i ma na swoim koncie pięć punktów.

Nie zwalniają tempa wiceliderki tabeli z Jekaterynburga, tym razem siatkarki Urałoczki w trzech setach wygrały z Leningradką Sankt Petersburg 3:0. Po dwóch pewnie wygranych setach przyjezdne dopiero w grze na przewagi zapewniły sobie trzy punkty. Zawodniczki z Syberii dominowały przede wszystkim w grze w bloku, w tym elemencie zdobyły 14 punktów, a ich rywalki zaledwie cztery. W polu zagrywki przewaga na korzyść Urałoczki wyniosła 7:1. Bardzo dobrą 60% skutecznością w ataku popisała się Ksena Parubiec – zdobywczyni 23 punktów dla Urałoczki, w drużynie Leningradki 18 punktów zdobyła Anastazja Garelik. Urałoczka zajmuje drugie miejsce w tabeli i ma tyle samo punktów, co lider Lokomotiw Kaliningrad. Leningradka zajmuje dziewiąte miejsce i ma pięć punktów.

Również trzy punkty na swoje konto zapisała ekipa Protona Saratowsk w meczu z drużyną spod Moskwy – Zarieczem. Najbardziej zacięty był pierwszy set spotkania, w którym musiała decydować gra na przewagi. Zawodniczki z Sartowska wygrały tą część spotkania i poszły za ciosem, w kolejnych dwóch setach ich przewaga i dominacja nie podlegała żadnej dyskusji. Siatkarki Protona miały lepsze przyjęcie, punktowały w kontratakach i to w głównej mierze zadecydowało o ich wygranej. 17 punktów dla Protona zdobyła Anastazja Bawykina, a dla zespołu Zariecza – 15 Maria Worobiewa. Proton zajmuje trzecie miejsce i traci do prowadzącego duetu trzy punkty, Zariecze z ośmioma punktami jest siódme.