Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Trzy punkty opolanek w meczu z KSZO

I liga K: Trzy punkty opolanek w meczu z KSZO

Podopieczne Nicoli Vettoriego zgodnie z planem wygrały z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski i dopisały do swojego dorobku trzy punkty. Opolanki znalazły się na czwartym miejscu w tabeli i mają 11 punktów na swoim konie. Ostrowczanki spadły na jedenaste miejsce.

Otwarcie spotkania należało do drużyny z Opola, Sandra Szczygioł skutecznie atakowała i było 8:2 dla AZS-u, ostrowczanki były bezradne. Justyna Kędziora razem z Joanną Kapturską próbowały odmienić losy tego seta, ale na niewiele się to zdało (13:8). Seria błędów własnych popełnionych przez podopieczne trenera Vettoriego zmusiła tego szkoleniowca do przerwania gry przy prowadzeniu AZS-u 17:15. Reprymenda szkoleniowca była dobrym posunięciem, siatkarki z Opola odrzuciły swoje rywalki od siatki, punktowały w bloku. Seta skutecznym atakiem zamknęła Magdalena Janiuk.

W kolejnej partii meczu na początku żadnej z ekip nie udało się uzyskać wyraźnej przewagi i obie grały punkt za punkt do stanu 4:4. Po asie serwisowym Weroniki Wołodko oraz autowym ataku Justyny Kędziory było 6:4 dla akademiczek. Gra obu drużyn falowała, Kędziora poderwała swoje koleżanki do skutecznej gry i dzięki niej ostrowczanki odrobiły straty i prowadziły 11:8. Był to chwilowy zryw zespołu z Ostrowca Świętokrzyskiego, ciężar gry na siebie wzięła Ilona Gierak, która popisała się asami serwisowymi i to AZS prowadził 15:12. Przyjezdne stanęły w miejscu, popełniły błędy własne i seryjnie traciły punkty a AZS prowadził 18:13. Opolanki także popełniły błędy, w ekipie z Ostrowca punktowała Erika Salanciova, do remisu doprowadziła Monika Kawa (21:21). Końcówka seta należała do gospodyń, ich grę napędziła Sandra Szczygioł, opolanki punktowały w bloku i wygrały 25:21.

W trzecim secie spotkania zawodniczki z Ostrowca Świętokrzyskiego na początku zbudowały sobie dwupunktową przewagę 3:1. Kilka chwil później przytrafił się im przestój, który miał fatalne skutki. W drużynie z Opola punktowała Ilona Gierak oraz Dominika Witowska i tablica wyników wskazała prowadzenie gospodyń 8:3. Przyjezdne co prawda zbliżyły się na dwa punkty do opolanek po asie Nikoli Abrmajtys, ale inicjatywa w dalszym ciągu należała do AZS-u. Atak Kingi Stronias dał gospodyniom sześciopunktową zaliczkę (14:8). Opolanki przez cały czas kontrolowały boiskowe wydarzenia a chwilowe przestoje nie miały większego wpływu na wynik meczu. Ataki Sandry Szczygioł sprawiły, że ekipa z Opola prowadziła 20:14. Zbicie Witowskiej dało AZS-owi wysoką przewagę (23:14). Ekipę gości poderwała w końcówce Justyna Kędziora, ale na odrabianie strat było za późno i trzy punkty zostały w Opolu. W najbliższej serii gier AZS Uni uda się na mecz do Świecia i spotkanie to urasta na szlagier kolejki.

MVP: Dominika Witowska

AZS Uni Opole – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:0
(25:19, 25;21, 25:18)