Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga: Niespodziewane zwycięstwo krakowian

I liga: Niespodziewane zwycięstwo krakowian

fot. AGH Kraków

KPS Siedlce uległ na własnym parkiecie ekipie AGH Kraków 1:3. To spotkanie miało jednego faworyta, a byli nim podopieczni Witolda Chwastyniaka, jednak podbudowani zwycięstwem z SMS-em Spała w poprzedniej kolejce krakowianie nie dali szans wyżej od siebie klasyfikowanemu rywalowi.

Spotkanie rozpoczęło się spokojnie, bowiem do stanu 8:10 żadna z drużyn nie wyszła na prowadzenie większe niż 2 oczka. Krakowianie odskoczyli nieco rywalom, którzy po ataku w aut z krótkiej KPS-u oraz udanym obiciu bloku Arkadiusza Żakiety objęli czteropunktową przewagę, 8:12. Różnica oscylowała cały czas w granicach 3-4 punktów na korzyść przyjezdnych, aż do wyniku 19:19, kiedy to po punktowej zagrywce Krzysztofa Gibka na tablicy wyników pojawił się remis. Siedlczanom udało się nawet objąć jednopunktowe prowadzenie, 22:21, jednak już po chwili AGH wyrównało. Sama końcówka należała do akademików, którzy od stanu 22:22 zdobyli 3 ostatnie punkty z rzędu i zapewnili sobie zwycięstwo w pierwszej partii.Kolejna odsłona meczu przebiegała pod dyktando miejscowych, którzy po skutecznym ataku Piotra Łukasika objęli prowadzenie 3:1. Krakowianom udało się wyrównać na 5:5, gdy swój serwis popsuł Mateusz Ogrodniczuk, ale po chwili KPS znowu odjechał. Gdy w aut zaatakował Jan Fornal, było już 10:6 dla gospodarzy, którzy pewnie zmierzali po zwycięstwo. Na taki stan rzeczy nie zgodzili się krakowscy akademicy, którzy doszli rywala na jedno oczko (19:18). W końcówce siedlczanie wrzucili trzeci bieg i ponownie odskoczyli na 4 punkty, 23:19. Tych strat nie udało się już odrobić, a KPS wygrał pewnie 25:21.

Początek trzeciej partii przebiegał z niewielkim wskazaniem na AGH, który po kilku minutach prowadził 10:8 po skutecznej kiwce Grzegorza Surmy. Przewaga krakowian wzrosła do trzech oczek po bloku Bartłomieja Mordyla (16:13), jednak tuż po chwili KPS wyrównał na 17:17 za sprawą skutecznej zagrywki Krzysztofa Gibka, a to doprowadziło do emocjonującej końcówki. Siedlczanie prowadzili już nawet 23:22, ale szybko wyrównał Jan Fornal, były gracz tego klubu. Przy stanie 23:23 Andrzej Kubacki postanowił wprowadzić na boisko Kamil Maruszczyka, który zastąpił Karol Dudzińskiego w polu serwisowym. To zagranie okazało się strzałem w dziesiątkę, bowiem już w następnej akcji przyjmujący AGH zagrał asa i zapewnił swojemu zespołowi zwycięstwo 25:23.

Przegrany set podłamał gospodarzy, którzy nie potrafili się już podnieść do końca meczu. AGH grało pewnie w przyjęciu, dzięki czemu rozgrywający mógł spokojnie rozprowadzać piłki do swoich atakujących. Na prawym skrzydle nie do zatrzymania był Arkadiusz Żakieta, a dzielnie wspomagali go Grzegorz Surma oraz Jan Fornal. To właśnie po ataku z pipe’a tego pierwszego przewaga gości wzrosła do 5 oczek (14:9). Akademicy nie roztrwonili tak wysokiej zaliczki i wygrali pewnie 25:19, a cały mecz 3:1, zapisując na swoim koncie 3 punkty do ligowej tabeli.

MVP: Arkadiusz Żakieta

KPS Siedlce – AGH Kraków 1:3
(22:25, 25:21, 23:25, 19:25)

Składy zespołów:
KPS: Polański (9), Łukasik (16), Gibek (20), M’Baye (5), Ogrodniczuk (12), Zrajkowski (2), Januszewski (libero) oraz Małek (libero), Gontarewicz, Błasiak (2) i Bucki (3)
AGH: Nowosielski, Żakieta (19), Surma (11), Dudziński (7), Fornal (13), Mordyl (10), Wroniecki (libero) oraz Maruszczyk (1), Gajdek i Adamski

Zobacz również:
Wyniki i tabelę I ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-02-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved