Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: W zaległym meczu po tie-breaku lepszy MCKiS

I liga M: W zaległym meczu po tie-breaku lepszy MCKiS

fot. krispol1liga.pls.pl

W środę MCKiS Jaworzno rozegrał zaległy mecz 3. kolejki Krispol I ligi. Jaworznianie podejmowali w nim Chrobrego Głogów. Beniaminek zaplecza PlusLigi postawił się gospodarzom i doprowadził do podziału punktów. Głogowianie nie zdołali jednak przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść i dwa oczka do swojego konta dopisali jaworznianie.

Początek spotkania był wyrównany, po jednej stronie gra opierała się na Tomaszu Pizuńskim, po drugiej zaś pewnie punktował Marcin Brzeziński (6:6). Z czasem jednak to gospodarze zaczęli górować na siatce i po zagraniu Konrada Stajera odskoczyli na 13:10. Seria jaworznian trwała, gdy punkt dołożył Karol Borończyk o czas poprosił trener Walenciej (15:10). Po przerwie pomylił się Pizuński, pozwalając gościom zrobić przejście. W kolejnych akcjach obie drużyny nie ustrzegły się prostych błędów (16:14). Dopiero dobre ataki Wojciecha Szweda i as Kacpra Bobrowskiego pozwoliły gościom zniwelować dystans (18:17). Głogowianie nie zdołali jednak pójść za ciosem. Błąd w polu zagrywki Lesiuka dał serię piłek setowych gospodarzom – 24:21 a decydujący punkt padł po ataku Stajera.Otwarcie drugiego seta toczyło się punkt za punkt (6:6, 9:9). W kolejnych akcjach obie drużyny skuteczne ataki przeplatały z błędami. Żaden z zespołów nie był w stanie zbudować prowadzenia. Nie brakowało zepsutych zagrywek. Z czasem sytuacja na boisku nie ulegała zmianie. Gra nie miała większego tempa (16:17). Dopiero w końcówce do głosu doszli przyjezdni, którzy dzięki serii skutecznych ataków odskoczyli na 22:19. Po zagraniu Szweda o czas poprosił trener Syguła. Nie wybiło to z rytmu zagrywającego Mateusza Kucharskiego. Dopiero atak Kamila Dębskiego pozwolił zrobić przejście (20:23). MCKiS-owi nie udało się jednak odrobić strat a decydujący punkt zdobył Szwed.

Od pierwszych akcji seta numer trzy na nowo rozgorzała wyrównana walka (8:8). Podobnie jak w poprzedniej odsłonie, również w tej żaden z zespołów nie był w stanie odskoczyć przeciwnikom. Trwała wymiana skutecznych ciosów. Dopiero przy zagrywkach Karola Borończyka gospodarze odskoczyli na 19:15, nie do zatrzymania był Tomasz Pizuński. Passę gospodarzy zakończył dopiero atakiem Brzeziński. Po zagraniu Karola Borończyka MCKiS miał kolejne piłki setowe (24:20). Pierwszą z nich obronił Grzegorz Kokociński. Jeszcze przed końcem czas wykorzystał trener Syguła. Po przerwie akcję skończył Borończyk.

Na początku czwartego seta głogowianie popełnili wiele błędów, przez co przegrywali trzema punktami. Po zagraniu Stajera o czas poprosił trener Walenciej. W kolejnej akcji atak skończył Jan Lesiuk (6:4). Dobra postawa Wojciecha Szweda pozwoliła Chrobremu doprowadzić do wyrównania (8:8). Zespoły punktowały seriami. Chrobry coraz pewniej punktował blokiem, po kolejnym zatrzymanym ataku gospodarzy o czas poprosił trener Syguła (12:14). Dopiero błąd w polu zagrywki Kokocińskiego pozwolił jaworznianom wyjść z niewygodnego ustawienia (13:15). W kolejnych akcjach goście kontynuowali skuteczną grę, pewniej punktowali w ataku. Do końca jaworznianie nie potrafili znaleźć sposobu na rozpędzonych rywali. Ostatnie punkty dla głogowian w tej odsłonie padły po atakach Lesiuka i Szweda.

Chociaż pierwsze akcje tie-breaka należały do gości, jaworznianie szybko przejęli inicjatywę i zaczęli punktować seriami. Po skutecznym bloku gospodarze odskoczyli na 7:4 i o czas poprosił trener Walenciej. Po przerwie skutecznie zaatakował Jan Lesiuk, który w kolejnej akcji zepsuł zagrywkę, doprowadzając do zmiany stron. W kolejnych akcjach trwała zacięta walka. Siatkarze Chrobrego do końca walczyli. Po autowym ataku Stajera różnica punktowa stopniała do jednego oczka a o czas poprosił trener Syguła (13:12). Ostatnią akcję zakończył błąd przyjezdnych.

MVP: Tomasz Pizuński

MCKiS Jaworzno – SPS Chrobry Głogów 3:2
(25:23, 22:25, 25:21, 22:25, 15:13)

Składy zespołów:
MCKiS: Stajer (12), Borończyk (26), Dębski (10), Pizuński (18), Pietras (3), Magnuszewski (5), Zieliński (libero) oraz Błasiak, Polański (7), Grzegolec, Wojtaszkiewicz (3) i Kowalczyk (1)
Chrobry: Brzeziński (17), Antosik, Lesiuk (18), Szwed (24), Kucharski (13), Kokociński (8), Januszewski (libero) oraz Węgrzyn, Bobrowski (1)

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-11-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved