Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Liga Mistrzyń: Spacerek Chemika w Prostejovie

Liga Mistrzyń: Spacerek Chemika w Prostejovie

Mistrzynie Polski ani przez moment nie pozwoliły dojść do głosu Agelowi Prostejov. Kilka razy dekoncentracja w szeregach ekipy trenera Cuccariniego dawała nadzieję przeciwniczkom, ale na bardzo krótko. W ostatnim pojedynku grupowym Ligi Mistrzyń Chemik Police dominował na boisku od początku do końca i zapisał na swoim koncie pewne zwycięstwo. Nie było elementu, w którym rywalki mogłyby zagrozić skutecznie grającym policzankom.

Początek spotkania pomiędzy Agelem Prostejov i Chemikiem Police lepiej rozpoczęły gospodynie, które dzięki skutecznej grze w ataku Vargas prowadziły 8:6. Mistrzynie Polski szybko jednak odrobiły stratę, dzięki skutecznemu blokowi na Vargas i kontrze Havelkovej (10:10). Kolejne skuteczne akcje w obronie zawodniczek Chemika oraz wykorzystane kontry pozwoliły wypracować na drugiej przerwie technicznej dwupunktowe prowadzenie (16:14). Po przerwie polska drużyna stopniowo powiększała swoje prowadzenie, dzięki dobrej grze w bloku i zagrywce Agnieszki Bednarek-Kaszy (19:16). Końcówka seta należała do podopiecznych Cuccariniego, które bezwzględnie wykorzystały nieskończone ataki gospodyń (24:17). Seta po dłuższej wymianie zakończyła Montano (25:19).

Drugą partię spotkania dobrze rozpoczęły przyjezdne, które dzięki skutecznej grze Anny Werblińskiej i Stefany Veljković prowadziły na pierwszej przerwie technicznej 8:5. Tuż po przerwie przewaga Chemika jeszcze wzrosła, dzięki skutecznej grze w polu serwisowym Montano i świetnemu blokowi Havelkovej (6:12). Na drugiej przerwie technicznej polski zespół, po świetnym ataku Montano, prowadził 16:10. Tuż po przerwie mistrzynie Polski powiększyły swoją przewagę, poprzez skuteczną grę w bloku (11:19). Końcówka seta była popisem bezradności zawodniczek Agela Prostejov, które podczas ostatnich akcji popełniły trzy błędy, atakując piłkę w antenkę bądź w aut. Set zakończył się wynikiem 25:14 dla Chemika Police.

Trzeci set, podobnie jak poprzedni, zaczął się od prowadzenia drużyny z Polic, która dzięki skutecznej grze w bloku oraz po błędach gospodyń prowadził 8:2. Tuż po przerwie gospodynie rozpoczęły odrabianie strat, głównie dzięki skutecznemu blokowi na Werblińskiej i atakowi w kontrze Vargas (5:9). Przed drugą przerwą techniczną gospodyniom udało się zbliżyć na dwa punkty do Chemika dzięki skutecznej akcji w bloku Markiewicz na Stefanie Veljković (12:14). Jednak na drugiej przerwie na tablicy wyników widniał rezultat 16:12 na korzyść przyjezdnych. Do „zabawnej” sytuacji doszło przy wyniku 18:15 dla polskiego zespołu. Zawodniczka Agela, Steenbergen, zaserwowała prosto w głowę swojej zawodniczki stojącej przy siatce (15:19). Mistrzynie Polski nie wypuściły już tej przewagi i skutecznym blokiem zakończyły tego seta (25:18) i całe spotkanie 3:0.

Agel Prostejov – Chemik Police 0:3
(19:25, 14:25, 18:25)

Agel: Gambowa (8), Vargas Abreu (7), Weiss, Steenbergen (12), Borovinsek (3), Markiewicz (6), Kovarova (libero) oraz Pereira i Herelova (2)
Chemik: Werblińska (7), Montano (14), Bednarek-Kasza (7), Bełcik (2), Havelkova (15), Veljković (9), Zenik (libero)