Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Zwycięstwo Ślepska w Krakowie

I liga M: Zwycięstwo Ślepska w Krakowie

fot. Justyna Kwiatkowska

Po dwóch spotkaniach rozegranych w Suwałkach rywalizacja Ślepska z AZS-em AGH przeniosła się do Krakowa. Podopieczni Andrzeja Kubackiego przed własną publicznością jedynie w premierowej odsłonie nawiązali z przyjezdnym zespołem wyrównaną walkę, ale ostatecznie suwałczanie wygrali 3:0 i to oni prowadzą w fazie play-off 2:1.

Wynik spotkania otworzył blok krakowian, obie drużyny wymieniały się mocnymi zbiciami ze skrzydeł i dopiero pojedyncza „czapa” Marcina Kani na środku wyprowadziła gospodarzy na dwupunktowe prowadzenie (7:5). Ślepskowi udało się szybko odrobić te straty, a po dwóch dobrych zagrywkach Łukasza Rudziewicza to przyjezdni mieli minimalną przewagę (11:10). Gra obu ekip falowała, bo chwilę potem zaliczkę ponownie mieli gospodarze (13:11), by kilka akcji później na tablicy wyników znów zagościł remis (14:14). Dwie świetne kontry AZS-u AGH Kraków pozwoliły powiększyć prowadzenie (19:15), po przeciwnej stronie nie do zatrzymania był Kevin Sasak (19:21), a czujność na siatce Adriana Hunka i as serwisowy pozwoliły gościom doprowadzić do jeszcze jednego remisu (22:22). Sasak nie zamierzał zwalniać ręki za linią dziewiątego metra i o wyniku premierowej odsłony decydowała gra na przewagi (24:24), w której lepsi okazali się goście, kończąc ją punktowym serwisem (26:24).Trzy pierwsze akcje padły łupem Ślepska Suwałki, który dobrze radził sobie w bloku, a kiedy na blok ponownie nadziali się gospodarze, o czas poprosił ich szkoleniowiec, Andrzej Kubacki (4:7). Skuteczne akcje po jednej i po drugiej stronie pozwalały gościom utrzymywać swoje prowadzenie (10:7), które wzrosło po kolejnych już „czapach” w tej odsłonie oraz błędzie dotknięcia siatki po stronie ekipy z grodu Kraka (16:10). Sasak nie miał dla gospodarzy litości na prawej flance, ci nie byli w stanie odpowiedzieć żadną serią i cały czas tracili do rywali sześć oczek (14:20). Asa serwisowego dołożył jeszcze Kamil Skrzypkowski i chociaż Ślepskowi zdarzały się pojedyncze błędy, to ich dystans nie był zagrożony (23:17), a ostatni akcent należał do Sasaka i jego punktowej zagrywki (25:17).

Początek następnego seta znów stał pod znakiem lepszej dyspozycji suwałczan, którzy serwisami nie pozwalali rywalom na wyprowadzenie jakiejkolwiek akcji (4:0). Dobrą zagrywką odpowiedział Jan Fornal (2:4), jednak nie wytrąciło to z uderzenia rozpędzonych graczy Ślepska (8:4). Wytrąciły ich za to błędy własne, po których ich dystans zmalał do jednego oczka, ale tym samym „odwdzięczył się” Arkadiusz Żakieta i jego zespół znów tracił trzy punkty (8:11). Blok na Sasaku pozwolił jeszcze raz złapać kontakt punktowy, ale znów świetnie w polu serwisowym prezentowali się goście, odskakując – tym razem już na cztery oczka (17:13). Tego prowadzenia zespół z Suwałk nie oddał… Aż do kluczowej części tej partii, kiedy w polu zagrywki pojawił się Fornal (20:21). Na nic się to zdało krakowianom, bowiem znów blokiem zapunktowali goście (23:20), Kevin Sasak dał swojej drużynie piłkę meczową, a popsuta zagrywka miejscowej ekipy zakończyła cały pojedynek.

AGH AZS Kraków – MKS Ślepsk Suwałki 0:3
(24:26, 17:25, 22:25)

stan rywalizacji: 2:1 dla Ślepska

Zobacz również:
Wyniki fazy play-off I ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-03-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved