Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Liga Mistrzów: Udany debiut gdańszczan

Liga Mistrzów: Udany debiut gdańszczan

Siatkarze Lotosu Trefla Gdańsk zadebiutowali dzisiaj w Lidze Mistrzów. Rywal – Vojvodina Nowy Sad – nie postawił trudnych warunków. Dlatego podopieczni Andrei Anastasiego wygrali w trzech setach i mogą spokojnie przygotowywać się do kolejnych meczów.

Gdańszczanie zaczęli od mocnego uderzenia, objęli prowadzenie 5:0, w głównej mierze dzięki skutecznemu blokowi. Dopiero zepsuta zagrywka Wojciecha Grzyba dała siatkarzom Vojvodiny pierwszy punkt. W kolejnej akcji nie do zatrzymania był Mateusz Mika, który zaatakował w dziewiąty metr. Na pierwszej przerwie technicznej gospodarze prowadzili 8:2. Po powrocie na parkiet niewiele się zmieniło, pewnie grali podopieczni Andrei Anastasiego, a Serbowie psuli dużo zagrywek. Po autowym ataku siatkarza Vojvodiny było już 20:12 dla Trefla. Skuteczny atak Damiana Schulza dał gospodarzom piłkę setową (24:15). Kilka błędów gdańszczan pozwoliło rywalom odrobić kilka punktów, ale partię zakończył Mika (25:18).

Początek drugiego seta także należał do gospodarzy, którzy szybko wyszli na prowadzenie 5:2. Jednak po dwóch błędach gdańskich siatkarzy siatkarze Vojvodiny zbliżyli się na jedno oczko (4:5), a chwilę później doprowadzili do remisu po 6. W końcu przełamał się Murphy Troy, który zaatakował z drugiej linii. Atakujący Trefla posłał asa serwisowanego i podopieczni trenera Anastasiego prowadzili już 11:7, od razu o czas poprosił Strahinja Kozić. Pewnymi atakami popisywał się Mika i przewaga gospodarzy się utrzymywała. Swoje dorzucił ze środka Bartosz Gawryszewski (19:13). Serbowie nie mieli atutów, żeby przeciwstawić się rywalom, pojedyncze udane akcje to było za mało. Seta skutecznym atakiem zakończył Wojciech Grzyb (25:16).

Trzecia odsłona podobnie jak poprzednia rozpoczęła się od niewielkiej przewagi Trefla (4:2). Po skutecznym ataku Troya zespoły zeszły na pierwszą przerwę techniczną (8:5). Po powrocie na parkiet gra toczyła się punkt za punkt. Długą wymianę zakończył udanym atakiem Mika (11:7). W tym momencie o czas poprosił trener Kozić. Przerwa podziałała mobilizująco na Serbów, którzy zmniejszyli straty do jednego oczka (10:11). Niemoc gospodarzy przerwał Troy. Po autowym ataku Aleksandra Minicia Trefl prowadził na drugiej przerwie technicznej 16:13. Jednak siatkarze Vojvodiny nie zamierzali łatwo się poddawać, ponownie zbliżyli się na jeden punkt (18:19). Końcówka należała do gdańszczan, a Sebastian Schwarz skutecznym blokiem zakończył debiutanckie spotkanie Trefla w Lidze Mistrzów.

Lotos Trefl Gdańsk – Vojvodina Nowy Sad 3:0
(25:18, 25:16, 25:19)

Trefl: Grzyb (4), Falaschi (1), Schwarz (9), Gawryszewski (5), Troy (12), Mika (18), Gacek (libero) oraz Dębski, Schulz (3), Ratajczak i Stępień
Vojvodina: Nikolić (7), Stanković (1), Petrović (8), Vemić (8), Jovanović, Minić (9), Peković (libero) oraz Simić (4), Premović (2), Mehić i Radović