Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga: Pewne zwycięstwo Politechniki

I liga: Pewne zwycięstwo Politechniki

fot. Grzegorz Winnicki

Zgodnie z przewidywaniami LUK Poltechnika Lublin w awansem rozegranym meczu 25. kolejki bez problemów pokonała uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale. Spotkanie zakończyło się trzech krótkich setach, a lublinianie pokazali wyższość w każdym elemencie gry. Tym samym siatkarze Politechniki awansowali na pozycję wicelidera I ligi, wyprzedając BBTS o trzy punkty, ale mając jednocześnie jeden mecz rozegrany więcej. 

Świetne zawody rozegrał Paweł Rusin, który był bezlitosny dla rywali w ataku, zanotował wysoki procent przyjęcia i sześciokrotnie punktował na zagrywce. Warto też odnotować skończone sześć ataków na sześć prób Kamila Szaniawskiego, który dodatkowo trzykrotnie blokował rywali.Pierwszy set to popis siatkarzy z Lublina, którzy zaskoczyli młodych adeptów siatkówki ze Spały głównie wysoką skutecznością ataku w pierwszej akcji. Zawodnicy SMS-u nie potrafili przełożyć swojego dobrego przyjęcia na kończenie swoich sytuacji, a lublinianie bezlitośnie to wykorzystali. Dołożyli do tego dwa punktowe bloki, a Paweł Rusin dodatkowo dwukrotnie zapisał na swoim koncie oczka bezpośrednio  z zagrywki. Ostatecznie siatkarze Politechniki pozwolili zdobyć przeciwnikom jedynie 15 punktów.

Druga partia rozpoczęła się od bardziej wyrównanej gry. Młodzi siatkarze ze Spały zagrali odważniej w ataku i choć dwukrotnie nadziali się na blok Politechniki, to trzymali kontakt punktowy z rywalami (8:7). W tym momencie drugi bieg włączyli lublinianie. Wciąż skutecznie atakowali, dokładając blok do dorobku, a po raz kolejny skuteczną zagrywką popisał się Rusin. Siatkarze ze Spały wciąż nie potrafili postawić skutecznej „ściany”, ani ukąsić rywali punktowym serwisem (14:10). W dalszej części seta zawodnicy Politechniki nie pozwolili się zbliżyć przeciwnikom i wygrali 25:17.

Trzeci set okazał się ostatnim w tym meczu. Siatkarze ze Spały nie potrafili znaleźć recepty na dobrze grających lublinian, którzy punktowali ich w każdym elemencie, a Paweł Rusin raz po raz kąsał ich skuteczną zagrywką. W ich zespole kompletnie przestało funkcjonować przyjęcie, a podsumowaniem całego meczu może być fakt, że dopiero w tej partii spalanie po raz pierwszy i jedyny zatrzymali rywali blokiem. Lublinianie zwyciężyli w tym secie 25:14 i dopisali trzy punkty do swojego ligowego dorobku.

LUK Politechnika Lublin – SMS PZPS I Spała 3:0 
(25:15, 25:17, 25:)

Składy zespołów:
LUK Politechnika Lublin – Durski (3), Oroń (4), Szaniawski (9), Rusin (13), Stolc (5), Goss (9), Takahashi (libero) oraz Wierzbicki (2), Zrajkowski (1), Pałka (9), Giza (2), Sterna (4)
SMS PZPS I Spała – Kupka (7), Kramczyński (1), Czerwiński (5), Markiewicz (5), Gierżot (4), Gniecki, Nowowsiak (libero) oraz Durski, Dulski (2), Nowakowski, Borkowski, Trojański (1), Zaleszczyk

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-02-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved