Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > Liga Narodów tylko w Polsce?

Liga Narodów tylko w Polsce?

fot. FIVB

Wciąż nie wiadomo czy i w jakiej formule odbędą się tegoroczne zmagania Siatkarskiej Ligi Narodów. FIVB decyzję ma podjąć na początku maja. Jak zdradził w programie „Poranek z Polsatem Sport” Ryszard Czarnecki – wiceprezes PZPS ds. międzynarodowych – rozważana jest opcja organizacji jednego, dużego turnieju, którego gospodarzem mogłaby być… Polska.

Wola jest taka, by Liga Narodów się odbyła, ale jak zwykle w takich przypadkach diabeł tkwi w szczegółach. Pytanie, w jakiej formule miałby się odbyć te zawody. Na pewno nie w tej, jaką znamy z ubiegłorocznej edycji. Na stole jeszcze niedawno były dwie opcje. Jedna to organizacja turnieju w jednym miejscu, przez trzy tygodnie plus kwarantanna. Gdyby ten pomysł został zaakceptowany, to wówczas Polska będzie aplikować o organizację takiego turnieju – deklaruje Czarnecki.Druga opcja, która teraz wydaje się być bardziej prawdopodobna, to turnieje kontynentalne. Wedle tej formuły poszczególne kontynenty robią własną Ligę Narodów. Sponsorzy, telewizje i kibice otrzymują swój produkt, ale to wszystko oczywiście jest związane z rozwojem sytuacji epidemicznej. Dla nas wszystkich dziś to „randa w ciemno”. Zobaczymy, co się wydarzy. Decyzja zapadnie w maju – uważa wiceprezes PZPS.

Ale niestety, jest też ta trzecia opcja, że Ligi Narodów w tym roku w ogóle nie będzie – zauważył prowadzący Jerzy Mielewski.

*Więcej w serwisie polsatsport.pl

 

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Siatkarska Liga Narodów

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved