Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Liga Mistrzyń: Znamy pary, które powalczą o fazę grupową

Liga Mistrzyń: Znamy pary, które powalczą o fazę grupową

fot. Łukasz Krzywański

Za nami kolejna runda kwalifikacji Ligi Mistrzyń. Wyłoniła ona dwie pary, które powalczą o awans do fazy grupowej. Chimik Jużnyj z Ukrainy w dalszej rundzie  zmierzy się z VK UP Ołomuniec, który miał w tej fazie kwalifikacji wolny los, zaś Partizani Tirana rywalizowała będzie z Vasas Obuda Budapeszt. Chimik wyeliminował Mladost Zagrzeb, ekipa z Tirany okazała się lepsza od ZOK Bimal-Jedinstvo Brcko, zaś Węgierki pokonały Luka Bar.

Chimik Jużnyj do rewanżu z Mladost Zagrzeb przystępował po porażce 0:3. Na własnym boisku Ukrainki odrobiły jednak straty i to one wygrały 3:0. Doszło zatem do złotego seta i to podopieczne trenera Nikołajewa mogły cieszyć się z awansu po wygraniu go 15:8. Patrząc na wyniki poszczególnych setów wydaje się, że nie było to tak jednostronne widowisko, jak pokazuje wynik. Jedynie w złotym secie Chimik szybko wypracował sobie dużą przewagę i nie oddał już jej do końca. Kluczem wydaje się była tutaj zagrywka, gdzie było 11:4 w asach serwisowych a przyjezdne popełniły aż 11 błędów w przyjęciu, oba zespoły zanotowały podobną, choć niską skuteczność w ataku (34% zwyciężczynie i 32% pokonane). W bloku było 13:10 dla gospodyń. Do awansu Chimika poprowadziła Julia Bojko, zdobywczyni 27 oczek. W pokonanej ekipie dwoiła się i troiła Katarina Pavicić, ale jej 16 punktów nie wystarczyło.



Partizani Tirana do rewanżu w Bośni z miejscowym Jedinstvem Brcko przystępował w nieco lepszej sytuacji po wygranej 3:1 u siebie. Rewanż był jednak trudny. Ekipa z Tirany awans zapewniła sobie wprawdzie po wygraniu trzeciego seta, ale walki nie brakowało. Doszło do tie-breaka, w którym więcej zimnej krwi w końcówce zachowały przyjezdne po raz drugi pokonując swoje przeciwniczki. Można powiedzieć, że o wyniku zadecydowały detale. Świetne spotkanie w barwach zespołu z Tirany rozegrały Romana Hudecova, zdobyła 21 punktów, Yeliz Basa dołożyła 17.

Vasas Obuda Budapeszt, podobnie jak w pierwszym meczu nie miał kłopotów z pokonaniem Luka Bar z Czarnogóry. W poszczególnych setach wygrywał odpowiednio … 25:10, 25:19, 25:16. O tym, jaka różnica dzieli oba zespoły pokazuje chociażby skuteczność ataku, 47% zanotowały Węgierki, zaś Luka Bar zaledwie 27%. W bloku było 9:5. Maria Kostelanska dla  zwycięskiego zespołu, prowadzonego przez Jakuba Głuszaka zdobyła 13 punktów.

Zobacz również:
Wyniki kwalifikacji Ligi Mistrzyń

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved