Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Liga Mistrzów – łyk statystyk po I rundzie play-off

Liga Mistrzów – łyk statystyk po I rundzie play-off

fot. Łukasz Krzywański

Przed nami II runda play-off Ligi Mistrzów. Wyłoni ona drużyny, które dołączą do Asseco Resovii i zagrają w turnieju Final Four tegorocznych rozgrywek. W stawce pozostała jedna polska drużyna – PGE Skra Bełchatów. To nie jedyny biało-czerwony akcent w tym etapie europejskich pucharów, bowiem w barwach Halkbanku Ankara o Final Four walczy Michał Kubiak.

W rywalizacji z Ziraatem Bankasi Ankara PGE Skra Bełchatów zdobyła 156 punktów – to najlepszy wynik spośród zdobyczy punktowej wszystkich drużyn grających w I rundzie play-off Ligi Mistrzów. Siatkarze Lotosu Trefla Gdańsk zdobyli 102 punkty, co jest dopiero jedenastym wynikiem w stawce 12 drużyn. Drugi wynik w klasyfikacji punktowej uzyskali zawodnicy Trentino Diatec, którzy w sumie punktowali 133 razy. Trzecie Biełogorie Biełgorod zdobyło o punkt mniej. Walczący z gdańszczanami Zenit Kazań w tej klasyfikacji uplasował się w połowie grupy dwunastu drużyn – zdobył 110 punktów, tyle samo co Ziraat Ankara. Trzeba zwrócić uwagę też na to, że siatkarze z Bełchatowa i Ziraat jako jedyni w I rundzie play-off walczyli w dziewięciu setach.Bełchatowianie zajęli też miejsce „na podium” wśród najlepiej blokujących drużyn. Najlepsi okazali się siatkarze z Biełgorodu, którzy zatrzymali rywali 29 razy, 23 bloki na swoim koncie zapisali gracze Cucine Lube Civitanova, natomiast PGE Skra tym elementem zdobyła 20 punktów. W bloku od całej reszty drużyn mocno odstawali siatkarze Lotosu Trefla, którzy zapisali na swoim koncie jedynie 3 bloki.

Atak okazał się też mocną stroną PGE Skry. To zespół z Bełchatowa atakował w dwumeczu najczęściej – 255 razy i punktował tym elementem również najczęściej –  121 razy. Podopieczni Miguela Falaski, jeśli chodzi jednak o skuteczność procentową ataku (47%), musieli uznać wyższość sześciu drużyn. Najlepszy procent skończonych ataków miała drużyna z Biełgorodu (57%), po 51% skuteczności zapisali siatkarze Zenitu Kazań i Halkbanku Ankara. Lotos Trefl Gdańsk przy 204 próbach w ataku uzyskał 43% skuteczności – 88 punktów.

Drużyny Zenitu Kazań i Cucine Lube Civitanova miały natomiast najlepszy wskaźnik skuteczności zagrywki – dwa asy na jednego seta. Jednak najwięcej asów serwisowych na koncie zapisali bełchatowianie – 15. Biełogorie, Halkbank, Lube i Zenit punktowały w ten sposób o jeden raz mniej. PGE Skra uzyskała tym samym 1,7 asa serwisowego na seta. Siatkarze Halkbanku i Biełogorie byli ciut lepsi (1,8 asa/set). Ekipa z Gdańska zapisała na swoim koncie 11 asów serwisowych (1,6 asa/set).

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-03-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved