Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Liga rosyjska: Faworytki zagrały zgodnie z planem

Liga rosyjska: Faworytki zagrały zgodnie z planem

fot. archiwum

W rosyjskiej lidze kobiet rozpoczęły się rozgrywki w sezonie 2016/2017. Zwycięstwa na inaugurację odniosły faworytki rozgrywek: Dinamo Moskwa, Urałoczka Swierdłowsk, Dinamo Kazań oraz Dinamo Krasnodar.

W pierwszej partii spotkania siatkarki Dinama górowały nad beniaminkiem z dalekiego wschodu. Siatkarki z Sachalina miały problemy z przyjęciem oraz atakiem. Z kolei siatkarki ze stolicy Rosji były niemal bezbłędne w ataku, Gonczarowa razem z Poliak oraz z Szczerban skutecznie atakowały i zdobyły dla swojej ekipy po 10 punktów. Najlepiej atakującą w ekipie Dinama została Markowa, która zapisała na swoje konto 12 punktów. W drugiej i trzeciej partii spotkania gospodynie dotrzymały kroku wyżej notowanej drużynie z Moskwy do stanu 8:10, potem po raz kolejny dominacja i przewaga ekipy Dinama była bardzo widoczna w każdym elemencie siatkówki. Atak był tym elementem, który zadecydował o wygranej Dinama, zawodniczki tego klubu atakowały z 44-procentową skutecznością, podczas gdy ich przeciwniczki miały zaledwie 19-procentową skuteczność.Sachalin Jużno-Sachalińsk – Dinamo Moskwa 0:3
(13:25, 28:25, 19:25)

Tylko w pierwszym wygranym secie zawodniczki Metara były równorzędnymi rywalkami dla Urałoczki. Przez dłuższy czas gry miejscowa ekipa prowadziła. Po zbiciu Irisowej było 10:6 dla Urałoczki i nic nie zapowiadało zwrotu sytuacji na boisku. Seria błędów własnych oraz nieskuteczna gra w ataku sprawiły, że to Metar wygrał tego seta. W drugim secie ton wydarzeniom na boisku nadawały miejscowe siatkarki dzięki dobrej grze w bloku i ataku. Nie do zatrzymania w ataku była Jewdokimowa, która zdobyła 15 punktów i atakowała z 67-procentową skutecznością, więcej punktów zdobyła jej koleżanka z drużyny Ilczenko, która miała 51-procentową skuteczność. Trzeci i czwarty set to bardzo wyraźna przewaga Urałoczki, ekipa to postawiła szczelny blok, to dobrze zagrała w ataku i tak zapisała na swoje konto trzy punkty. W drużynie z Czelabińska najlepszą zawodniczką była zdobywczyni 18 punktów – Kalinina.

Urałoczka Swierdłowsk – Metar Czelabińsk 3:1
(22:25, 25:17, 25:12, 25:13)

W dwóch pierwszych setach spotkania pomiędzy Dinamem Kazań a Jenisiejem Krasnojarsk trwała wyrównana gra. W pierwszym secie gospodynie udowodniły swoją wyższość dopiero w końcówce seta. Przy stanie 19:19 miejscowe siatkarki popisały się kilkoma akacjami w bloku i ataku i dzięki temu wygrały premierową odsłonę meczu. W drugiej partii spotkania gra oscylowała wokół remisu i uległa zmianie przy stanie 16:16. Przyjezdne dzięki Efimowej i Frołowej wygrały tego seta i w meczu był remis. W trzeciej odsłonie spotkania dominacja drużyny z Kazania była bardzo wyraźna, siatkarki z Jeniseja popełniły wiele błędów własnych i przegrały tę partię. W ostatnim secie spotkania obie drużyny toczyły wyrównaną grę i żadnej z nich nie udało się uzyskać wyraźnego prowadzenia. Dopiero przy stanie 20:20 siatkarki Dinama przyśpieszyły swoje akcje, zaatakowały i wygrały seta oraz mecz. Najlepszą zawodniczką spotkania została zawodniczka Dinama, zdobywczyni 26 punktów – Isajewa.

Dinamo Kazań – Jenisej Krasnojarsk 3:1
(25:21, 22:25, 25:12, 25:22)

Dinamo Krasnodar zgodnie z planem wygrało z Leningradką 3:0. Wygrana ta nie przyszła łatwo ekipie z Krasnodaru. Przez dłuższą część gry w premierowej odsłonie meczu ton wydarzeniom na boisku nadawały gospodynie, które po ataku Poliakowej miały czteropunktową zaliczkę (20:16). Seria błędów własnych sprawiła, że to Dinamo zapisało na swoje konto pierwszą partię. W drugiej obie drużyny grały punkt za punkt do stanu 11:11, po czym po raz kolejny do głosu doszły przyjezdne, bardzo dobra gra Giendiel w bloku dała zespołowi gości zwycięstwo i siatkarki z Krasnodaru były o krok od wygranej. W ostatniej partii spotkania niemające nic do stracenia gospodynie rzuciły się do ataków i prowadziły 17:12. Biessonnaja razem z Kutiukową napędziły grę swojej drużyny i nic nie wskazywało, że miejscowa drużyna będzie musiała pogodzić się z porażką. Kolejna dobra seria w bloku Giendiel w znaczny sposób przyczyniła się do wygranej przez ekipę Dinama. Najlepiej punktującą w ekipie Dinama została Małych – zdobywczyni 17 punktów. Taką samą ilością punktów mogła pochwalić się w ekipie Leningradki – Biessonnaja.

Leningradka Petersburg – Dinamo Krasnodar 0:3
(24:26, 19:25, 23:25)

Zariecze Odincowo udanie zainaugurowało rozgrywki w pierwszej kolejce – od zwycięstwa 3:1 nad Protonem. W pierwszej partii spotkania dominacja i przewaga gospodyń nie podlegały żadnej dyskusji. Lazarenko razem z Jaroszik były nie do zatrzymania w ataku i to dzięki nim miejscowe siatkarki zanotowały wygraną. W drugim secie do stanu 12:9 gospodynie kontrolowały przebieg wydarzeń na boisku, ale zbyt szybko uwierzyły, że wygrana w tym meczu przyjdzie im łatwo. Ekipa Protona miała w swoich szeregach Jeninę, która skutecznie blokowała i przyczyniła się do wyrównania stanu meczu. Podrażnione takim obrotem sprawy gospodynie wygrały dwie kolejne odsłony meczu w takim samym stosunku i zapisały na swoje konto trzy punkty. Lazarenko ze Sperskajte zdobyły dla Zariecza po 18 punktów, natomiast po drugiej stronie siatki najlepiej punktowała Makarowa, która zdobyła 19 punktów.

Zariecze Odincowo – Proton Saratowsk 3:1
(25:14, 24:26, 25:19, 25:19)

Zobacz również:
Wyniki tabela rosyjskiej ekstraklasy kobiet

źródło: inf. własna, volleyservice.ru

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2016-10-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved