Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga mężczyzn wraca do gry

I liga mężczyzn wraca do gry

W pierwszej kolejce w 2017 roku w I lidze mężczyzn odbędą się tylko cztery spotkania. Bez wątpienia najciekawiej zapowiada się starcie Ślepska z Wartą, ale na innych parkietach też nie powinno zabraknąć emocji. O ważne punkty powalczą między innymi drużyny z Wałbrzycha i Wrześni. Przed świętami KPS Siedlce pokonał TSV Sanok, a tym razem pauzowała będzie Stal AZS PWSZ Nysa.

Po świąteczno-noworocznej przerwie do walki wracają I-ligowcy. Na pierwszy plan wysuwa się piątkowa konfrontacja lidera z wiceliderem, czyli Ślepska Suwałki z Aluronem Virtu Wartą Zawiercie. Pod koniec minionego roku oba zespoły pokazały, że są w bardzo dobrej formie, odprawiając z kwitkiem odpowiednio Krispol i SKS. Obie drużyny obecnie dzielą zaledwie trzy punkty, ale w pierwszej rundzie lepsi okazali się podopieczni Dimitrija Skorego. Zapewne teraz zawiercianie za wszelką cenę będą chcieli im się zrewanżować, ale suwalczanie liczą, że wykorzystają atut własnej hali i odniosą zwycięstwo, które pozwoli im utrzymać fotel lidera. – Styczeń będzie dla nas wymagającym miesiącem, jednak wierzę, że przerwa świąteczna oraz dwa tygodnie spokojnych treningów wystarczą nam, aby osiągnąć sukces nie tylko w najbliższych meczach, ale także w fazie play-off – podkreślił Wojciech Winnik, atakujący lidera I ligi.Początek roku niezwykle istotny będzie dla APP Krispolu Września, który wcześniej mocno zawodził, a po ostatniej porażce ze Ślepskiem spadł nawet na ósme miejsce w tabeli. Sposobem na odbudowanie się podopiecznych Sławomira Gerymskiego ma być wygrana z uczniami SMS-u. Mimo że spalska młodzież obecnie plasuje się na końcu stawki, to w Spale zespołom przyjezdnym nigdy nie gra się łatwo. Na ciężki bój nastawiają się zatem wrześnianie, choć wydaje się, że gospodarze myślami są już bardziej przy przyszłotygodniowych kwalifikacjach do mistrzostw Europy kadetów. – Nie będzie już nieważnych spotkań. Jednak chłopcy nie mogą do nich podchodzić w stresie, tylko spokojnie. Muszą uwierzyć w to, że stać ich na zwycięstwo. SMS to nieobliczalny rywal, ale jak zwyciężymy w Spale, to potem może pójść już z górki – podkreślił działacz wielkopolskiej ekipy, Stefan Tomczak.

Końcówka 2016 roku była bardzo udana dla siatkarzy AGH Kraków. Seria zwycięstw pozwoliła im awansować na piąte miejsce w tabeli. Mimo że do czołowej czwórki tracą sporo punktów, to wydaje się, że powoli łapią odpowiedni rytm gry. A czy potwierdzi to starcie z SKS-em Hajnówka? Podopieczni Pawła Blomberga mają za sobą udaną pierwszą rundę, ale ostatnio dostali siatkarskie lanie w Zawierciu. Jeśli szybko się odbudują, a z Krakowa wywiozą komplet oczek, to są w stanie przeskoczyć w tabeli najbliższego przeciwnika. – Ciężka praca musi kiedyś zaprocentować. Wydaje mi się, że w naszym przypadku zaczyna się tak dziać. Jesteśmy optymistycznie nastawieni na kolejne spotkania. Meczem z hajnowianami zakończymy cykl pojedynków z sąsiadami w tabeli, a potem będą nas czekały mecze z faworytami – skomentował Bartłomiej Mordyl, środkowy małopolskiego zespołu.

Niezwykle ważny pojedynek odbędzie się w Wałbrzychu, gdzie miejscowa Victoria PWSZ podejmie Exact Systems Norwida Częstochowa. Oba zespoły obecnie plasują się poza ósemką, a dzieli je zaledwie jedno oczko. Jeśli myślą jeszcze o awansie do play-off, to bezwzględnie muszą zdobyć komplet punktów, a wiadomo, że pod presją nie gra się łatwo. Grudzień nie był zbyt udany dla beniaminka, który dłuższy czas czeka już na korzystne wyniki. Za to podopieczni Przemysława Michalczyka doczekali się w końcu pierwszego zwycięstwa, rywalom z czołówki pourywali też punkty i liczą, że w styczniu podtrzymają dobrą passę. – Mam nadzieję, że dzięki wygranej odblokujemy się i pójdziemy za ciosem. Czekają nas teraz bardzo ważne spotkania, w których liczymy na zdobycze punktowe – zaznaczył atakujący drużyny z Dolnego Śląska, Patryk Napiórkowski.

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved