Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Rosja K: Lokomotiw i Urałoczka nie zwalniają tempa

Rosja K: Lokomotiw i Urałoczka nie zwalniają tempa

fot. Klaudia Piwowarczyk

Lokomotiw Kaliningrad oraz Urałoczka Jekaterynburg solidarnie wygrały swoje mecze i prowadzą w tabeli. Nieźle spisuje się Proton oraz Sachalin, które tracą do wspomnianego duetu trzy punkty. Cenną wygraną zanotowało Dinamo Moskwa.

Nie pozostawił złudzeń swoim rywalkom Lokomotiw Kaliningrad, lider tabeli rozbił ekipę Jeniseja Krasnojarsk 3:0. Gospodynie dominowały przede wszystkim w polu zagrywki i w tym elemencie zdobyły dziewięć punktów, podczas gdy ich rywalki zaledwie jeden. Słabe przyjęcie w zespole gości znalazło swoje odzwierciedlenie w ataku, zespół z Krasnojarska ustępował rywalkom w tym elemencie. Cały mecz trwał godzinę i pięć minut, dzięki temu zwycięstwu ekipa z Kaliningradu pozostała na pierwszym miejscu i ma taką samą ilość punktów jak druga Urałoczka. Najwięcej punktów dla gospodyń zdobyła Irina Woronkowa -13, dla zespołu gości po 6 punktów zdobyły: Natalia Frołowa oraz Natalia Nazarowa.Drużyna z Jużno-Sachalińska również zapisała na swoje konto trzy punkty. Sachalin pokonał w meczu wyjazdowym Dinamo Metar Czelabińsk 3:0. Drużyna z wyspy dominowała przede wszystkim w bloku, przyjezdne zdobyły w tym elemencie 15 punktów podczas gdy drużyna z Czelabińska siedem. Przyjezdny były też skuteczniejsze w polu zagrywki i to wystarczyło do wygrania całego spotkania. Najwięcej punktów dla Sachalina zdobyła Jewgienia Woczkariewa -14, dla Metara Ksenia Smirnowa – 12.

Dinamo Kazań potrzebowało nieco ponad jednej godziny, aby pokonać swoje imienniczki z Krasnodaru. W drużynie ze stolicy Tatarstanu liderką była zdobywczyni 24 punktów Samanta Fabris, natomiast w Dinamie Krasnodar 9 punktów zdobyła Andżelika Lazarenko. Siatkarki z Kazania dominowały w każdym elemencie, zdobyły bezpośrednio z zagrywki 11 punktów, podczas gdy ich rywalki zaledwie cztery. Dinamo Kazań pozostało na piątym miejscu, ma 12 punktów i traci do drużyn z Jużno-Sachalińska i Saratowska jeden punktów. Dinamo Krasnodar zamyka ligową tabelę z czterema punktami.

Proton Saratowsk również w trzech setach pokonał Minczankę Mińsk. Drużyna z Białorusi była lepsza w bloku, ale to nie wystarczyło do wygrania spotkania. Z kolei Proton ustrzegł się błędów własnych, gospodynie popełniły ich 14, a Mincznaka 22. Ponadto miejscowe siatkarki punktowały w polu zagrywki, były skuteczniejszy w ataku i to wystarczyło do wygrania całego spotkania. Najwięcej punktów dla Protona zdobyła Anastazja Bawykina 21, miała ona 49% skuteczność w ataku. dla Minczanki – 15 punktów zdobyła Natalia Dumczewa. Proton jest czwarty z 13 punktami, a Minczanka zajmuje 9. miejsce z pięcioma punktami.

Również szybki mecz rozegrało Dinamo Moskwa, ekipa ze stolicy Rosji pokonała Leningradkę 3:0. Mecz ten nie miał większej historii i toczył się pod wyraźne dyktando gospodyń, zespół Dinama odrzucił swoje rywalki od siatki, punktował w bloku. W tym elemencie zdobył 17 punktów podczas gdy ich rywalki zaledwie 7, w polu zagrywki Dinamo punktowało siedem razy, a Leningradka ani razu. Najwięcej punktów dla Dinama zdobyła Natalia Gonczarowa 15, a dla Leningradki – Anastazja Garelik – 12. Było to drugie zwycięstwo drużyny z Moskwy w tegorocznych rozgrywkach, Dinamo jest siódme i ma osiem punktów, a Leningradka jest ósma i ma trzy punkty mniej niż Dinamo Moskwa.

Nie zwalnia tempa wicelider tabeli Urałoczka Jekaterinburg, pokonała ona ekipę Zariecza Odińcowo 3:0 i pozostała na drugim miejscu w ligowej tabeli. Mecz był zacięty, o czym świadczy wynik pierwszej partii. Zespół z Odińcowa miał szansę na wygranie tej partii, prowadził 24:23, ale nie wykorzystał swoich okazji. Przyjezdne były minimalnie lepsze w ataku, z kolei Urałoczka dominowała w przyjęciu oraz w polu zagrywki i bloku. Te elementy wystarczyły do odniesienia zwycięstwa. Grę Urałoczki napędziła Ksenia Parubiec – zdobywczyni 14 punktów, dla zespołu Zariecza 17 zdobyła Wiktoria Russu. Zariecze zajmuje szóste miejsce w tabeli i ma tyle samo punktów co Dinamo Moskwa – osiem.

Zobacz również:
Wyniki i tabela ligi rosyjskiej kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2019-11-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved