Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: W zaległym meczu po tie-breaku lepszy Chrobry

I liga M: W zaległym meczu po tie-breaku lepszy Chrobry

W zaległym meczu 2. kolejki Krispol 1. ligi mężczyzn SPS Chrobry Głogów podejmował Exact Systems Norwida Częstochowa. W spotkaniu nie brakowało walki. Beniaminek prowadził już 2:1, jednak ostatecznie ze zwycięstwa cieszył się dopiero po tie-breaku. Jest to trzeci triumf zespołu z Głogowa.

Od początku spotkania trwała walka, na nieznacznym prowadzeniu pozostawali jednak goście (6:4). W kolejnych akcjach sytuacja na boisku nie ulegała zmianie (9:10). Z czasem siatkarze Exact Systems Norwida powiększyli dystans – 14:10.  Gospodarze nie mieli zamiaru odpuszczać, szybko ponownie zmniejszyli różnicę punktową (12:14), a za sprawą konsekwentnej gry Wojciecha Szweda doprowadzili do remisu (16:16). Głogowianie nie zdołali jednak pójść za ciosem. W kolejnych akcjach serię zaliczyli częstochowianie, odskakując na 19:16. Dobre zawody rozgrywał Mateusz Siwicki. W końcówce nie brakowało walki. Chociaż goście prowadzili dwoma punktami, to Chrobry po raz kolejny doprowadził do remisu (23:23). Ostatecznie o zwycięstwie zdecydowała gra na przewagi, w której pewniej zaprezentowali się goście, triumfując 29:27.

Pierwsze akcje drugiego seta należały do gospodarzy (2:0), ale częstochowianie szybko wyrównali (3:3). Obie drużyny zdobywały punkty seriami i miały problem z ustabilizowaniem swojej dyspozycji (4:6, 6:6). Z czasem inicjatywę zaczęli przejmować gospodarze, przy dopingu kibiców odskoczyli na 13:9. W kolejnych akcjach dystans utrzymywał się (15:12). Zespół prowadzony przez trenera Wasilkowskiego nie potrafił znaleźć sposobu na rozpędzających się przeciwników, miał problemy z kończeniem ataków. W decydującą fazę gospodarze wchodzili prowadząc 20:16. Tej zaliczki siatkarze Dominika Walencieja nie stracili, wygrywając całego seta do 20.

Od początku trzeciej partii na nowo rozgorzała wyrównana walka. Nieznaczna przewaga przechodziła z rąk do rąk. Po jednej stronie siatki celnie atakowali Marcin Brzeziński i Wojciech Szwed, po drugiej odpowiadali Sławomir Busch i Łukasz Usowicz. Wciąż trwała gra na styku (17:17). W końcówce inicjatywę starali się przejąć gospodarze, ale podopieczni trenera Wasilkowskiego nie mieli zamiaru odpuszczać (19:17, 19:19). Obie drużyny nie ustrzegły się pomyłek. Nie brakowało emocji i ciekawych akcji. Do końca trwała zacięta walka (23:23). Częstochowianie nie wykorzystali piłki setowej. Rozgorzała bardzo długa gra na przewagi (30:30). Tym razem ostatnie słowo należało do podopiecznych trenera Walencieja.

Podrażnieni takim przebiegiem seta częstochowianie lepiej weszli w czwartą partię – 5:2. Od początku Mateusza Piotrowskiego zastąpił Jan Siemiątkowski. Przewaga Norwida nie trwała jednak długo, gospodarze odrobili straty i po raz kolejny w tym meczu rozgorzała zacięta walka (12:12). W kolejnych akcjach, głównie za sprawą bardzo wysokiej skuteczności drugiego atakującego zespołu z Częstochowy, goście zaczęli przejmować inicjatywę – 15:12. Gospodarze starali się gonić wynik, coraz pewniej punktowali Hubert Węgrzyn i Jan Lesiuk. To jednak nie wystarczyło. Decydujące akcje toczyły się już pod dyktando siatkarzy z Częstochowy. Tym samym zwycięzcę tego meczu miał wyłonić tie-break.

Podobnie jak we wcześniejszych odsłonach, również w piątej partii nie brakowało walki punkt za punkt (6:6) Podczas zmiany stron jednym oczkiem prowadzili gospodarze. W drugiej części tie-breaka głogowianie odskoczyli na trzy punkty (11:8) Mimo starań Norwid nie zdołał odwrócić biegu seta. Wspierani głośnym dopingiem kibiców głogowianie do końca utrzymali przewagę i odnieśli trzecie zwycięstwo w sezonie.

MVP: Marcin Brzeziński

SPS Chrobry Głogów – Exact Systems Norwid Częstochowa 3:2
(27:29, 25:20, 33:31, 21:25, 15:11)

Chrobry: Brzeziński (28), Antosik (2), Lesiuk (15), Szwed (17), Węgrzyn (14), Kucharski (4), Januszewski (libero) oraz Jurkojć i Bobrowski
Norwid: Kosiba (8), Usowicz (14), Busch (19), Kraś (4), Siwicki (15), Piotrowski (11), Kryś (libero) oraz Adamski, Siemiątkowski (15), Kogut (1), Franczak i Rajsner