Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Liga Mistrzyń: Rywal ŁKS-u ma nową zawodniczkę

Liga Mistrzyń: Rywal ŁKS-u ma nową zawodniczkę

fot. cev.eu

ŁKS Commercecon Łódź już w czwartek zmierzy się na własnym parkiecie z Chimikiem Jużny. Łodzianki przystąpią do meczu z nową rozgrywającą w składzie, ale ich rywale również nie próżnują na rynku transferowym. W przypadku ukraińskiego klubu jest to jednak sytuacja wymuszona. Zespół Chimika boryka się z kontuzjami, w wyniku czego klub postanowił zatrudnić reprezentantkę Ukrainy – Hannę Kyryczenko (Lisiejenkową).

Nowa przyjmująca mistrza Ukrainy większość kariery spędziła w Sewerodonczance Sewerodoniec, gdzie była liderką w grze ofensywnej i niejednokrotnie sama rozstrzygała losy meczów. Następnie przeniosła się na jeden sezon do izraelskiego Maccabi XT Haifa, a od sezonu 2017/18 reprezentowała barwy tureckiego  Bolu Belediyespor.Kyryczenko to również wieloletnia reprezentantka Ukrainy. Grała ze swoją kadrą między innymi na mistrzostwach Europy w 2011 i 2017 roku. Również w ubiegłorocznym EuroVolley przyjmująca znalazła się w szerokim składzie naszych wschodnich sąsiadów. Na turniej już jednak nie pojechała.

28-letnia zawodniczka podpisała z Chimikiem kontrakt do końca sezonu, uprzednio rozwiązując za porozumieniem stron umowę z tureckim pracodawcą.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-01-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved