Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Zespół z Wrześni triumfuje

I liga M: Zespół z Wrześni triumfuje

Krispol Września potrzebował czterech setów, by pokonać AGH Kraków. Zawodnicy z Wrześni jedynie w pierwszym secie ulegli krakowianom, przegrywając do 20. W kolejnych partiach triumfowali już natomiast do 18, 17 i 15.

Początek spotkania to walka punkt za punkt, atak za atak. Asem popisał się m.in. Fornal, dobrze radził sobie Szczygielski. Następnie w polu serwisowym dobrze zaprezentował się także Surma, który AGH wyprowadził na prowadzenie 11:9. Od tego momentu to krakowianie zaczęli narzucać swój styl gry. W końcówce wrześnianom udało się jeszcze odrobić parę punktów, ale było to wszystko, co mogli zrobić. Zespół z Krakowa wygrał 25:20.

Drugiego seta lepiej rozpoczęli siatkarze z Wrześni, którzy prowadzili 3:1. Szybko jednak gra się wyrównała i toczyła punkt za punkt. Dopiero przy stanie 9:8 kolejne trzy oczka dołożyli gospodarze tego spotkania, dlatego o czas poprosił trener przyjezdnych. Nie podziałało to na gości, którzy popełniali dużo błędów. Wykorzystywali to wrześnianie, którzy już po chwili mieli pięć oczek przewagi. Wszystko toczyło się zatem pod dyktando gospodarzy, a w końcówce goście nie byli już w stanie zawalczyć i dlatego przegrali oni 18:25.

Początek trzeciej partii był bliźniaczo podobny do pierwszej, minimalną przewagę miała drużyna z Wrześni. Tym razem jednak krakowianie poprawili swoją skuteczność w poszczególnych elementach, nie popełniali już tak dużo błędów. Doprowadzili oni do remisu 9:9 i następnie wyszli na prowadzenie. Gra toczyła się punkt za punkt, akcja za akcję. Żadna z ekip nie odpuszczała. Dopiero przy stanie 15:14 gospodarze zaczęli narzucać swoje tempo gry. Szybko wyszli na pięciopunktowe prowadzenie, które jak się później okazało wystarczyło, by wygrać seta do 17.

Czwarta odsłona spotkania lepiej potoczyła się dla gospodarzy. To oni prowadzili już czterema punktami na samym początku partii. O czas wówczas poprosił trener przyjezdnych, ale nie wytrąciło to z rytmu wrześnian. Grali jak natchnieni i po chwili mieli już siedem oczek przewagi. Byli skuteczni w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Krakowianie już w pewnym momencie praktycznie się poddali, w wyniku czego przegrali 15:25.

APP Krispol Września – AZS AGH Kraków 3:1
(20:25, 25:18, 25:17, 25:15)