Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Liga Mistrzyń: Impelowi umiejętności starczyło tylko na ambitną walkę

Liga Mistrzyń: Impelowi umiejętności starczyło tylko na ambitną walkę

Wrocławianki nie zdołały oprzeć się sile tureckiego Fenerbahce Stambuł i uległy 0:3. W dwóch pierwszych setach podopieczne Nicoli Negro słabo startowały, jednak nadrabiały straty i przegrywały dopiero w końcówkach, natomiast w trzeciej odsłonie reprezentantki Orlen Ligi nie potrafiły już nadążyć za rozpędzonym gigantem i uległy 18:25. Ekipa z Dolnego Śląska wciąż ma szansę na awans do rundy pucharowej Ligi Mistrzyń.

Mecz od prowadzenia 2:0 rozpoczęły wrocławianki, jednak potem do głosu doszły zawodniczki ze Stambułu, które dzięki dobrej zagrywce i umiejętnemu kończeniu ataków schodziły na pierwszą regulaminową przerwę, prowadząc 8:5. Po przerwie przyjezdne zdołały powiększyć swoją przewagę do pięciu punktów. Główna w tym zasługa Bosetti i Mihajlović, których ataki sprawiały gospodyniom spore problemy. Po pojawieniu się w polu serwisowym Costagrande impelki zdołały odrobić dwa punkty, jednak chwilę później to zawodniczki znad Bosforu schodziły na drugą przerwę, prowadząc 16:13. W decydującej części seta gospodynie rzuciły się do odrabiania strat. Co najważniejsze przestały popełniać niewymuszone błędy, dzięki czemu zdołały nawet objąć prowadzenie 23:22, jednak więcej zimnej krwi w końcówce zachowały Turczynki, które rozstrzygnęły losy tej partii w trzech kolejnych akcjach (23:25).

Druga odsłona spotkania rozpoczęła się od prowadzenia Fenerbahce 5:3. Wrocławianki wyglądały na podłamane przegraną w poprzedniej partii, co skutkowało kłopotami zarówno w przyjęciu, jak i w kończeniu ataków. Po autowym zbiciu Hildebrand na tablicy widniał wynik 5:8. Po przerwie dystans punktowy między drużynami utrzymywał się do stanu 9:12. Wtedy to w polu serwisowym znalazła się Kim Yeon-Koung, która popisała się kilkoma trudnymi zagrywkami. Na drugiej przerwie Turczynki prowadziły 16:11 i wydawało się, że mają pod kontrolą wydarzenia w tym secie. Ku uciesze miejscowej publiczności impelki po przerwie, podobnie jak w pierwszej odsłonie meczu, wróciły na boisko odmienione i zaczęły gonić rywalki. Do skutecznych ataków Skowrońskiej-Dolaty dobrą zagrywkę dołożyła Monika Ptak, a blok Kąkolewskiej i Radeckiej dał miejscowym remis po 17. To był jednak koniec wyrównanej walki w tym secie. Wrocławianki wyglądały jakby przestraszyły się, że mogą wygrać tę partię i kompletnie się zacięły. Taki obrót spraw brutalnie wykorzystały przeciwniczki, które nie zwykły marnować prezentów od rywalek i ostatecznie wygrały 25:22.

Trzeci set zaczął się od walki punkt za punkt (6:6). Tuż przed przerwą dwa błędy popełniły zawodniczki Fenerbahce, co pozwoliło cieszyć się gospodyniom pierwszym w tym meczu prowadzeniem na przerwie technicznej (8:6). Po regulaminowej pauzie znów do głosu doszły siatkarki w żółto-granatowych strojach, które nie tylko odrobiły straty, ale dodatkowo zbudowały czteropunktową przewagę (13:17). Na uwagę zasługuje dobra postawa Katarzyny Skorupy, która zarówno w tym secie, jak i całym spotkaniu skutecznie rozrzucała blok Impelu Wrocław, ułatwiając tym samym pracę swoim koleżankom. W końcówce wrocławianki wyglądały na kompletnie zrezygnowane, co błyskawicznie przełożyło się na wynik (17:22). Jedyną, która starała się zmniejszyć rozmiary porażki, była Costagrande (18:24), jednak w kolejnej akcji brak zrozumienia między Ptak a Kąkolewską spowodował, że piłka bezpańsko opadła w sam środek boiska, a zawodniczki z Turcji utonęły w swoich objęciach, ciesząc się z kolejnego zwycięstwa w Lidze Mistrzyń.

Impel Wrocław – Fenerbahce Grundig Stambuł 0:3
(23:25, 22:25, 18:25)

Impel: Ptak (5), Kąkolewska (1), Hildebrand (6), Radecka (1), Costagrande (15), Skowrońska-Dolata (14), Dürr (libero) oraz Kossanyiova, Piśla (1) i Sikorska
Fenerbahce: Kim (14), Mihajlović (13), Dietzen (7), Erdem (3), Skorupa, Bosetti L. (7), Karadayi (libero) oraz Uslupehlivan (2), Dilik i Ercan