Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Liga niemiecka zmniejszyła się o kolejne kluby

Liga niemiecka zmniejszyła się o kolejne kluby

fot. lsk.pls.pl

Ekonomiczne skutki pandemii coraz mocniej dotykają kluby za naszą zachodnią granicą. Po wycofaniu się TV Rottenburg dwa kolejne kluby opuściły ligę niemiecką. VBL zabrało licencję niewypłacalnemu Heitec Volley Eltmann a decyzją zarządu Hypo Tirol Alpenvolleys Haching zdecydowało się zakończyć transgraniczny projekt.

Niemcy zdecydowali się zakończyć sezon w trakcie przedostatniej kolejki rundy zasadniczej męskiej ligi. Nie przyznano tytułu mistrzowskiego a skład ligi miał pozostać bez zmian. Już na początku kwietnia TV Rottenburg ze względów finansowych zdecydował się nie ubiegać się o licencję na sezon 2020/2021. Szybko okazało się, że liga zostanie jeszcze bardziej uszczuplona. Do grona zespołów opuszczających Bundesligę dołączyły Heitec Volley Eltmann i Hypo Tirol Alpenvolleys Haching. – Jak dotąd otrzymaliśmy pozytywne sygnały z innych miejsc. Na dziś możemy założyć, że rozpoczniemy sezon 2020/2021 z dziesięcioma drużynami, jeśli ograniczenia związane z koronawirusem nie przeciągną się dłużej niż oczekiwano – zapewnia Klaus-Peter Jung.Heitec Volley Eltmann ma za sobą nieudany sezon. W momencie przerwania rozgrywek drużyna rozegrała 20 spotkań z czego wygrała zaledwie 4 i uplasowała się na 12. miejscu. Klub zmagał się z problemami finansowymi, jeszcze przed kryzysem związanym z pandemią zgłosił wniosek o ogłoszenie upadłości. Pod koniec stycznia zdecydowano się jednak na to, by klub grał dalej, ale została nałożona na niego grzywna. – Po dokładnym przejrzeniu wszystkich dostępnych dokumentów, nie było innej możliwości, niż cofnięcie licencji – zaznaczył Jung.

Hypo Tirol Alpenvolleys Haching był niemiecko-austriackim klubem, który powstał w 2017 roku z połączenia austriackiego Hypo Tirol Innsbruck i niemieckiego TSV Unterhaching. Z powodzeniem występował w niemieckiej Bundeslidze. Pierwotne umowy opiewały na trzy sezony, stąd też kończą się latem tego roku. Ze względów ekonomicznych trudno będzie pozyskać nowe fundusze. – Kryzys związany z koronawirusem nie jest jedynym powodem zakończenia projektu, ale ostatecznie był decydującym czynnikiem. Od początku AlpenVolleys naszym celem było zwiększenie budżetu o 30% – do dwóch milionów euro. Ne udało się. Z powodu kryzysu jest mało prawdopodobne, że będziemy w stanie utrzymać nasz poprzedni budżet. W tych warunkach ryzyko jest zbyt duże i jako odpowiedzialny przedsiębiorca nie mogę sobie na nie pozwolić – wyjaśnił dyrektor zarządzający Hannes Kronthaler.

TSV Unterhaching – klub macierzysty transgranicznego projektu nie zdecydował się zarejestrować drużyny do Budnesligi bez partnera z Austrii, ponieważ w obecnej sytuacji nie jest w stanie zapewnić odpowiedni budżet. Klub, który w przyszłym sezonie będzie bazował na młodych zawodnikach, otrzymał licencję na grę na niższym szczeblu rozgrywek.

źródło: inf. własna, volleyball-bundesliga.de

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved