Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Wyraźne zwycięstwo Gwardii

I liga M: Wyraźne zwycięstwo Gwardii

Po trzech porażkach z rzędu Gwardia Wrocław odniosła pewne zwycięstwo. Podopieczni Piotra Lebiody po raz drugi w tym sezonie pokonali drużynę z Kielc. Tym razem siatkarzom Mateusza Grabdy nie udało się jednak ugrać nawet seta. Nagroda MVP powędrowała do młodego środkowego wrocławskiej Gwardii – Jędrzeja Kaźmierczaka.

Pojedynek we Wrocławiu rozpoczął się od gry punkt za punkt, dopiero po skutecznym kontrataku Łukasza Lubaczewskiego gospodarze zbudowali przewagę (7:4). Mimo skutecznej gry Mateusza Rećko goście wciąż musieli gonić wynik. Gwardziści grali konsekwentnie, dobrze funkcjonował blok wrocławian. Gdy efektowny atak z wysokiej piłki dodał Lubaczewski, o czas poprosił trener Mateusz Grabda (15:10). W dalszej fazie seta kilka skutecznych zagrań dopisał do swojego konta Kamil Kosiba, jednak nie wystarczyło to, żeby zagrozić podopiecznym trenera Piotra Lebiody. Pierwszy set padł łupem drużyny z Wrocławia po ataku Błażeja Szymeczko.

Otwarcie drugiego seta również było wyrównane. Stopniowo dzięki dobrej grze na siatce wrocławianie zaczęli uciekać rywalom (8:4). W ataku nie mylił się Michał Superlak, a gwardziści dodawali kolejne szczelne bloki (10:5, 13:6). Dobrze punktowali przyjmujący ekipy z Wrocławia. Po drugiej stronie siatki kielczanie mieli problem z umieszczeniem piłki w boisku. Pojedyncze ataki Mateusza Rećko i Sławomira Buscha na niewiele się zdały. Zagranie Michała Superlaka dało kolejne piłki setowe gospodarzom, a całą partię zamknął as serwisowy Kamila Maruszczyka.

Pierwsze akcje trzeciej odsłony ponownie były wyrównane, jednak po obu stronach siatki zdarzały się błędy (6:4). Walka była zacięta. Ręki nie wstrzymywał Rećko, a gdy atakujący Buskowianki Kielce zaserwował dwa asy z rzędu, kielczanie wyszli na prowadzenie 12:10. W kolejnych akcjach żadna z drużyn nie była w stanie odskoczyć rywalowi. Toczyła się walka punkt za punkt, siatkarze wymieniali się skutecznymi atakami (17:17). Następnie dwie akcje padły łupem kielczan, jednak gospodarze szybko po asie Jędrzeja Kaźmierczaka ponownie wyrównali (17:19, 19:19). W końcówce nie brakowało emocji. Jako pierwsi piłkę meczową mieli gwardziści, jednak rywale obronili ją (24:23, 24:24). Chociaż po bloku na Superlaku swoją szansę mieli kielczanie, nie wykorzystali jej. W kolejnych akcjach górą byli gwardziści, wygrywając do 25.

MVP: Jędrzej Kaźmierczak

Gwardia Wrocław – Buskowianka Kielce 3:0
(25:21, 25:20, 27:25)

Gwardia: Szymeczko (6), Lubaczewski (10), Nowosielski (1), Maruszczyk (17), Superlak (14), Kaźmierczak (6), Dzikowicz (libero) oraz Obrempalski i Sternik
Buskowianka: Bachmatiuk (5), Busch (15), Kosiba (8), Rećko (13), Woźnica, Karakuła (1), Jaskuła (libero) oraz Kowalczyk (libero), Adamski (1), Pacholczak i Starzec (2)