Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Zacięty mecz w Jaworznie dla gospodarzy

I liga M: Zacięty mecz w Jaworznie dla gospodarzy

Świadkami ciekawego spotkania byli kibice zgromadzeni w hali w Jaworznie, gdzie MCKiS podejmował ZAKSĘ Strzelce Opolskie. Chociaż po dwóch setach gospodarze prowadzili 2:0, beniaminek nie odpuszczał. Ostatecznie po czterosetowej walce trzy punkty zostały w Jaworznie a statuetkę dla najlepszego zawodnika odebrał Kamil Dębski.

Spotkanie lepiej rozpoczęli goście, dobre ataki Macieja Woza i Krzysztofa Zapłackiego pozwoliły ZAKSIE prowadzić na początku seta. Stopniowo jednak do głosu zaczął dochodzić MCKiS raz za razem punktował Konrad Stajer. W kolejnych akcjach zaczęli dołączać do niego pozostali zawodnicy, coraz pewniej ataki wyprowadzał Mateusz Pietras. Starał się na nie odpowiadać Grzegorz Wójtowicz, ale to gospodarze pozostawali na prowadzeniu. Po obu stronach siatki nie brakowało błędów. W końcówce jaworznianie zaliczyli jeszcze serię przy zagrywkach Kamila Dębskiego. Chociaż ZAKSA obroniła kilka piłek setowych, to przewaga była zbyt wyraźna, by doszło do walki na przewagi. Atak Jakuba Grzegolca dał zwycięstwo gospodarzom.

Na początku drugiego seta siatkarze ze Strzelec Opolskich punktowali głównie po błędach przeciwników. Gra nie stała na zbyt wysokim poziomie, obie drużyny miały problemy ze skutecznością w polu zagrywki. MCKiS pojedyncze skuteczne ataki przeplatał z błędami a wynik wciąż był na styku. Po ataku Adama Smolarczyka ZAKSA prowadziła 16:15. Następne akcje to skuteczne zagrania po obu stronach siatki, po dwóch z rzędu punktach zdobytych przez Bartosza Kowalczyka to MCKiS miał jedno oczko zaliczki (18:17). Gdy za sprawą ataków skończonych przez Zapłackiego i Smolarczyka ZAKSA odskoczyła na 21:19 o czas poprosił trener Syguła. Końcówka była niezwykle emocjonująca, chociaż po zagraniu Wójtowicza goście mieli piłkę setową, nie wykorzystali jej (23:24, 24:24). Obie drużyny miały swoje szanse a ostatecznie kropkę nad i postawili gospodarze, którzy cieszyli się ze zwycięstwa po ataku Stajera.

Od początku trzeciego seta walka rozgorzała na nowo. Dzięki dobrym atakom Grzegorza Wójtowicza goście doprowadzili do wyrównania a gdy dołożyli skuteczny blok o przerwę poprosił trener Syguła (7:9). Z czasem sytuacja na boisku nie ulegała zmianie, przyjezdni górowali na siatce a po asie Wójtowicza drugi raz zawodników do siebie przywołał szkoleniowiec MCKiS-u (10:14). Dopiero błąd zagrywającego pozwolił jaworznianom zrobić przejście. Kolejne akcje to wymiana ciosów w ataku, ZAKSA pozostawała na trzypunktowym prowadzeniu. Mimo starań gospodarze nie byli w stanie przełamać przeciwników, zmiany nie poprawiały ich postawy. Ostatni punkt padł po zepsutej zagrywce Karola Borończyka.

Otwarcie seta numer cztery toczyło się punkt za punkt (4:4). Chociaż skuteczne ataki Wójtowicza i as Szymona Berezy pozwoliły gościom wyjść na prowadzenie, za sprawą dobrej postawy Kowalczyka i Dębskiego na tablicy wyników ponownie widniał remis. MCKiS poszedł za ciosem, po ataku Jakuba Grzegolca odskoczył na 13:11 i o czas poprosił trener Dembończyk. Coraz lepiej funkcjonował blok jaworznian. Dopiero Damian Czyżyk zakończył serię rywali (14:12). ZAKSA szybko odrobiła straty, autowy atak Kowalczyka sprawił, że na tablicy wyników pojawił się remis (15:15). W kolejnych akcjach rozpoczęła się gra punkt za punkt, żadna z drużyn nie była w stanie zbudować zaliczki (20:20). W końcówce po asie Jakuba Grzegolca jaworznianie prowadzili 23:22. Wtedy to o czas poprosił trener Dembończyk. Ponownie zwycięzcę wyłoniła gra na przewagi, kropkę nad i gospodarze postawili blokiem.

MVP: Kamil Dębski

MCKiS Jaworzno – ZAKSA Strzelce Opolskie 3:1
(25:19, 29:27, 18:25, 26:24)

MCKiS: Stajer (15), Borończyk (5), Grzegolec (15), Dębski (15), Pietras (7), Magnuszewski (3), Zieliński (libero) oraz Pizuński (1), Wojtaszkiewicz, Kowalczyk (16) i Ledwoń (libero)
ZAKSA: Walczak (3), Wóz (5), Kosian (4), Zapłacki (15), Bereza (3) Wójtowicz (18), Pilichowski (libero) oraz Walawander, Smolarczyk (12) i Czyżyk (1)