Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Liga Mistrzyń: Turczynki ponownie lepsze od policzanek

Liga Mistrzyń: Turczynki ponownie lepsze od policzanek

fot. Karolina Koster

Siatkarki Chemika Police nie starły złego wrażenia, które pozostawiły po ostatnim ligowym boju z BKS-em Bielsko-Biała, bowiem w fazie play-off Ligi Mistrzyń ponownie przegrały z Fenerbahce Grundig Stambuł 0:3. Jedynie w pierwszej odsłonie batalii udało im się nie odstawać od przeciwniczek, a kolejne odsłony pojedynku kończyły się zdecydowanym zwycięstwem gospodyń.

Już sam początek spotkania pokazał, że nie bez powodów siatkarki Fenerbahce Stambuł określane są mianem jednych z głównych pretendentek do zwycięstwa w tegorocznej edycji Ligi Mistrzyń. Stosunkowo szybko wypracowały sobie trzy oczka przewagi nad ambitnie grającymi policzankami (8:5), w czym pomogła im brylująca na skrzydle Brankica Mihajlović. Mimo tego, że Anna Werblińska i spółka starały się przełamać opór stawiany im na środku przez Lucię Bosetti i Christę Dietzen, to nie były w stanie zbliżyć się punktowo do gospodyń. Szarpana gra ze strony zespołu z Polski nie została przełamana przez żadną z siatkarek Chemika i piłka za piłką wizja wyrównania w secie oddalała się od przyjezdnych (16:12). Prawdziwy kryzys przyszedł jednak w momencie, kiedy w ofensywie uaktywniła się Yeon-Koung Kim, będąca ogniwem nie do zatrzymania przez policki blok (21:14). Siatkarki z Północy nie były w stanie już odrobić strat i przegrały partię 21:25.Kolejny akt walki to już pewne zwycięstwo gospodyń prowadzonych skutecznymi atakami Edy Erdem. Już na pierwszej przerwie technicznej Turczynki uzyskały cztery oczka zapasu, czemu nie potrafiły się przeciwstawić słabo spisujące się na parkiecie Helena Havelkova oraz Stefana Veljković. Im dalej w set, tym mniej stabilniej prezentowały się zawodniczki Chemika Police. Kiedy marazm dotknął także Madelaynne Montano, stało się jasne, że bardzo trudno będzie im powrócić do pojedynku (13:21). W spokojnej końcówce tej odsłony meczu zgodnie z oczekiwaniami triumfowały podopieczne Marcello Abbondanzy, podporządkowując sobie rywalki swoim mocnym serwisem (25:16).

O ile drugi set był słaby, o tyle trzeci jeszcze gorszy. Choć wydawało się, że podopieczne Giuseppe Cuccariniego nie mogą zaprezentować słabszej siatkówki, to w ostatniej partii pobiły swój rekord w spotkaniu i przegrały do 14. Na niewiele zdały się roszady, na mocy których na boisku pojawiły się Izabela Bełcik i Izabela Kowalińska (11:16) – przy słabej skuteczności ataku, oscylującej w granicach trzydziestu procent, policzanki nie były w stanie wysunąć żadnego argumentu przeciwko solidnej dyspozycji Turczynek (13:21). Gospodynie zakończyły mecz mocnym atakiem ze skrzydła (25:14).

Fenerbahce Grundig Stambuł – Chemik Police 3:0
(25:21, 25:16, 25:14)

Składy zespołów:
Fenerbahce: Kim (15), Dilik, Mihajlović (16), Dietzen (7), Erdem (8), Bosetti (6), Skorupa (2), Karadayi (libero) oraz Dalbeler (libero) i Uslupehlivan (1)
Chemik: Werblińska (9), Montano (12), Bednarek-Kasza (4), Havelkova (3), Veljković (6), Wołosz (1), Zenik (libero) oraz Bełcik, Pena, Kowalińska (2) i Jagieło (1)

Zobacz również:
Wyniki i tabelę Ligi Mistrzyń

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-02-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved