Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Zacięty mecz w Sanoku, dwa punkty dla Ślepska

I liga M: Zacięty mecz w Sanoku, dwa punkty dla Ślepska

Nie wykorzystali atutu własnego boiska gracze z Podkarpacia – siatkarze TSV Sanok prowadzili bowiem po dwóch setach 2:0, a w trzecim 16:12 i zeszli pokonani. Gracze z Podlasia trzy kolejne partie zapisali na swoje konto i wywieźli z Sanoka dwa punkty.

Suwałczanie mecz z beniaminkiem z Sanoka rozpoczęli od mocnego uderzenia. Mocnymi zagrywkami popisali się Piotr Lipiński, a potem Wojciech Winnik i na tablicy wyników widniał rezultat 7:1 dla zespołu gości. Sanoczanie nie kończyli ataków z pierwszego uderzenia i mieli problem z przyjęciem zagrywki swoich rywali. Goście byli w natarciu i kontynuowali swoją dobrą grę, byli oni przez dłuższy czas na prowadzeniu (10:6). Miejscowi siatkarze za sprawą Romana Oronia częściowo odrobili straty i przegrywali 9:11. Był to chwilowy zryw miejscowej drużyny, która po błędzie w ataku Pawła Rusina przegrywała 10:14, w tym okresie gry obie drużyny popełniły wiele błędów w polu zagrywki, przez co mecz nie stał na najwyższym poziomie. Nie mający nic do stracenia gospodarze jeszcze raz rzucili się do ataków, przyjezdni popełnili błędy własne i w efekcie tego doszło do remisu 20:20. Po tym jak z przechodzącej piłki zaatakował Patryk Łaba, gospodarze prowadzili 21:20 i gra w końcówce tej partii była emocjonująca. Suwałczanie nie wykorzystali dwóch piłek setowych i srodze się to na nich zemściło, rozpędzeni gospodarze nie dawali za wygraną. Dobrze zagrali w obronie, podbijali ataki swoich rywali i wygrali tego seta po punktowym bloku Bartosza Zmarza i Damiana Wierzbickiego na Wojciechu Winniku.

Gra w drugiej odsłonie meczu przez dłuższy czas toczyła się punkt za punkt i żadnej z drużyn nie udało się wypracować zdecydowanej przewagi. Przy stanie 7:7 dwupunktową zaliczkę uzyskali siatkarze z Suwałk, nie zrażeni takim obrotem sprawy sanoczanie po raz kolejny dobrze zagrali w ataku i obronie. Odrobili oni straty, nie zawodzili Damian Wierzbicki i Paweł Rusin i TSV dzięki nim prowadził 10:9. Przerwa na żądanie wzięta przez trenera Skorego była dobrym posunięciem, do głosu doszli jego zawodnicy i po zbiciu Karola Rawiaka to oni mieli jeden punkt przewagi (12:11). Ekipa z Suwałk miała problem z przyjęciem i po ataku Pawła Rusina przegrywała 15:18, szkoleniowiec Ślepska rotował składem, ale na niewiele się to zdało. Przy stanie 21:19 dla TSV mocnymi zagrywkami popisał się Jakub Zmarz, sanoczanie odskoczyli swoim rywalom na trzy punkty (23:19). Odpowiedź Ślepska była natychmiastowa, po serii trudnych zagrywek Karola Rawiaka przyjezdni mieli zaledwie punkt straty (23:24). Ostatnie słowo w tym secie należało do TSV, atakiem z drugiej piłki zmagania w tej partii zakończył Łukasz Jurkojć i beniaminek prowadził w meczu 2:0.

Kolejny set tego meczu tym razem dobrze rozpoczęli podopieczni trenera Krzysztofa Frączka i po zbiciu ze środka Romana Oronia prowadzili 8:5. Suwałczanie szybko odrobili straty i po serii zagrywek Łukasza Rudzewicza remisowali 9:9. Gracze obu drużyn grali falami, najpierw miejscowi siatkarze po serii zagrywek Patryka Łaby i asie serwisowym tego zawodnika prowadzili 16:12. Wydawało się wówczas, że pełna pula w tym meczu przypadnie gospodarzom. Tak się jednak nie stało, ciężar gry wziął na siebie Jan Lesiuk, popisał się mocnymi zagrywkami, jego koledzy punktowali w bloku i po zbiciu Daniela Szaniawskiego Ślepsk remisował 18:18. Był to przełomowy moment tego seta, grę gości napędził dodatkowo Wojciech Winnik, gospodarze nie byli już tak skuteczni, jak miało to miejsce w dwóch poprzednich setach i po ataku Karola Rawiaka przegrywali 20:22. Ostatni punkt w tym secie zdobył Jan Lesiuk i przyjezdni przegrywali 1:2.

W czwartej partii spotkania na początku dwupunktową przewagę uzyskali sanoczanie po punktowym bloku Romana Oronia i Patryka Łaby na Wojciechu Winniku (4:2). Wówczas po raz kolejny dał znać o sobie Piotr Lipiński, jego zagrywki przysporzyły graczom TSV wiele problemów, a w bloku punktował Łukasz Rudzewicz, który zdobył cztery punkty z rzędu i dzięki niemu przyjezdni prowadzili 8:6. Lepsi w tym okresie gry byli gracze z Suwałk, którzy odrzucili swoich rywali od siatki, punkt bezpośrednio z zagrywki zdobył Wojciech Winnik i przyjezdni mieli trzy punkty przewagi (13:10). Gospodarze nie poddawali się, a ich grę napędzili Roman Oroń oraz Patryk Łaba, dzięki nim sanoccy siatkarze prowadzili 16:15. Przez dłuższy czas obie drużyny grały punkt za punkt, a sytuacja na boisku zmieniała się niczym w kalejdoskopie. Podobnie jak miało to miejsce w pierwszej partii, o końcowym zwycięstwie jednej z drużyn musiała decydować gra na przewagi. Przy stanie 25:25 punktowym najpierw punktowym atakiem popisał się Karol Rawiak, a seta asem serwisowym zakończył Wojciech Winnik i w meczu był remis 2:2.

Grę w tie-breaku dobrze rozpoczęli miejscowi siatkarze, którzy po serii zagrywek Pawła Rusina prowadzili 4:1. Wówczas o przerwę na żądanie poprosił trener Skoryj, jego podopieczni po ataku ze środka Daniela Szaniawskiego przegrywali 4:6. Przy stanie 8:5 ton wydarzeniom na boisku nadawali gracze z Suwałk, po raz kolejny zdobyli oni punkty w bloku, odrzucili sanoczan od siatki i po punktowym bloku Karola Rawiaka na Damianie Wierzbickim mieli jeden punkt przewagi (10:9). Kilka chwil później asem serwisowym popisał się Paweł Rusin i to miejscowi siatkarze prowadzili 12:11. W końcówce tej partii po raz kolejny został zablokowany Damian Wierzbicki i był to decydujący moment tego seta. Przy stanie 13:13 punktowym zbiciem popisał się Karol Rawiak, Roman Oroń zaatakował w aut i Ślepsk zapisał na swoje konto dwa punkty.

MVP: Piotr Lipiński

TSV Mansard Transgaz Travel Sanok – MKS Ślepsk Suwałki 2:3
(28:26, 25:23, 22:25, 25:27, 13:15)

TSV: Oroń, Łaba, Rusin, Wierzbicki, Jurkojć, Zmarz, Dembiec (libero) oraz Kusior, Gnatek, Przystaś, Gąsior i Głód (libero)
Ślepsk: Michel, Lipiński, Skrzypkowski, Rudzewicz, Winnik, Szaniawski, Andrzejewski (libero) oraz Lesiuk, Rawiak, Linda i Krupiński (libero)