Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Liga niemiecka K: Zmienne szczęście drużyny Marty Świechowskiej

Liga niemiecka K: Zmienne szczęście drużyny Marty Świechowskiej

fot. archiwum

Kolejne mecze w Bundeslidze rozegrało Nawaro Straubing Marty Świechowskiej. W wyjazdowym meczu z Rote Raben Vilsbiburg beniaminek nie zdobył punktów, ale już w kolejnym, rozegranym we własnej hali wygrał. Pokazuje to po raz kolejny, że jest to zespół, który wygrywa u siebie, a ma duże problemy na wyjazdach.

W wyjazdowym meczu z nieco wyżej notowanym zespołem Rote Raben Vilsbiburg siatkarki Nawaro Straubing jedynie momentami w pierwszym i trzecim secie były w stanie nawiązać walkę z gospodyniami. Podopieczne Guillermo Gallardo miały trudności z poradzeniem sobie z trudną zagrywką rywalek, które w całym meczu popisały się chociażby ośmioma asami serwisowymi, przy ani jednym punktowym serwisie rywalek. Wiele zagrywek sprawiło przyjezdnym także spore kłopoty.Problemy w przyjęciu przełożyły się także na atak. W całym meczu na 79 prób Nawaro Straubing sukcesem zakończyło zaledwie 26 zbić (33%), u rywalek było to 41 kończących uderzeń na 92 próby (45%). Szczególnie jednostronny był set drugi, gdzie miejscowy zespół nie pozwolił swoim przeciwniczkom zdobyć nawet dziesięciu punktów. Różnicę w tej fazie meczu zrobił przede wszystkim atak, w którym Rote Raben Vilsbiburg wręcz zmiażdżyło rywalki, zbijając z 73-procentową skutecznością, przy zaledwie 27% Nawaro Straubing. Nawaro przeważało w tym meczu minimalnie w punktach zdobywanych blokiem (7:6).

Marta Świechowska nie pojawiła się na boisku. W ekipie gospodyń dobry mecz zagrała Rosland Acosta Alvarado, zdobywając 15 punktów. Dla Nawaro 9 razy zapunktowała Martina Nosekova.

Rote Raben Vilsbiburg – Nawaro Straubing 3:0
(25:22, 25:9, 25:22)

W swoim ostatnim meczu ligowym Nawaro Straubing mierzyło się z jedną ze słabszych ekip – VolleyStars Thüringen. Rzadko przegrywające na własnym parkiecie podopieczne Guillermo Gallardo (do tej pory u siebie pokonane zostały tylko raz) tym razem także zeszły z parkietu zwycięskie. Rywalki jednak postawiły trudne warunki i mecz zakończył się dopiero po tie-breaku.

W pierwszym secie zespoły niemal do samego końca szły łeb w łeb, ostatecznie po grze na przewagi lepsze okazały się przyjezdne. W drugim secie ich gra jednak zupełnie się posypała, chociażby skuteczność ataku z 50% spadła do 17%, co przy 52% Nawaro musiało się skończyć szybką porażką. W kolejnej partii jednak obraz gry przypominał już ten z pierwszej części meczu. Ponownie minimalnie lepsze okazały się przyjezdne. VolleyStars Thüringen było już bliskie wygranej 3:1, ale gospodynie przegrywając 11:16 w czwartym secie, poderwały się do walki po drugiej przerwie technicznej. Mniej więcej do stanu 21:19 goście nie mogli zrobić przejścia i ostatecznie doszło do tie-breaka. W nim siatkarki Nawaro Straubing w pewnym momencie przejęły inicjatywę (10:8, 12:8) i nie pozwoliły sobie wydrzeć zwycięstwa.

Warto wspomnieć, że ogólnie obie ekipy zagrały porównywalnie w ataku (około 35% skuteczności). Dużo było także asów serwisowych, (12 po stronie Nawaro i 8 po stronie przeciwniczek), a także bloków, ale tutaj lepsze okazały się gospodynie (19:10). Marta Świechowska nie pojawiła się na boisku.

Nawaro Straubing – VolleyStars Thüringen 3:2
(24:26, 25:7, 23:25, 25:21, 15:12)

W tabeli Nawaro Straubing z 13 punktami jest sklasyfikowane na ósmym miejscu. Prowadzi Schweriner SC.

źródło: inf. własna, volleyball-bundesliga.de

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-12-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved