Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: ZAKSA pokonała MCKiS po tie-breaku

I liga M: ZAKSA pokonała MCKiS po tie-breaku

W meczu zamykającym 6. kolejkę Krispol 1. Ligi siatkarzy ZAKSA Strzelce Opolskie podejmowała MCKiS Jaworzno. Pierwszy set wysoko wygrali przyjezdni, jednak gospodarze nie zamierzali składać broni i znacznie poprawili swoją grę w następnych partiach. O zwycięstwie w tym spotkaniu musiał zadecydować tie-break. W nim minimalnie lepsi okazali się zawodnicy z województwa opolskiego.

Spotkanie rewelacyjnie rozpoczęli jaworznianie. Od samego początku narzucali rywalom trudne warunki gry. Zawodnicy ZAKSY nie byli w stanie nawiązać walki z podopiecznymi Mariusza Syguły. Siatkarze MCKiS-u bez większych problemów wygrali premierową odsłonę tego starcia (25:13). Drugiego seta minimalnie lepiej rozpoczęli jednak gospodarze, którzy prowadzili 4:2. Jaworznianie nie zamierzali jednak się poddawać. Ta odsłona spotkania miała bardzo wyrównany przebieg, w końcówce goście wygrywali nawet 21:20. Siatkarze ZAKSY zdołali jednak odwrócić losy seta, rozstrzygnęli wyrównaną końcówkę na swoją korzyść i doprowadzili do remisu.

Aż do stanu 12:11 dla gospodarzy trzecia partia miała bardzo zacięty przebieg. Później jednak do głosu zaczęli dochodzić podopieczni Mariusza Syguły, którzy dzięki coraz lepszej grze wypracowali sobie trzypunktową zaliczkę (16:13). Gospodarze nie zamierzali jednak się poddawać i mozolnie zaczęli odrabiać straty aż doprowadzili do remisu (24:24). O zwycięstwie w tym secie musiała zadecydować gra na przewagi. Tam lepsi okazali się jaworznianie, którzy ostatecznie wygrali tę odsłonę spotkania 27:25.

Zawodnicy ZAKSY Strzelce Opolskie nie podłamali się nieudaną końcówką poprzedniego seta. Od samego początku kolejnej partii naciskali na przeciwników, co pozwoliło im wypracować pięciopunktową zaliczkę (11:6). Świetna passa gospodarzy trwała dalej, jaworznianie nie potrafili znaleźć na nich recepty, a dystans pomiędzy drużynami cały czas się powiększał (19:10). Końcówka także należała do siatkarzy z województwa opolskiego, którzy wygrali tego seta 25:13 i o zwycięstwie w tym spotkaniu musiał rozstrzygnąć tie-break. W decydującej odsłonie meczu od samego początku można było oglądać zaciętą walkę. W ostatnich dwóch akcjach lepiej zaprezentowali się siatkarze ZAKSY Strzelce Opolskie, wygrali tego seta 15:13 i mogli się cieszyć z kolejnego zwycięstwa na własnym parkiecie.

MVP: Filip Grygiel

ZAKSA Strzelce Opolskie – MCKiS Jaworzno 3:2
(13:25, 25:23, 25:27, 25:13, 15:13)

ZAKSA: Walczak, Walawander (1), Wóz (1), Zapłacki (6), Semeniuk (17), Warda (12), Pilichowski (libero) oraz Łysikowski, Kosian (2), Smolarczyk (3), Bereza (4), Grygiel (24)
MCKiS: Stajer (10), Grzegolec (11), Dębski (15), Polański (9), Kowalczyk (3), Magnuszewski (6), Zieliński (libero) oraz Borończyk (11), Błasiak (2), Pizuński, Wojtaszkiewicz, Pietras, Ledwoń (libero)