Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Zwycięstwo akademików z Nysy okraszone kontuzją

I liga M: Zwycięstwo akademików z Nysy okraszone kontuzją

W sobotę we własnej hali AZS Stal Nysa podejmował BBTS Bielsko-Biała, spadkowicza PlusLigi. W ligowej tabeli zespoły dzieliły zaledwie cztery oczka, nysanie mieli na swoim koncie 39, a bielszczanie 35 punktów. Obie drużyny mają za sobą też porażki w ćwierćfinale Pucharu Polski. Choć należy podkreślić, że w konfrontacji z plusligowymi ekipami – odpowiednio z ONICO Warszawa i Jastrzębskim Węglem pierwszoligowcy zaprezentowali bardzo dobrą siatkówkę. Walczyli w każdym secie i w najbliższej kolejce można spodziewać się równie zaciętej rywalizacji o cenne ligowe punkty. Dobre spotkanie obie ekipy rozegrały także w sobotę, a lepsi w czterech setach okazali się siatkarze z Nysy.

Gramy bardzo dużo meczów. Jesteśmy wyłączeni z normalnego mikrocyklu i to już od bardzo długiego czasu, a nie widać końca tego. Gramy non stop środa-sobota. Mam nadzieję, że to nam się nie odbije za chwilę czkawką, bo chcemy wygrywać – powiedział Paweł Gradowski, trener BBTS-u. Pierwsza partia spotkania w Nysie była bardzo zacięta. Żadnej drużynie nie udało się wypracować bezpiecznej przewagi punktowej. W końcówce, za sprawą dobrych zagrywek gości emocji nie brakowało, ale ostatecznie szalę zwycięstwa na swoją stronę przechylili podopieczni Krzysztofa Stelmacha, wygrywając w tym secie 25:23. W trakcie tej partii kostkę skręcił Michał Makowski. Uraz był na tyle poważny, że zawodnik trafił do szpitala i czeka go kilka tygodni przerwy. Drugi set to kopia wcześniejszego. Zespoły grały dość równo, a żadna ekipa nie odpuszczała. Wynik rozstrzygnął się w końcówce, w której tym razem lepsi okazali się bielszczanie, wygrywając 25:21.

Gospodarze bardzo szybko wyciągnęli wnioski z porażki w secie drugim. W kolejnej partii nysanie nie wstrzymywali ręki ani w polu serwisowym, ani w ataku. Bielszczanom ciężko było wyprowadzić groźne akcje. Bardzo małym nakładem sił akademicy wygrali więc tę część spotkania 25:14. Stal Nysa nie dała sobie wyrwać z rąk kompletu punktów w tym sobotnim meczu. W czwartej części spotkania od początku także dyktowała warunki gry. Zawodnicy BBTS-u nie mieli praktycznie żadnych argumentów, aby nawiązać walkę z przeciwnikiem. Drużyna z Nysy czwartego seta wygrała pewnie do 11 i cały pojedynek 3:1.

AZS Stal Nysa – BBTS Bielsko-Biała 3:1
(25:23, 21:25, 25:14, 25:11)